Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyák egy idő után megszokj...

A kutyák egy idő után megszokják a szomszédokat, és nem ugatják meg őket?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert az egyik közvetlen szomszédunknak vagy két hónapja lett kutyája.

Én nem értek a kutyákhoz, nekünk sosem volt, és a közelünkben mások sem tartottak eddig.

A szomszédunknál még kicsi kölyökkutya van, ami nagyon aranyos, de a legkisebb rezdülésre ugat. Ha már kimegyünk az ajtón a kukához, postaládához, és amíg lát, nem hagyja abba. Sőt, volt, hogy csak kinyitottam a felé néző ablakot, már arra is.


Most a hideg időben keveset vagyunk kint, de ha majd felmelegszik, szeretnénk többet a kertben lenni.

Mire számítsunk? Akkor is végig, fáradhatatlanul ugatni fog, amíg csak a szeme előtt vagyunk? Vagy egy idő után megunja? Megtanulhatja magától, hogy minket megszokjon? Vagy erre külön a gazdájának kéne őt megtanítania?

Nem sokat foglalkoznak vele sajnos, szóval arra is gondoltunk, hogy unatkozik szegény.



2021. febr. 15. 16:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nevelés, életkor, fajta kérdése is. Az enyém pl. alapvetően csendes, morgással jelez, ha mászkálnak az ajtó előtt, de rászólok és abbahagyja. Ugatni inkább nekem szokott, ha azt akarja, hogy figyeljek rá, de erről is lenevelhető lakásban. A jelzőkutya fajták ugatósabbak, mert arra használták, szelektálták őket, hogy jelezze a gazdának, ha valaki jön. A kölyökkutyák talán az újdonság miatt is ugathatnak, mert még minden idegen nekik.
2021. febr. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
68%

Mindig kint van a kutya a kertben, hogy ennyire látja minden rezdüléseket?

Ha igen, akkor sanszos, hogy ez nem fog változni. Az ingerszegény környezet, a kevés foglalkozás ezt fixálni fogja.

2021. febr. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Elég komplex problema ez az "ugat a szomszed kutyaja" dolog. Nalunk falun ez mindennapos, egy kutya ugathat oromeben, banataban, unalmaban, vagy mert teruletvedo celja van vele. Legtobb esetben segit ha megbaratkozol az allattal, atmesz, osszehaverkodtok simized, jatszol vele (kene hozza a szomszed aladasa is, ha nem vagytok vele joban, akkor hiaba... ) szomszed kutyaja ugyanugy hallgat ram, mint a sajátom. Ugyanebbol kifolyolag, egyik kutyam sem ugatja a szomszedot, sőt mar akkora haverok, hogy beengedi az udvarra akkor is ha nem vagyunk itthon. Jo lenne beszelni a szomszeddal, neki is jol johet ha nincsenek otthon meg tudod etetni a kutyat, neha ranezel a portara, stb.
2021. febr. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A mienk pl megszokta. Pedig nagyon ugatós fajta volt. Mindent megugatott ami új volt vagy félt tőle. Ugyanez a szomszéddal is az első 1-2 hónapban, amikor a kertben a kerítés mellett volt dolga.
2021. febr. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha valóban nem foglalkoznak vele és olyan habitusú, nem biztos, hogy le fog állni, de a többség meg szokta szokni a szomszédokat.


Ha tényleg csak ki van csapva(nem mennek sétálni, nem játszanak vele, nem tanítgatják stb), gondolom annyit is ér nekik, ha kimész, próbálj vele összehaverkodni a kerítésen keresztül. Simogasd meg, amíg kölyök, nem fog megharapni. Bár én borzalmasan ki tudok ilyenen akadni, de akár pár husi falatot is átdobhatsz neki, ha nagyon nem akar nyitni feléd(és a gazdái épp nincsenek ott), de rendszert azért ne csinálj belőle. Ezt tényleg csak akkor, ha a gazdái kb bio riasztónak vagy bio díszletnek tartják a kutyát és nincs vele semmi munka vagy verseny céljuk.

2021. febr. 15. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mindenkinek ment a zöld kéz!


A válaszokra reagálva: igen, mindig kint van a kertben, sosem viszik be.

Mi itthonról dolgozunk, a szomszédék viszont nem, csak munka után foglalkoznak vele kicsit, meg hétvégén. Szerintünk is unatkozik szegény. :(

Az a baj, hogy mint megtudtuk, nem ők akartak kutyát, hanem a fiuk vette panelba. De ott annyit nyüszített szegény, hogy a szomszédok panaszt tettek, így lehozták vidékre.


A szomszédokkal mondhatni, jóban vagyunk, de csak az a fajta jó viszony, hogy néha eldumálgatunk a kapuban, meg ha valami segítség kell, akkor lehet egymástól kérni apróságokat oda-vissza.

Mi szerettünk volna mélyebb barátságot, át is hívtuk őket párszor. Ők rövid időre át is jöttek, meg aztán mondták, hogy majd valamikor menjünk mi is hozzájuk, majd szólnak, mikor, de aztán sosem szóltak. Mi meg nem erőltettük tovább, ennyiben maradt a dolog.


Pedig ez tök jó ötlet, és jogos is, hogy ha valamikor elutaznának, mi tudnánk segíteni kutyát etetni, nekik is jól jönne. Akkor szerintem is elindulhatnak valami beszoktatás.

Majd felvetem a férjemnek, ő többet szokott a szomszéd pasival beszélni.


Egy vadul ugató kutyát én nem mernék megsimogatni, de lehet, megpróbálok a kerítés mellett barátságosan közelíteni felé.

2021. febr. 15. 16:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!