Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Aki barfozik, mennyi idős,...

Aki barfozik, mennyi idős, hány kg-s kutyával és napi hányszor eszik és mennyit?

Figyelt kérdés
Hiába van egy százalékos testsúlyarány, sokszor olvasok ettől eltérő mennyiséget, ami nem is a -tól -ig értéken belül van! Persze gondolom minden kutya más, de viszonyítani szeretnék. Ráadásul a napi étkezések számában is irtó nagy a szórás még a szakirodalmi ajánlásokban is.🤷
2021. febr. 18. 20:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

10 hónapos

12-13 kg (ingadozik)

400g az adagja (de általában +- 30-40g) (13 kg-nak kapja kicsivel több mint 3%-át) (kora szerint 3-4%ot kéne kapjon)

1x eszik (nem hajlandó többször)


Ezek a százalékok csak viszonyítási alapok, minden kutya más. Ismerek kutyát aki a 2%-al elvan de olyat is akinek 3-4% kell különben fogy.

2021. febr. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod! Fogyás/hízás mennyi idő alatt következik be szerinted, ha keveset/sokat kap?
2021. febr. 18. 20:40
 3/10 anonim ***** válasza:
Hát mikor kezdtünk csirkét és nyulat kapott csak ami fehér hús egy hónap alatt jócskán lefogyott, de olyan 3 hét alatt megizmosodott és vissza szedte amint be lett vezetve a ló bárány marha és társai. Szóval olyan 2-4 hét a fogyás hízás
2021. febr. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
És csirkével is 3%-al kezdtetek?
2021. febr. 18. 21:03
 5/10 anonim ***** válasza:

Mindegyikük kétszer kap.


32 kg, nemrég múlt 1,5 éves. 1000 gramm, mert nagyon aktív, alapvetően munkakutya, ritka olyan nap, amikor nem dolgozok vele.

16 kg, 4 éves. 350 gramm, lusta kutya, nem is igényel többet.

13 kg, 14 éves lesz 2 hónap múlva. Ő már a csontost darálva kapja, kevesebb a foga, nehezebben rág. 300 grammot kap. Korához képest nagyon aktív, még 7-8 kilométeres sétákra simán elkísér.

2021. febr. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Na akkor mondok kiugrót, csak hogy még jobban összezavarodj:

-26 kg, 6 éves, 800 g a napi adagja (plusz a zöldség, azzal kb 900 g)

-23 kg, 1,5 éves, 900 g a napi adag (ő nem kap zöldséget, csak z.pacalt, azzal mondjuk 950 g)


2x esznek, kimagaslóan aktívak (főleg a fiatalabb), sportkutyák. Ezzel a mennyiséggel épp hogy nem fogynak, a kicsinek megy a zsírosabb, pluszban (ezen a mennyiségen felül) még háj is mondjuk heti 3x kb. Jah, és az edzéshez adott juti nincs beleszámolva a napi adagba :D


Ezzel csak azt akartam megmutatni, hogy az arányok tényleg csak arányszámok. A kutya aktivitásához, táplálék-hasznosításához kell igazítani mindent. Ha már tápból is többet evett mint az adott gyártó ajánlása, valószínűleg nyersből is több fog kelleni.


És 1-2 hét alatt ált. már látni ha változtatni kell a mennyiségen.

2021. febr. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Mióta eszik kétszer a kutyátok?


Nem zavartál össze egyébként, aktív kutyáknak nem is sokallom azt a 4% körüli adagot, hiszen indokolt. Ráadásul a másfél évesed épphogy nem kölyök és már csak erre hivatkozva is indokolt lenne.

Egy válaszban olvastam itt a napokban, hogy 90 kg-s masztiff napi egész Barf adagja 1kg, ami nem is csak a hús! Na ez az 1,1% körüli érték már összezavart,de nem reagált még a kérdésemre, miszerint hogy lehet ez vagy biztosan 90kg-e... Szóval azért a 2% a legminimálisabban nem?


Én mondjuk óriás testű kölyök kutyával kezdtem 3,6%-al (1.800gramm) ~két hete, 9,5 hónaposan 50 kilósan. De eddig még 3x kapott és az a 3x600gramm arányos volt, illetve ideális adagnak éreztem. Viszont javasolták, hogy mostmár álljak át kétszeri etetésre, hogy ne egész nap csak a nyerset eméssze (másik kérdésemnél meg azt írták 18hós koráig egyen 3x az óriás testű, szóval ebben is elbizonytalanodtam kicsit, holott tudom sokan már 6 hósan kétszer étkeznek és az emésztési időt tekintve is igaz lenne, hogy 3x-i barffal szinte egész nap emészt). Szóval fokozatosan mostanra álltunk át, de egyrészt sokalltam is a 2x900 grammot, másrészt ebben a két hétben semmilyen súlyvesztést nem tapasztaltam, sőt szerintem erősödött, de még mérés előtt vagyunk. Pedig egy kicsit talán le kéne adni a tudatosan kialakított "téli kondit". Szóval emiatt a két ok miatt most levettem 2x800 grammra, ami így 3,2%. Aztán most itt izgulok, hogy jól csinálom-e... Persze újabb két hét múlva akkor meglátom, de igazából még két hétig sem szeretném se túl-,se alultáplálni a "Kicsikémet".:)

Köszi minden segítséget!

