Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megharapott a kutyám,hogyan...

Megharapott a kutyám,hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Sajnos nem vagyok tapasztalt kutyatartó,de próbálok fejlődni,tanulni a kutyákról.

Egy 3,5 éves bichon bolognesem van,ivartalanított hím kutyus,ő az első kutyám.

Tud alap parancsokat,mint az ül,fekszik,marad és be tudom hívni.

Picit makacs,de ha foglalkozunk vele gyorsan tanul.

Itthon semmi baj nincs vele,szófogadó,sosem rágott meg semmit,csak a játékaival játszik,tudja hogy éjjel az ágyában alszik,napközben viszont játszhat a letakart nagy ágyon is,séta után magától besétál a zuhanyzóba,hogy meg tudjam mosni a lábát,szóval ilyen szempontból semmi gond nincs vele.

A szocializációja viszont picit félresiklott.

Amíg kisebb volt,kb.1 éves koráig jártunk kutyafuttatóba,találkoztunk kutyás barátaimmal,addig minden okés volt.

Az emberekkel mindig bizonytalan volt picit,de egy kis simi után ezzel sem volt gond.

Viszont kiköltöztünk Ausztriába,egy kis településen éltünk,nem volt kutyák és emberek közelében,nem igazán volt rá lehetőség.

Az utcán ha találkoztunk kutyásokkal,odament megszaglászta a másik kutyát,viszont ha messzebb voltak hatalmas ugatásba kezdett.

Ez most is így van,egyre inkább megugatja az idegeneket és más kutyákat,így egyre többször rövid pórázon viszem,ezzel sincs gondja,jön a lábam mellett,ha arra kérem.

Kivéve ha jön egy kutya...

Ilyenkor vagy odaengedem,ha a másik gazdija is engedni,megszagolja és megy is tovább,nem is érdekli.

Viszont ha valamiért nem mehet oda,mert pl a másik kutya morog,ugat vagy látom a gazdáján,hogy maga mellé húzza,nem akarja odaengedni,akkor ugye én is rövidre fogom és úgy megyünk el egymás mellett.

Na és ilyenkor van a gond.

Ugat,morog,ugrana neki a másiknak,teljesen kifordul magából,mindegy mit csinálok,szólhatok rá akárhogy,mintha megszűnne a külvilág számára és meg akarná ölni a másik kutyát.

Egyszerűen nem értem,hogy lehet ekkora különbség a két reakciója között,ha odamehet és ha nem.

Ma viszont átlépet egy határt,ezért is írok ide.

Az esti nagy sétán voltunk,ilyenkor 4-5 km-t szoktunk sétálni,mikor a párom hazaér a munkából.

Már csak pár saroknyira voltunk a házunktól,mikor jött szembe egy vizsla kutyus.

Csóvált,gondoltam nem lesz gond,de mikor a gazdája meglátott minket,a bal oldalához húzta a kutyust és úgy jöttek,így én is az én bal oldalamon vezettem az enyémet.

Ahogy mellénk értek,ismét volt minden,morgott,ugatott,ugrott volna neki a kutyának,de én próbáltam határozottan menni előre és magam mellett tartani.

De ahogy ugrott volna neki a másiknak,úgy beleharapott a jobb lábamba.

Soha nem fordult elő ilyen,nem is tudtam hogy reagáljak.

Ahogy éreztem azonnal legugoltam hozzá és hangosan annyit mondtam hogy nem.

Ez amúgy kizökkentette egy pillanatra,de ennyi.

Nem tudtam hova tenni,vagy hogy most miért is volt.

A harapás amúgy nem egy "véletlen" súrlódás volt,vagy ilyesmi,célzottan harapott és most is látszik a nyoma,pedig melegítőben voltam.

Viszont nem gondolnám,hogy nekem célozta,inkább csak kikelve magából,támadott mindent,ami elé került és ez a lábam volt ugyebár.

Sosem fordult elő ilyesmi,nagyon el vagyok keseredve.

Nem tudom,hogy kellett volna reagálnom vagy mit tehetnék másképp.

Most gondolkozom kutyaiskolán,de nem találtam a környékünkön sehol.

Tudom hogy én rontottam el,tényleg nem vagyok profi kutyatartó,de nem tudom mit kéne most tennem.

Nagyon elkeseredtem,nem tudok elaludni sem,csak ezen jár az agyam,hogy történhetett ez meg és mit tehetnék.

Ha valaki adna bármilyen tanácsot,hálás lennék!

Bocsánat,ha kicsit hosszú és összevissza lett az írásom!



2021. febr. 17. 23:25
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
19%
Az én kutyám is ilyen, csak ő 30 kiló. Én már rég feladtam hogy valaha normálisan fog viselkedni. Van egy youtuber, kutyákkal foglalkozik. Az ilyen kutyákat reactive dog -nak nevezi, Upstate Canine Academy a csati neve.
2021. febr. 18. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
100%

Na most akkor írd le az igazságot, hogy hogy reagáltad le, mert írtad itt a kamut, hogy csak leguggoltál és hangosan mondtad, hogy nem. Majd hogy ez egy pillanatra zökkentette csak ki. Aztán kiderül, hogy Te is agresszivitással reagáltál az agresszivitására. Szóval hogy is volt ez?

Sajnállak és gondolom, hogy ez milyen egy váratlan esemény és csalódás volt és hirtelen nem is tudtad, hogy kezeld csak ami jött ösztönből, de a kutya is emlékszik rá jó esetben, hogy mi történt, hogy kezelted le és jó lenne tudni, mi maradt meg Benne ezzel kapcsolatban.

Különben ennyi infóból eleve fura, hogy csak egy mp-re tudtad kizökkenteni. Addig kellett volna szidni, míg látod, hogy komolyan nem vesz, így már a baj után, hogy tudatosítsd amit tett nagyon nem jó és hogy tudja egyáltalán, hogy mit tett, értette/emlékezett/észrevette hogy mit csinált véletlenül idegében?

Másik javaslatom, hogy legközelebb tényleg vedd elejét ennek a viselkedésnek és az, hogy jutival mentek sétálni szerintem alap. Meg remélem sikerül valami sulit keríteni, mert látod, hogy igényelné a további folyamatos szocializációt is.

2021. febr. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!