Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Idős kutyagazdik! Senior vagy...

Idős kutyagazdik! Senior vagy felnőtt táppal etettek?

Figyelt kérdés

Nálunk 3 kistestű kutya van, 2 felnőtt, 1 idős (12 éves). Mivel nagy kiszerelésben olcsóbb a táp, így 15 kilót rendelek egyszerre, mindegyik ugyanazt eszi. Igazából mennyire fontos a senior táp? Kölyökként természetesen Juniort kaptak, mert fejlődésben vannak, mások az igényeik.


Egy senior táp miben tér el a felnőtt változattól?

Korához képest aktív, mozgékony, tartja a tempót a fiatalokkal.


(Josera Mini Deluxe tápot esznek)



2021. febr. 15. 09:52
A kérdező szavazást indított:
Senior táppal etetek
Felnőtt táppal etetek
17 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
88%

Pár éve vettünk végső búcsút a shar-peiünktől(aki pár hónapot kivéve mind a 10 évét a korábbi családi házunkban élte le kinti-benti kutyaként, napközben kinn a szabadban a jó levegőn, este bent), azóta nem volt kutyám(szerintem már nem is lesz, mert azóta lakásban lakunk),de én hiszek abban, hogy ma már annyiféle kutyatáp van és olyan széles árspektrumban, hogy egyáltalán nem mindegy, mivel etetsz. Egy ilyen kényes fajtánál meg, mint a shar-pei, ott különösen nem mindegy.Figyelemmel kell lenni a korra, a fajta egyéni jellemzőire (pl. shar-pei fajta esetében tilos a csirke, igazán csak a bárány, esetleg a hal javallt), az egyedi tényezőkre.


A Josera amúgy szerintem nem rossz márka(a márkát azt ismerem), bár a konkrét altípusú tápot nem ismerem, a Mini Deluxe a nevéből ítélve jó választásnak tűnik.

2021. febr. 15. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Egyikük sok táptól lazát kakil, próbáltuk a Brit Caret, de az se vált be emiatt. A Joseratól viszont teljesen rendben van, többieknek meg úgymond mindegy mit esznek, így mindenki ezt kapja. Bárányos burgonyás, gabonamentes. Erős középkategóriának mondanám.
2021. febr. 15. 10:20
 3/9 anonim ***** válasza:
26%

Idézlek: "Kölyökként természetesen Juniort kaptak, mert fejlődésben vannak, mások az igényeik."

Akkor az időseknek miért ne lenne más az igényük, sőt, miért ne kéne fokozottan odafigyelni az étkezésükre?

Nekik is elhasználódik a szervezetük, változik a hormon szintjük, az anyagcseréjük, stb.

Az összetételhez olvasd el a zacskón levő adatokat.

Hihetetlen, hogy idős kutyád van és ennyit sem tudsz.

2021. febr. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Seniort adok.

Különben azért is fontos idejében (6-8 éves kortól ajánlják), mert öregedés gátló van benne, lassítja a folyamatot. Plusz kíméletesebb az öreg kutya szervezetéhez. Kevesebb a zsír benne, az öreg kutyák, meg ha aktívak is, hízékonyabbak. Tudom, mert a 13 éves kutyám ugyanúgy naponta fél órát ás, fél órát szaladgál más kutyákkal és 2 órát sétál, mégis hízni kezdett 7 évesen az adult táptól, ekkora váltottam seniorra.

2021. febr. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Mondjuk azért mert egy idős kutya nem nő tovább? Illetve sokak szerint csak reklám fogás, mint a fajta tápok.


Egyébként enyém pont, hogy vékonyodik inkább, ahogy öregszik. Sosem volt mondjuk hízékony, pedig ivartalan is. Ha seniorban kevesebb a zsír, akkor biztosan nem fogok váltani.

2021. febr. 15. 12:18
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

Hát nem tudom.

Anyukám ahogy idősödött egyre érzékenyebb volt az emésztőrendszere. Allergiák, epebajok stb. A hasfájást nem látod.

A szenior tápok nem reklámfogás, ennyi erővel a junior is az lenne. Ugyanaz van benne, nem? Hasonlítsd össze, azt döntsd el magad.

Én mindig korához megfelelőt adok minden állatomnak.

És attól még, hogy vékonyodik, lehet belül zsíros, mája, szíve ha zsírosodik, az nagyon nem egészséges.

2021. febr. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
51%
Kérdező te nagyon sötét vagy!
2021. febr. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Biztosan, csak te vagy a fény ebben a sötét világban :P


Többség felnőtt táppal etet, ahogy látod.

2021. febr. 15. 13:54
 9/9 anonim ***** válasza:
51%
Minek kérdezel, ha nem érdekel a válasz és úgyis azt teszed, amit már régen kigondoltál, akkor is, ha rosszul döntöttél?
2021. febr. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!