2021. febr. 19. 08:30
 8/10 Somogyi Ági ***** válasza:
100%

Ami befolyásolja a % ot:


1: milyen idős a kutya.

Kölyök etetése más mint a felnőtté. Plusz idősödő kutya kevesebbet kivanhat, ott az arányok is sokszor mozdulnak meg a hús javára.


2: mennyire aktív a kutya.

Ha sportolsz vele, vagysokat játszotok, tanítok, mozogtok, akkor felfelé megy a %, míg egy idős vagy nehezen mozgó, esetleg kisebb mozgásigényű kutya kevesebbet igényel kajából is


3:súly

Ha túlsúlyos kevesebb, van megtartó % és hizlaló értelem szerűen több


4:kis vagy nagytestű

A kistestű kutyák anyagcseréje gyorsabb, így nagyobb százalékot igényelnek, míg nagytestű társaik lassabban égetik a kalóriákat.

Kicsinek az 5% sem elszállt, nagynak néha az 1,5 is elég.


5:tél vagy nyár

A kutya is tartalékol, és egy kis fokaháj nem is árt télen. Ezt akár mennyiséggel akár zsírosabb húsok adásával is lehet szabályozni.


6: kinti vagy benti kutya

Kinti kutyák több és zsírosabb falatot igényelnek, mivel az időjárás, a hideg és meleg is nagyobb hatással van rájuk.


Szvsz ez egy nagyon összetett kérdés. Érdemes szakértő tanácsot kérni Barf Boltban, fórumokban, ha nem igazodsz ki.


Az hogy hányszor eszik... Az is külön téma. Kölyök többször. Felnőtt 1x v 2x.

A 'nagykönyv' szerint egyszer jobb, mert a természetvem is volt, hogy a farkas akár 1 héten 1x evett csak. Gyakorlatban kutya függő, az enyém nem 1x etetés mellett vizelet visszatartasi gondja volt, nekünk 2 etetésnél kérek a világ.


Egy példát teszek még neked ide, hatha segít összegezni.


Az én kutyám 7 éves lesz 6,5 éve Barfos, 4,3 kg kistestű , benti kutya. A mozgasigenye abszolúte az én eletmodomtol függ.

1 évesen 70% csont 30% hús(+belső + zöldség), 5,5% bot az adagja (fiatal kistestű benti aktív kutya)

Ez az évek alatt úgy formálódott, hogy most 80% a hús, 20% csont, így jó a kaki.

Közben várandós vagyok és jelentősen kevesebbet tudok mozogni vele, illetve eltelt majd 6 év is. Így most 3% ot kap, soványabb husikból (csirke, nyúl)


Szóval a kutya is változik, de ne parazz, látni fogod mi a jó neki (az arányokat pedig a kakin)


A Barf a legjobb döntés volt amit etetés ügyben hozhattam :)

2021. febr. 19. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Stella25 válasza:

1. A kutyus 1 éves 4 hónapos schnauzer-szálkás szőrű vizsla keverék

2. 24-25 kg között van

3. Napi 1* eszik, este

4. 600 gramm kaját eszik

5. Csontos kacsa husi (darálva), szín marhahúsi, marha/báránybelsőség, marha/báránypacal, spirulina (étrendkiegészítő, nagyon fontos neki!) és friss, nyers zöldség reszelve (alma, répa, körte, édesburgonya, cukkini, cékla ami éppen van itthon, legalább két félét reszelek bele)

6. rengeteget mozog, naponta kétszer megyünk nagy sétákra labdázással vagy kutya haverokkal találkozik és rohangál

7. iszonyú izmos, de közben kiváló súlyban van

8. ő nem ehet pulykát vagy csirkét mert sajnos allergiás... néha úgy érzem a kacsa is határon táncol, majd ha ez elfogy váltunk bárányra vagy borjúra csontos husinak esetleg nyuszira.

2021. márc. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Stella25 válasza:
100%

9. válaszoló vagyok.


Nem csak kétszer sétál egy nap, hanem 4* :D (azt nem írtam oda) csak kettő nagy séta van, nehogy félreértés legyen ebből :D

2021. márc. 1. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!