Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rottweilerek etetését beállíta...

Rottweilerek etetését beállítani a legköltséghatékonyabban, de jól?

Figyelt kérdés

hallottam a barf etetésről hogy tud nagyon olcsó de nagyon drága is lenni, de egyáltalán nem ismerem... a környéken nincsen barf bolt

de lehet hogy tudok szerezni nagy mennyiségben kacsát olcsón állati etetésre, abból jó lehet valami?

tescóban ki lehet fogni csirke farhátat 200 ft körül

rizs szintén 200 ft

zöldségnek talán 600 ft a kg ára

van almám is


van 1 kölyök roti is, 2 nagy, terület őrzésre, ÖV-re használom őket.


ami nekem tetszik ezzel a farháttal kapcsolatban hogy 200 ft, tápoknál meg a full legalja szója kutyatáp is 600 ft+ a kg-os ára


kutyakonzerv 300 ft 1 kg, az még elfogadható áron van, de azzal sem etethetem őket, csak keveset, mert megy tőle a hasuk.



egyébként ez milyen táp szerintetek? bár ezek is kicsit drágák, tekintve hogy elég sokat esznek, gondolom napi 1 kg / kutya

[link]

[link]

[link]


2021. febr. 13. 11:33
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
1%
En eleresztem reggel a mezon a kutyat, elmegy es megreggelizik ... altalaban nyulat fog maganak, de szeret pockot is kiasni. Delutan ha van kedvem, lovok neki egy facant ... este meg eszik az en kajambol :)
2021. febr. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
100%

Szia, nekünk Angol Masztiffunk van, 90 kg, barfozunk vele.

Napi 1 kg húst eszik.

Régen mikor az Amstaffunk élt vele is barfoztunk, 30 kg volt, napi 400g-ot evett egy nap ha jól emlékszem.

A Masztiffnak 50.000 Ft az etetése havonta: kacsa, nyúl, bárány, marha havonta.

Az Amstaffnak 20.000 Ft-25.000 Ft körül volt.

Nem tudom hány kg-osak a kutyáid, de ha priviben rám írsz tudok segíteni a barf etetésben.


Tápból annyit fűznék hozzá, hogy nekünk a Masztiff kiskorában Brit Fresh tápot evett, megvoltunk vele elégedve.

Most 2 nagy zsák simán elfogyna, és még olcsóbban is kijönnénk, de valahogy nekem a barf "egészségesebben" néz ki.

Egyébként legolcsóbb jó minőségű táp az a Brit Premium.

Van L és XL változata is, bár 3 ekkora kutyának az sem lesz olcsó.

2021. febr. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
100%

2es vagyok, barf etetéskor mi sosem adtunk neki rizset stb.

Most a Masztiffunk:

- 400g csontos húst

-

2021. febr. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi nem engedte folytatni

- 200g hús

- 100g szív

- 150g zöldség gyümölcs

- 75g belsőség

- 75g máj

2021. febr. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
0%
Legolcsobb etetes ha a kutyat elviszed magaddal pecazni ... en kutyam imadja a halat.
2021. febr. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
84%

Barf akkor olcsó viszonylag, ha van jó húslelőhelyed, ez nem feltétlen barf boltot jelent (sőt, a pesti barf boltokban sokszor drágább a hús, mint a hentesnél) és nem allergiás semmire a kutya.

Sok barf boltból lehet egyébként házhoz rendelni, itt a kiszállítás dob az áron, mert speciális hűtődobozokban hozzák ki, ahol egységes a kiszállítási díj onnan megéri nagyobb mennyiségben vásárolni és jól betárazni, szóval ha tudsz tárolni több 10kg-nyi húst, akkor azzal megint jobban jársz. Nekünk pl. egy óra kocsival egy olcsó barf bolt, ezért vettünk egy 120literes fagyasztóládát, így havonta 1x kell csak bevásárolni a kutyának, ennek így pár hónap alatt vissza is jött az ára.


Fontos, hogy a csirkefarhát önmagában még NEM barf.

Egy barf menü átlagosan a kutya felnőttkori súlyának 2-3%-a, tehát ha 40kg a kutya, akkor kb. 800-900grammot eszik egy nap. Viszont ez is függ a kutya aktivitásától, tápanyag felszívódásától, van olyan nagytestű kutya, amelyiknek kell 4-5% is, hogy jól nézzen ki (jellemzően aktív sportkutyák), ami nyilván igencsak sokat dob egy menü árán.


