Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hagyjam hogy a kutyám más...

Hagyjam hogy a kutyám más kutyákat korrigáljon?

Figyelt kérdés

Pl futtatóba ha egy másik kutya bunkó, ugrál a hátára stb ő meg odaugat vagy a földre küldi azt hagyjam?

Mert ugye más gazdiknak néha az esik le hogy az én kutyám milyen agresszív holott csak meghúzza a határt. Viszont az én kutyám nagytestű.



2021. márc. 12. 16:47
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
Igen.
2021. márc. 12. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%
Baromi hasznos egy olyan felnott kutya, aki nornalisa korrigalja / kijavitja a tobbit. Igazabol ilyen kutyakkal kene szociaizalni a kicsiket is :)
2021. márc. 12. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
96%
Igen, hagyni kell hogy a kutya "megmondja", ha valami nem tetszik neki. Ha ehhez rá kell kaffantania, vagy morognia, esetleg ugatnia egy másik kutyára, akkor hagyni kell.
2021. márc. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én még dícsérni is szoktam barát kutyákat ha megmondják a kutyimnak a magukét, mert ezzel tanul a kis kölyköm is. Aki óriás testű, szóval így a kicsi barát kutyáknak növelem is az önbizalmát vagy lentebb viszem a félelem küszöbüket. Enyémnek meg meg kell tanulnia és így. Barát gazdik is rászólnak a kutyájukra ha nem volt okuk vagy túlzásba vitték a kistestűik. Szóval csak akkor nem szabad hagyni,ha oktalan.
2021. márc. 12. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, mindenképp hagyni kell neki, tényleg nagy kincs egy olyan kutya, aki tisztán, egyértelműen, de még nem túl durván kommunikál. Ez azt jelenti, hogy rendben van az idegrendszere és megfelelőek a szociális készségei is.


Sok gazdi ott rontja el a kutyája szocializációját, hogy az ilyen szituációkba beleszól, letiltja a saját kutyáját arról, hogy kommunikáljon a többiekkel, jelezze, ha sokak neki. Ezzel az a legnagyobb baj, hogy ezzel elvesszük a kutyától a kommunikáció lehetőségét, ha nem morranhat oda,nem rakhatja helyre, akkor simán előfordulhat az, hogy tétlenül, összezavarodva vár, egészen addig, amíg elviselhetetlenül kellemetlen lesz neki az adott szituáció és mivel úgy érzi nincs más eszköze, hogy megvédje magát már nem csak odaszól, hanem vagy teljes pánikban elmenekül vagy túlzottan agresszívan lép fel.

2021. márc. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Csak azt kell tiltani, ha ok nélkül csinálja, de nyugodtan hagyhatod, ha a másik kutya túl messzire megy és a tiéd helyreteszi. Ha valakinek ez nem tetszik, nem kell bemenni hozzátok a futiba. Nekem mentett kutyám van, kicsi, cuki, de nem hagyja magát, ha a másik szemtelen, ezt van olyan gazdi, aki megköszöni, van, amelyik engem oktatna ki, nem érdekel, max elkerülöm az ilyet. Én akkor állítom le, amikor tényleg nincs különösebb oka (rövid orrú kutyák légzéshangjával meg nagyobb kutyákkal nincs mindig kibékülve, ezen dolgozunk, lehet ennek előzménye a múltjában, meg aki egyszer már túl messzire ment, azt megjegyzi, egy haverjával hetekig harag volt egy bot miatt).
2021. márc. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
85%

A foldrevitel nem agressziv dolog.


Ne ugraljon fel ra a masik kutya. Igaza van a kutyadnak!!!


O is ra tudna ugralni ,de nem teszi. Joggal varja el a masiktol.


Nalunk is van nehany,akinel orulnek,ha ott lennetek es a kutyad megtanitana ....


A kutyad jolnevelt. Ha kell szivesen odamegyek es elmagyarazom nekik,h hulyek...



Bar az enyem is foldhozbszna a raugralo kutyakat...



Egy masik nagytestu kutya gazdaja

2021. márc. 12. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!