Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Magyarországon lehet argentin...

Magyarországon lehet argentin dogot vaddisznós kutyaként használni úgy, mint a terriereket? Vagy van szabályozás a kutyát nézve?

Figyelt kérdés

2021. febr. 15. 19:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
69%
Amennyiben van munka vizsgája, és engedélye gondolom lehet
2021. febr. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Csak mert Én azt olvastam, hogy vaddisznós munkavizsgát csak terrierek, kopók, fürjészebek tehetnek le

Viszont a hajtásokon meg nincsen marmagasság korlátozás

2021. febr. 15. 20:27
 3/13 anonim ***** válasza:
90%
Tény hogy a terrierek jobbak lennének ebben, illetve egy valamennyivel kisebb kutya jobban mozog a bozótosabb helyeken
2021. febr. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Más a stílusuk

A terrierek hajtják, a dogok megfogják

2021. febr. 15. 20:49
 5/13 anonim ***** válasza:

Vadászatra a jelenleg hatályban lévő törvények alapján csak 45 centiméter marmagasság alatti kutyák alkalmazhatóak, ugyanis csak ezek felelnek meg a vizsgákon. A vadászkutyákkal vadat terelni nem, kizárólag hajtani lehet. Terelés közben a trófeás vad nem lőhető. Vadászkutyát alkalmazni a rejtőző vad felkutatására, a lőtt és sebzett vad terítékre hozására lehet ez alól van kivétel, lejjebb írom.


“Vadászat a vadnak az e törvényben engedélyezett eszközzel, vagy ragadozó madárral, illetve magyar agárral és engedélyezett módon vadász által, vadászterületen történő elejtésére, vagy elfogására irányuló tevékenység.” (Vt. 56.§.(1) „A vadászat alkalmával – az azt alkalmazó felelősségére – a vad keresésére, felkutatására, valamint elfogására csak olyan vadászkutya alkalmazható, amelyet igazoltan vadászatra képeztek.” (Vt. 67.§. (5)


“ Mezei nyúl elfogása magyar agárral társas vadászat formájában, róka és aranysakál egyéni-és társas vadászaton történhet. Vadkár elhárító vadászaton mezei nyúl – külön engedéllyel – elfogható egyéni és/vagy társas vadászaton, gyümölcsösben, szántóföldön dinnye és tök ültetvényekben és csemetekertben.”


Vhr. 20.§. (1). „A vadászatvezető, illetőleg a kísérővadász, köteles a vadászat megkezdése előtt meggyőződni arról, hogy a vadász rendelkezik-e a vadászat gyakorlásának személyi feltételeivel, ha a vadászaton vadászkutya is részt vesz, a vadászatvezető a vadászat megkezdése előtt ellenőrzi, hogy a vadászatra használt vadászkutya megfelel-e az előírásoknak.”


Ebből kiderül, hogy argentin dogot a mérete miatt sem lehet levizsgáztatni vadászkutyának.

De... bár 2013-ban vadásztam utoljára, akkor még a vaddisznó hajtáshoz nem kellett VAV vizsga a kutyáknak, vagyis keverék kutyák is részt vehettek vaddisznó hajtáson. Vaddisznó hajtáson vannak terelő, fogó és kereső kutyák. Ha jelenleg még nem változtatták meg ezt a törvényt, akkor használhatsz argentin dogot fogó kutyaként.

2021. febr. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%

En ugy tudom,h az argentin dog profilja a szemelyvedelem meg objektum vedelem. De ettol meg lehet ,hogy be tudod tanittatni vadaszathoz. A kepessegek egyenenkent is valtoznak.


Csak legeloszor a hivatalos vadaszklub vagy egyesuletnel irasban erdeklodj ,h milyen kutyafajtakat fogadnak el a vaddiszno vadaszathoz. Mert sajnos a magyar torvenyek sokszor esszerutlenek.


Ha kifejezetten vadaszatra veszed,mindenkepp jo erdeklodj a vadasztarsasagoknal.


Mert a tenyeszto pofatlanul radsozza a kutyat ugyis,h tudja ,h nem o fogja tudni teljesiteni az altalad elvartakat a legprofibban,hanem egy masik fajta.

2021. febr. 16. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Argentínában ezt a fajtát kifejezettem vaddisznó vadászatra tenyésztették, szóval azzal nincs baj.
2021. febr. 16. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, azt tudom, hogy terelővadászatokon nem, max hajtáson lehet(ne) használni

Hiába kerestem, nem találtam, csak 2016 körüli cikkeket, ahol meg nrm kellett munkavizsga

Bár ezek úgyis távlati célok, ha más nem, majd a leendő vadásztársaságban tájékoztatnak ezzel kapcsolatban.

2021. febr. 16. 08:17
 9/13 anonim ***** válasza:
Keress neten bérkutyásokat, hívd fel őket. Nekik tisztában kell lenniük az aktuális törvényekkel. Vagy átolvashatod az egész törvénykönyvet ami a vadászatra vonatkozik, mert nincs szeparálva benne a kutyahasználatra vonatkozó törvény.
2021. febr. 16. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Esetleg meg tudod mondani hogy hol találom ezt a törvénykönyvet?
2021. febr. 16. 09:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!