Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Seígséget kérek a kutyám...

Seígséget kérek a kutyám lenyugtatásához!?

Figyelt kérdés

Én írtam ki tegnap az álmaim kutyája kérdést és leültem és végigutottam és kitaláltam melyik a lesz a legjobb ha eljön az ideje, szval már jöhet a kennelnézegetés, ismerkedés a fajtával:)

Addig is úgy döntötem megpróbálom még1x, belevágok és megpróbálom a kutyámat élhető szintre hozni, nem újabb trükköket tanítok hanem a napi élethelyzetekben szeretném a viselkedését javítani. Ehhez várnék ötleteket!

Eddig annyira gondoltam, hogy pontos napirendet dolgozok ki, hogy tudja mikor mire számítson(eddig is volt, de csak nagyjábóli), továbbá rászokok egy nyugtató "masszázsra"(egy tüskés, kézre húzható gumilappal át szoktam dörzsölni néha, ilyenkor megnyugszik, elfekszik és kinyújtja a lábait, ezután hosszú ideig nyugodtabb lesz). Tudni kell róla hogy C diszpláziás, így kicsit kímélni kell mozgatásban, illetve h meg vannak kopva a fogai, így túl sokat labdáznia sem szabad az állatorvos tanácsai szerint.

Olyan ötleteket várok, amik nyugtatólag hatnak a kutyára, és nem terheli a csípőjét nagyon, de legalább szellemileg megdolgoztatja, illetve milyen játékot vegyek ami a legkevésbé koptatja a fogakat?

További ötleteket is várok, és még arra gondoltam hogy a masszázs után fogom vele gyakorolni a napi helyzeteket(pl. helyére zárás ajtócsukás nélkül, nyugodt séta mellettem, de nem túl közel...).


Egyébként korábban én írtam ki azt is hogy túl sok állatunk van, azóta a hörcsögeimmel kevesebb lett, így látom végre, hogy egyszer majd normalizálódik állataink száma, már több időm, energiám lett a többi állatra, a kutyámra.


2010. aug. 17. 08:54
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem egészen értem a problémád. Miért kell lenyugtatni? Mit csinál, ha nem nyugodt?


Egyébként ami kis testi erőfeszítést igényel, de erős szellemit, az a szagazonosítás, azt bent is lehet gyakorolni, elég jól lefárasztja a kutyát. Elrejtesz dolgokat, és meg kell találnia, majd szépen ülve/fekve jeleznie, hogy ott van, stb.

2010. aug. 17. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ezt a lenyugtatós kérdést én sesm értem...


amúgy nagyon sok mindere meg lehet tanítani a kutyát klikkerrel!!! keress rá a neten vagy érdeklődj kutyaiskolában ert nagyon jó!!!

2010. aug. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A kutyáddal semmi baj. Te vagy az aki nem illesz hozzá. Ezért ne a kutyát változtasd meg. Mostmár bírd ki. Nem hinném hogy meg lehet változtatni.
2010. aug. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!