Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyatartás és a társasházi...

Kutyatartás és a társasházi házirend. Kinek a véleménye számít?

Figyelt kérdés
Pár napja írtam ezzl kapcsolatban, most van egy kis update:) Az alaphelyzet az volt, hogy ingatlanvásárlás előtt állok, három kutyám van. A lakás amit kinéztem, egy olyan társasházban van, aminek a házirendjében az áll, hogy maximum egy kutya tartható lakásonként. Beszéltem a közös képviselővel, aki kapcsoltba lépett a lakókkal, hogy beleegyeznek-e abba, hogy 3 kutyával költözzön oda valaki. Mindenki beleegyezett a házban, egy ember kivételével, aki a válaszában mindenki másra is panaszkodott, a közös képviselőt beleértve. A kérdésem az, hogy a többség szavazata a mérvadó ebben az esetben vagy mindenkinek a beleegyezése kellene?

2021. febr. 24. 12:32
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
30%
Sztem az összes lakó beleegyezése szükséges h később ne legyen gond.
2021. febr. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
71%
Én valami 75-80% beleeggyezésre emlékszem. Ez akkor is így van ha csak bérled a lakást. De aláírás kelleni fog.
2021. febr. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
12%
Ne vigyél oda kutyát!
2021. febr. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
Már laknak kutyások a házban, olyan is akinek több van.
2021. febr. 24. 12:47
 5/31 anonim ***** válasza:
32%
Jogászt keress meg. Saját lakásban nem szabhatja meg senki, hogy mit csinálsz - amíg törvényes dolgot teszel.
2021. febr. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
87%
A kérdésedre a közös képviselő tudja a választ.
2021. febr. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
82%
Társasház nem szabhatja meg, mert törvény szabályozza, mekkora teret kell biztosítani a kutyáknak, társasház szabályzata alacsonyabb rendű szabály, a jogszabályt nem írhatja felül, ami magasabb rendű.
2021. febr. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
80%

Házirendben jogilag nem lehet megtiltani az állattartást. Lehet, hogy bele van írva, de jogilag kivitelezhetetlen. Nyilván a veszélyes állatok tartásának megtiltása (kígyó, pók, oroszlán stb) megengedett, de erre ad is a törvény jogot.


A kutya-macskatartás az más tészta, azt nem lehet megtiltani. Így nem, nem kell annak az 1 lakónak a beleegyezése.

2021. febr. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
44%
Hely van hozzá?
2021. febr. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
86%

Ezt találtam neked a 3 kutyára:


"A szükségesség-arányosság elvét általában nem sérti egy vagy két háziállat tartása. Az ezen túllépő állattartási tevékenység azonban meghaladja a tulajdonostársak tűrési kötelezettségét, ezért dönthetnek úgy, hogy nagyobb számú eb tartása nem fér össze a lakás célú használattal, olyan konfliktusok lehetőségét hordozza, amelyet nem kívánnak felvállalni."


Nem írtad mekkora a 3 kutya, szerintem 3 yorkie senkit nem zavar, 3 dán doggal már egy kicsit neccesebb a dolog. De akkor is azt tudom mondani amit előbb, hogy nem mérvadó annak az 1 embernek a hisztije.


Pláne ha a kutyáid hagynak másokat pihenni és nem ugatják végig a napot.

2021. febr. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!