Ez nagyjából így áll össze:

Csontos hús: 40%-50%

Csont nélküli hús: 30%-40%

Belsőségek: 10% (ennek a fele máj)

Gyümölcs-zöldség (vagy zöldpacal): 10-20%

A kutya életkorának, egészségi állapotának és aktivitásának megfelelő étrendkiegészítők: 5-10%


Viszont mindent szép fokozatosan kell bevezetni, először csak egyféle könnyen emészthető fehérjét, ha nem allergiás rá, akkor ez lehet a csirke (ha igen, akkor nyúl, ami viszont már elég drága bárhol veszed) és az első héten 50% színhús (a legjobb a csirkecombfilé), 50% csontos hús (legjobb a csirkemellcsont), utána lehet apránként bevezetni belsőségeket, majd erősebb húsokat. Erről részletesen az innen letölthető e-könyvben olvashatsz: [link] vagy a B.A.R.F. elvek az alapoktól facebook csoportban tájékozódhatsz. Érdemes belépni egyébként barfos fb csoportokba, segítőkészek és jól össze van szedve, hogy mit hogyan kell elkezdeni, bevezetni.


A kölyök barf kicsit eltér, hogy ne told meg nagyon fehérjével a növésben lévő kutyát le kell rontani a színhús minőségét, tehát nem a legfehérjedúsabb húsokkal etetsz, hanem a színhús adag felét tüdőre, esetleg gégére cserélheted, a zöldpacal mennyisége is lehet magasabb. A tüdő általában elég olcsó mindenhol, szóval ez a része elég spórolós, viszont kölyökkorban elengedhetetlen az ízületvédő, ami ugye azért dob a menü költségein.

Hosszútávon nem jó egyféle állattal etetni, főleg a belsőségeket kell variálni (viszont a belsőség is olcsó), a színhúsnál inkább arra kell figyelni, hogy megfelelő arányban kapjon vörös és fehér húst, erre mondjuk jó lehet, ha tudsz szerezni kacsát olcsón. A csirkével is vigyázni kell, magas az omega 6 tartalma, hosszútávon nem jó azzal etetni. Átlagosan egyféle húst 2 hónapig szoktak etetni, utána érdemes váltani.


Összességében egyébként nagytestű, aktív sportkutyával nem szokott jobban kijönni a barf, mint a táp, nekem egy nagy mozgásigényű, 25kg-os kutyával nagyjából annyira jön ki, mintha 2000ft/kg-os tápot enne. Viszont mióta barfot eszik makk egészséges, szóval ha hozzáveszem az állatorvosi költségeket, akkor nekünk jobban megéri a barf, mint egy szuperprémium táp.

2021. febr. 13. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
9%

Én csirke farhátat 150-200 Ft/Kg veszek, a főzővízbe tészta vagy kenyér meg kutya multivitamin.

Sajnos ő zöldségeket nem eszik, meg rizst se.

Reggel-este fél-1 db farhát, mérettől függően, meg 3-4 kanál köret + 1-1 vitamin.

Teljesen jól van, sok az energiája.

2021. febr. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:

Rendben, akkor módosítsunk egy kicsit, 50 ezret elkölteni / kutya etetésre havonta... Ez nem az a kávéház nálunk. Kedvencek, de nem költünk el rájuk csak etetésre komplett havi fizetéseket. Rengeteg szájat kell etetni.


Azért írtam, hogy olcsó és jó legyen. Tehát kérlek ilyen csirkecomfilét amit magamnak is ritkán veszek, ne írjatok, hülyeségeket se, hogy vigyem pecázni.



Amit írtam és tudok venni:


tesco csirkefarhát

kacsa részek

rizs

kenyér

konzerv

táp


illetve helyi hentest tudok megkérdezni, mit kérdezzek tőle, milyen húst vegyek, ami várhatóan nagyon olcsóra kijönne mert emberi fogyasztásra már nem alkalmas, de a kutyának jó?


és ezeket valamilyen szinten keverném, illetve adnám változatosan.


A kutyáim aktívak és korlátlan mennyiségben képesek enni. Okádásig zabálnak, mindent megesznek, amit odaadok, azonnal, szinte rágás nélkül zabálnak.

2021. febr. 13. 13:21
 9/33 A kérdező kommentje:

#7

mért lett lepontozva? mi a baj azzal, amit írt?

én nyomtam rá egy zöldet


még így is különb 90%-ban ez az etetés, mint amivel nagy átlagban találkozni, kutya fanatizmus mentesen


#7

kíváncsi lennék további részletekre, mekkora a kutyád, mennyit adsz neki stb.


előre is köszönöm

2021. febr. 13. 13:24
 10/33 A kérdező kommentje:

egy rottweiler az olyan 50-55 kg

a kölyök roti meg 10 kg

2021. febr. 13. 13:28
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!