Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kinek a felelossege megelozni...

Kinek a felelossege megelozni a vemhesseget - a kan vagy a szukas gazdinak?

Figyelt kérdés

Egy lakasban elek egy masik emberrel, akitol mielott megvettem a szuka kutyamat - megkerdeztem, hogy nem lenne-e gond, ha a lakasban kutyat tartanek. Azt mondta, semmi problema, hiszen szereti a kutyakat, neki is van egy, csak a baratnoje neveli a kozos gyerekukkel egyutt.

Most mar a kiskutyam 5 honapos mulott, nem sokara tuzelni fog. A gond csak az, hogy a lakotars baratnoje es a kisfia - alberleti problemak miatt - kenytelenek idekoltozni es termeszetesen a kan kutyajukat is hozzak.

Mit tehetek ebben az esetben, ha nem akarom, hogy parosodjanak? Az en felelossegem ez ellen tenni, vagy neki kellene ivartalanittatnia az ovet? Ha megis paroznanak, akkor kotelezhetem ra, hogy teritse meg az orvosi beavatkozast, azaz az ivartalanitas koltseget?

Mi a teendo ilyen helyzetben?

Hetvegen jonne ide ez a csalad es meg ez elott szeretnem tisztazni ezt a kerdest, mert nem szeretnem, hogy ide jojjenek, ha ezt nem oldjak meg.


2010. aug. 18. 15:55
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem inkább a szuka kutya gazdájának kell, és azért is, mert így neki (neked) lesz baj, ha megszületnek a kicsik. Ők sajnálkoznak, de neked lesz probléma.
2010. aug. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
81%
Mindkettőtök felelőssége egyformán. Nektek kell eldönteni, hogy ki melyik kutyát szeretné ivartalaníttatni.
2010. aug. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
66%
mindkettőtök felelőssége, kérj időpontot ivartalanításra a dokitól
2010. aug. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
60%
Mindkettő felelőssége. És szerintem ha választani kell, inkább a szukát ivartalanítsátok, de ez szubjektív vélemény. Mindenesetre a szuka ivarzása több kellemetlenséget okoz, így jó néhány problémát megspóroltok egy csapásra.
2010. aug. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen mindkét gazdának felelőssége. De én a helyedben a szuka kutyát ivartalanítanám. Ha megszületnek a kicsik Te jársz rosszabbul, nyakadon maradhatnak a kicsik, komplikáció léphet fel amikor szül stb,viszont szerintem felesbe nyomjátok a műtét árát. Így korrekt. Ráadásul jól is jársz, mert sok betegségtől megvéded a kutyusodat. :)
2010. aug. 18. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:

Azert gondoltam, hogy nem az en felelossegem, mert az en kutyam volt itt elobb es arrol soha szo sem volt, hogy egyszer majd idehozza azt a kant es ide akarja majd koltoztetni.

Ivartalanittatni pedig nem akarom, mert az orszag egyik legjobb tenyeszetebol vettem es valoszinu, hogy megyunk majd versenyekre vagy esetleg tenyeszteni lehetne a tenyeszto egyuttmukodesevel, mert a felmenoi mind gyoztesek. Ha o is olyan jo eredmenyeket erne el, akkor lenne ertelme tenyeszteni.

2010. aug. 18. 16:11
 7/30 anonim ***** válasza:
54%

Te jó ég!!

Te voltál ott előbb?

Ha sétáltatod a parkban és te voltál ott előbb,mint a kan,de a kan felcsinálja a kutyádat,az főként a te hibád!!Mert tüzelő kutyát vittél kan kutyák közelébe.

Igenis,hogy a te hibád is lenne ha alom lenne a dologból.

Majd megbeszéled a kan kutya gazdájával,hogy akkor,hogy legyen?!De ha csak azért ivartalanitani akarod majd az ő kutyáját akkor 'illene' egy egyeséget kötni,hogy mondjuk a felét fizeted vagy hasonló,szerintem!

Nem megoldható,hogy elzárva legyenek egymástól??

Azt még hozzá tenném,hogy a kutyáknak ez hatalmas kínzás lesz,készüljetek fel.

2010. aug. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%

Akkor viszont neked kell elzárnod, elvégre a te kutyád, te vállaltad érte a felelősséget. Ez nem azon múlik, hogy ki volt ott előbb. Nem tudjátok megbeszélni, és valahogy normálisan megoldani a különítést arra két hétre?

Vagy meggyőzni, hogy ivartalaníttasson? Neki van valami oka, ami miatt ragaszkodik a kutya ivarosságához?

2010. aug. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%
Akkor beszéld rá a kan gazdáját az ivartalanításra. A másik megoldás az, hogy elkülönítitek arra az időre a két kutyát. Meddig maradnak a kutyával? Mert egyáltalán nem biztos, hogy most fog tüzelni a kutyád, lehet, hogy még 3-5 hónapig nem.
2010. aug. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk volt kan is, szuka is mindig, mégse lett vemhes a kutyám, igaz, roppant nagy odafigyelést kívánt a dolog. Tudni kell, hogy annak ellenére, hogy viszonylag hosszú ideig tüzel a szuka, csak néhány napon át termékeny. Ezeken a napokon kell megoldani, hogy ne érintkezzenek a kutyák egymással. Megoldás lehet a tüzelőbugyi, amit úgyis venned kell a lakás megóvása érdekében (mert bizony a tüzelő szuka igen kellemetlen foltokat hagy mindenütt), de így sem maradhatnak egyedül, mert a szerelem minden akadályt képes legyőzni. :-) Viszont szerintem épp elegen lesztek egy lakásban ahhoz, hogy mindig legyen valaki, aki otthon van és odafigyel. Ily módon közös a felelősség.

A kant is lehet ivartalanítani, ha a gazdái belemennek - érdemes is, ha nem szánják tenyésztésre, ráadásul sokkal kisebb beavatkozás, mint a szukánál az ivartalanítás.

Szerintem ne azzal nyiss, hogy a te kutyád volt ott előbb, meg hogy mit ki fizet - ez olyan ovis dolog. Mondd el, hogy te versenyre szánod a kutyádat, így nem lehetséges az ivartalanítás, hát döntsetek közösen, hogy akkor a kan esik át a műtéten, vagy mindenki vállalja a maximális (és nem könnyű!) odafigyelést a tüzelés idején.

2010. aug. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!