Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Túltenyésztés-->gyenge idegren...

Túltenyésztés-->gyenge idegrendszer. Mennyi igaz belőle?

Figyelt kérdés
Az érdekel, hogy az ilyen fajta kutyákat (a ma felkapott ölebek kapcsán furdal a kíváncsiság, yorki, westie stb) sok szocializációval, és tudatos neveléssel el lehet érni, hogy normális kutya váljon belőle, vagy ezek jobbára (nem mind, mindig van kivétel ami erősíti a szabályt) minden kis nesztől és árnyéktól megijedő, és mindenkire eszelősként ugató kis dögökké válnak?
2010. aug. 18. 22:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem ha normális tenyésztőtől származik a kiskutya,nem szaporítótól,jó eséllyel lesz a kicsi jó idegrendszerű.Sajnos viszont,mivel ezek,,divatkutyák"mindenki ész nélkül tenyészti őket,nem törődve örökletes betegségekkel,rossz idegrendszerrel-hiszen hatalmas rájuk a kereslet...Sok embert pedig marhára nem érdekel,milyen betegségekre szűrték a kutyákat(ha egyáltalán),egy a lényeg,legyen mivel plázázni,öltöztetni,babusgatni...Itt egyébként nem is csak a rendes szocializációtól,hanem bizony idegrendszertől függ a későbbi viselkedés.Valódi tenyésztőknél viszont szerintem még esélyes a dolog...
2010. aug. 18. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
91%
Most lehet nagyon le leszek ugatva és pontozva, de ha már a kérdés adott, elmondanám az én tapasztalataimat. Kutyás vagyok, jelenleg 2.kutyusom van (1. 14 évesen ment el), ő szintén kis termetű shih-tzu DE:és ez csupa nagy betűvel (DE!!) 11 hónapos és kezdettől fogva NEVELVE, FEGYELMEZVE VAN KÖVETKEZETESEN, engedelmes, szót fogadó kutya, aki nagy kutyákkal is tök normálisan játszik, s össze lehet velük engedni. Én Tenyésztőtől vásároltam, jó heéyről, szűrésekkel, törzskönyvvel s kezdettől fogva neveltem, 2. kutyusként volt némi tapasztalatom is. ÁM: a környéünkön mostanság megszaporodtak a yorkiek, rengeteg van , szintén az én kutyám korosztályából, egy gazdinál akár kettő is. És szinte minden egyes sétánál konfliktusba keveredünk: jönnek velünk szembe, az én kutyám normális leül s bevárja őket, játékra hívva, erre a válasz, hogy úgy nekikrontanak , hogy bár hiába kisebbek, szétszednék.. Nem értettem eleinte ezt, hogy miért van. Aztán feltünt, az én kutyám ilyenkor is hallgat rám, de ezek a yorkiek rá sem bagóznak a gazdáikra. Aztán elkezdem Őket faggatni, honnan a kutya stb. Szinte mindegyik szaporítótól: 20ezer forintokért vették őket, s a gazdiknak erre a viselkedésre az volt a válaszuk, hogy hiába nevelik őket, nem fogadnak szót. S ugyanezek a Yorkiek nemcsak az én kistestű shih tzumra de bármilyen nagy kutyára is így reagálnak. S ugatnak is egyfolytában. Számomra ez megdöbbentő s jelenleg ott tartok, hogy bármilyen negatív is, de elég volt a yorkiekból, hiába vagyok szintén kutyás, ráadásul kis kutyás, ezeket mégsem bírom tovább elviselni, agresszív, ugatós, idegbeteg jószágok. s le lehet nyugodtan pontozni, de nem csak a hasamra ütöttem, hanem tapasztalatból írtam. (Mellesleg megjegyzem, az elmúlt időben 1 olyan yorkieval találkoztam aki normálisan viselkedett, nem esett neünk, sem a nagy kutyáknak, nem ugatott meg bennünket, de róla kapásból kiderült, hogy 140 ezerért vették egy TENYÉSZTŐTŐL, azóta is foglalkoznak Vele, nevelik, s kiállításokra járnak.. Nah Ő valóban KUTYA volt)
2010. aug. 18. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
65%

