Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ugat, vonyít a kutya egyedül?

Ugat, vonyít a kutya egyedül?

Figyelt kérdés
Egy éves törpe tacskó, aki 7-8 órát egyedül van, mivel egyedül élek. Egész pici korától fokozatosan hagytam otthon egyedül (percek növelésével végül órákat), és mindig nyugodt, mikor elmegyek, befekszik a helyére. Minden hajnalban 30 perc séta és egy óra intenzív futkározás, labdázás. Sokszor mint az őrült, rohan és nem látja merre dobom a labdát, olyankor meg kell keresnie a futtatóban, tanitva van a keresd szóra, elég sok idő ezzel is elmegy, imád keresni, azt gondoltam, az agyát is fárassza ez. Plusz a sétát is gyakoroljuk mindig, hogy láb mellett jöjjön, ott is fókuszálnia kell, mert húzna rendesen. Azt reméltem, hogy ezek által így nyugodt is maradt. De sajnos megfenyegettek, hogy ugat állandóan a kutya. Ez iszonyat túlzás, mert kamerán tudom figyelni, de sajnos tényleg miután elmegyek, 1-1,5 órára elkezd vonyítani, ugatni, de csak 10-15 percig és nem folyamatosan, jön egy vonyitas és 2-3 perc múlva mégegy, így néz ki. Szóval felkel, kicsi ugatás, vonyitas és visszafekszik. Párszor ismétli, de tényleg nem állandóan, csak ezt minden nap le műveli és elég csúnya fenyegetést kaptunk, féltem, hogy mérget tennének ki. Dél körül lenyugszik és semmi hangja. Más törpe tacsis ismerőseim csak sétára viszik le jóval kevesebbet és nyugton vannak... Tudom, minden kutya más, de ez a másfél óra mozgás, amiből délután ismétlünk, kevés lehet egy törpe tacsinak? Mi segíthetne?

2021. márc. 10. 17:41
 1/5 anonim ***** válasza:
81%
Tökmindegy mennyit mozgatod ha a kutya stresszben van, stresszbe kerül valami miatt. Szobakennel tréninget kezdd el, de fontos hogy nehogy azzal kapcsolatban is érje bármilyen negatív behatás
2021. márc. 10. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De mitől lehet stresszben? Mi lehet a jele? Nem látom rajta se amikor elmegyek, se a kamerán. Visszanéztem többször, hogy a folyamat az, hogy felkel, nyújtózás, rágja a rágó csontot és játékait amiket kint hagyok neki, aztán leül, néz ki a fejéből és elkezdi. Majd visszafekszik és tovább alszik.
2021. márc. 10. 17:59
 3/5 anonim ***** válasza:
61%
A kutya falkaállat, ha nincs jelen a gazda (falkavezér), akkor kezdi bizonytalanságban érezni magát (a falkából kizárva). Ezt tulajdonképpen szeparációs szorongásként éli át. Ezért ajánlják ilyen esetekre, hogy ott kell hagyni mellette a gazda szagát már átvett ruhadarabot (pl. használt zoknit stb.), ami megnyugtatóan hat. Ezért nem ajánlatos olyannak kutyát tartani, aki kifejezetten hosszú időre kénytelen magára hagyni az ebet. Nálunk az egyik vizsla a szó szoros értelmében szétkaparta a szobaajtót, a másik leszaggatta a tapétát a falról idegességében, amikor akár csak 6 órára egyedül hagytuk. A kinti kutyák jobban elviselik, mert ők nem a gazdával való hosszú együttléthez szoktak.
2021. márc. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen, ezt értem, én csak reménykedem, hogy valahogy ezt meg tudnánk mégis szüntetni, hiszen szerencsére nem tett kárt egyedül soha semmiben és tényleg elenyésző mennyiségű a hangoskodása a távollétem alatt. Az ajtót soha nem is figyeli, amikor elmegyek sokszor fel se néz. A kamerán is látom utána hogy fel se kel. Szóval csak remélem hogy nem reménytelen a helyzet, és ezt a random percekig vonyításáról le lehet szoktatni...
2021. márc. 10. 18:38
 5/5 Hovarju ***** válasza:

Esetleg hagyd bekapcsolva halkan a rádiót.

Hallottam olyan megoldásról is, hogy az épp rombolni készülő kutyára messziről szólt rá a gazda hangszórón keresztül. Esetleg megpróbálhatnád ezt is.

2021. márc. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!