Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csak Amerikaban lustak az...

Csak Amerikaban lustak az emberek kutyat setaltatni?

Figyelt kérdés

Itt mindenki tobb orat setal a kutyaval napi szinten.

De a Cesar musorban meg a ficko alig birja raszedni az embereket, hogy naponta legalabb egy 30-40 perces setat megejtsenek szegeny allattal.



2021. febr. 16. 22:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%
Hat azert en sok embert ismerek itthon akik kirakják a kertbe a kutyát és csak van.
2021. febr. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
89%
Az egy televiziós műsor, értelem szerűen Ceasar Milan nem egy olyan gazdihoz fog menni forgatnia stábjával aki szeret a kutyával kocogni és sportol. Hanem a lusta nem törődömhöz. Kérlek ne egy tv-műsor alapján itéld meg egy ország szokásait. Azonban USA-ban valóban létezik kutya sétáltató foglalkozás ahol bizonyos fiatalok egyfajta diákmunkaként mások állatát sétáltatják amig ők dolgoznak edzenek stb.
2021. febr. 16. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
84%
Nem.
2021. febr. 16. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Jó, jó, értem, csak azt hittem, mert annyira ezt szajkózzák.

Köszönöm

2021. febr. 16. 22:39
 5/14 anonim ***** válasza:
96%
Tv műsor ..., mint minden műsor az eladhatóságot nézi a valóságot ritkán tükrözik mert különben nem lenne annyira érdekes és így nagy nézetsége se.
2021. febr. 16. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Akkor jó.

Már kezdtem azt hinni, hogy tényleg abból áll az amerikaiaknak a kutyatartás, hogy dagadtra zabáltatja, gyerekként kezeli és panaszkodik, hogy mindent tönkretesz, agresszív, fél, antiszoc, húz a pórázon, ha heti 1* végre kijut, akkor is csak a legközelebbi futtatóig mennek, ahol egyik kutya frusztráltabb, mint a másik, a gazdik meg dumcsiznak.

Eleve avval indul a Cesar sztori, hogy ő kiképző akar lenni, de látja, hogy az amerikaiak hogy bánnak a kutyákkal és erre úgy dönt, inkább kutyadoki lesz.

Azt hittem tényleg ilyen gázos a helyzet.

2021. febr. 16. 22:58
 7/14 anonim ***** válasza:
98%
Először is TV műsor, meg van rendezve. Másrészt, ha most bemegyek egy kutyaiskolába, akkor ott bármikor készítek olyan felvételt, ami bemutatja, hogy a kezdők mit bénáznak. Akkor most ebből az következik, hogy mindenki béna, mert én egy ilyen felvételt készítettem?
2021. febr. 16. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
De a műsor nem egy darab felvétel, hanem éveken át ment.
2021. febr. 16. 23:03
 9/14 anonim ***** válasza:
42%

Az a nagy különbség, hogy Amerikában (meg amúgy nem kell ennyire messzire menni, Ausztriában, Németországban is bevett dolog) jobban odafigyelnek az állatok igényeire. Itthon még paraszti állattartás van, és abból nő ki ilyen csökevényes, torz valamiként a hobbitartás és a haszonállattartás keveréke. Itthon sokkal több embernek van kutyája, mint ahányan sétáltatják, és sokan csak vonogatják a vállukat, hogy jó neki a kert, minek sétáljon? Meg ugyanezek az emberek megmagyarázzák, hogy jó a kutyának a kertben leélni az életét, amúgy nem lenne boldog. Ja, meg a macska is akkor boldog, ha az utcán kóricálhat.

Németországban is pl. tök gyakori a kutyaszitterkedés. Nem csak sétálni viszi a kutyákat, hanem akár fél napokat együtt van velük az ilyen szitter, kirándul velük, a saját lakására viszi, stb. Kanadában meg a filmekből ismert jelenet is kifejezetten gyakori, hogy egy fiatal lány/fiú sétáltat hat kutyát, egyszerre.

Szóval nem, nyilván nem lusta mindenki, de legalább aki belátja, hogy nincs mindig ideje erre, akkor áldoz rá pénzt, hogy más elvigye. Jobb, mint kibacni a kertbe, és bemesélni magunknak meg másoknak itt gyakorin, hogy jól van az. :P Ezzel persze nem rád utalok, kérdező, hanem a napi szintű nyálverőkre az Állatok kategóriában, hasonló kérdések alatt.

2021. febr. 16. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Igen, igaz, hogy jobban törődnek, mert a műsorban is mikor rádöbbennek, hogy kevés a mozgás egyből változtatnak, szóval tény, hogy imádják őket.
2021. febr. 16. 23:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!