Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát ajánlanátok nekem?

Milyen kutyát ajánlanátok nekem?

Figyelt kérdés

Második kutyus lenne,több sportot szeretnék vele kipróbálni,agillityt biztosan.Kutyasuliba járnánk és sokat kirándulnánk, túráznánk közösen.

Nem szeretnék óriási kutyát,de mindenképpen jó lenne ha egy aktív beaglenél nagyobb kutyafajtát találnék magamnak.

Előre is köszi a tippeket:)



2021. febr. 23. 22:50
 1/10 anonim ***** válasza:
96%
Border collie?
2021. febr. 23. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%
A leírás alapján valami terelő kutya lenne számodra megfelelő. Mudi,Border collie,Ausztrál juhász,Kelpie. Ezek mind népszerű sport kutyák. :)
2021. febr. 23. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Rottweiler
2021. febr. 23. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
72%
Border collie, husky, németjuhász, Ausztrál juhász, mudi?
2021. febr. 23. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
74%

Ennél egy kicsit több információ kéne. Napi hány órát tudnál vele foglalkozni? Mennyit kellene egyedül lennie? Kertesházad van vagy panel? Gyerek/macska/egyéb állat van a családban? Hobbi kutya lenne vagy vannak vele egyéb céljaid? Az előző kutyád milyen habitusú volt? Az előző kutyádon kívül van egyéb tapasztalatod a kutyázásban (pl.: kutyaiskola (ha igen, milyen típusú), menhelyen önkénteskedés stb.)?

Azoknak a kutyáknak, amiket itt felsoroltak (border collie, mudi, ausztrál juhász stb.) rengeteg foglalkozásra, munkára van szüksége. Nekik nem elég a hétvégi kirándulás és heti 2-3 kutyaiskola, ezért is fontos szempont, hogy hétköznap hány órát tudnál vele foglalkozni.

2021. febr. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó a kérdező leírta, hogy járna a kutyájával agilityra. :)
2021. febr. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Az még nem jelent semmit. :)

Nem megy valami sokra azzal, ha hétvégente eljár agilityzni egy munkamániás, folyamatosan pörgő kutyával mert a hétköznapokon simán szétkapja a lakást ha nincs vele foglalkozva.

2021. febr. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi a válaszokat mindenkinek:)

Kertes házban élek,nincs kisgyerek a családban.

A kutyám husky és golden mix.Most járunk alapfokra és agillityre.

2-4 órákat szoktam intenzíven foglalkozni vele,ez attól függ hogy milyen nap van.De a két séta minden nap megvan plussz a foglalkozás,trükk tanítás.

2021. febr. 27. 20:35
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem egy labrador vagy golden retriever tökéletes lenne neked.
2021. febr. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én is a border collie vagy az ausztrál juhász kutyát tudom ajánlani
2021. febr. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!