Ha nagyon rossz helyről veszed, akkor hiába bármilyen nevelés, teljes sikert akkor sem érsz el vele. Vagy egy nagyon félős kutyád lesz vagy egy olyan aki mindenkinek neki ugrik. Most a futtatóra kijár egy yorki. Nagyon aranyos 10 hónapos vagy mennyi (tehát már ivarérett) és kezdi támadni a kutyákat. Nem mindig. De elég egy idegbeteg. Ha neki olyanja van akkor simán neki megy bárkinek. Egy idős bácsié. Kiderült multkor, hogy egy parkolóban találkozott az eladóval és úgy választotta ki a kutyát... Gondolhatod milyen helyről van. Aranyos meg minden kis labda bolond, de néha ok nélkül neki ugrik a pincsimnek. Szegényem meg csak tűri mert rászólok, hogy ne bántsa. Multkor kétszer neki ment de harmadjára már nem hagyta magát megtépte egy kicsi de rászóltam, hogy hagyja. Bár szerintem megérdemelte, hogy helyre rakják. De találkoztam már normális yorkival is és Ő se tenyésztőtől volt. Azért szaporítók közt is van különbség. Az elég gáz akitől pl a bácsi vette.

Westikkel meg csak rossz tapasztalatom van. Komolyan mondom simán széttépnék a kutyámat. A környékünkön van vagy 5. Egyszer sétáltam a kutyával és jött szembe a legidegbetegebb westi aki a környékünkön lakik. Egy normális westit ismerek sajnos nem tudom tenyésztőtől van-e vagy sem de Ő legalább nem támad az én kutyámnak.

2010. aug. 18. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

23:05

Miért pontoznánk le?Ez az igazság,a szaporítótól vett kutyák egytől egyik gyenge idegrendszerűek,szinte képtelenség belőlük valamirevaló kutyát faragni,sajnos...Nem azért mondom,mert imádom a kutyákat-de tény,hogy egy jó kutya ára százezer forint felett kezdődik...És ettől függetlenül azért meg kell ám nézni a tenyésztőt is,biztos ami fix.

2010. aug. 18. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
39%
Aki a Petőfi csarnoknál vesz dobozból kiskutyát olcsón, az ideggyenge jószágot kap. Ismerős ott vett két kis yorkit, elviselhetetlenek, senkire nem hallgatnak, állandóan ugatnak.
2010. aug. 19. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Szerintem ha felelőtlen tenyésztő csinálja (csak a pénz érdekli), akkor teljesen igaz. A helyzet csak rosszabbodni fog, mert az emberek szívesebben veszik meg a szomszéd mozsijától származó, vagy utca szélén 10-20 ezerért árusított kölyköket, mint a menhelyen szinte ingyen elérhető kutyákat. Pedig a menhelyek állandóan tele vannak, mint a déli busz, és van ott aki segíteni is tud a választásban. Ezt tetézi, hogy nagyon sokan pénzt nem tudnak/akarnak költeni a kutya oktatására, oltásaira.

Abszolút nem zavarja őket, ha a kutya nem fogad szót.

2010. aug. 19. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Attól is függ, hol veszed. De igazából az még nem feltétlen garancia, ha 180ért veszel. Persze a nevelés sokat számít, de nem mindig lehet segíteni rajtuk. Én 90%ban idegbeteg kistestű kutyákkal találkozom. Már néha ott tartok, hogy szívem szerint beléjük rúgnék. Pedig imádom a kutyákat, nekem is van 2. DE amikor odajönnek és neki akarnak esni a 70 kilós cane corsomnak, felmegy bennem a pumpa. Aztán meg ha a kutyám visszaharapna én lennék a hibás, hogy szegény kutyuskának baja lett.
2010. aug. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Ez a keverék kutyáknál is így van? Bár nyilván azokat nem szaporítják annyira túl. Én most a törpe schnauzerekbe vagyok beleszerelmesedve, de nekem nem feltétlen elvárás az, hogy fajtiszta legyen, én csak egy aranyos, nevelhető kis jószágot szeretnék, aki tetszik, ezért gondoltam törpe schnauzer keverékre. Ezekről valami tapasztalat? Nyilván nem mindegy, hogy milyen keverék.
2010. aug. 19. 11:55
 9/16 anonim ***** válasza:
36%
Előző vagyok: a keverék kutya mindenképp jobb választás. Sokkal jobb a genetikai állományuk, kevésbé hajlamosak a betegségekre, nincsenek a fajtákra jellemző örökletes betegségeik, és nyilván a túltenyésztés sem fenyegeti őket. Tehát, ha ez nem akadály, szerintem keress egy törpe shnauzer keveréket.
2010. aug. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Nincsenek kőbe vésett szabályok, és mindig vannak kivételek.

Az én yorkshire terrierem szaporítótól van, nincs törzskönyve, és a szüleinek sem volt.

De mielőtt pároztatták őket, elvitték szűrésekre, meg voltak vizsgálva mindketten, szóval a gazdik nagyon alaposak voltak. Nincs is semmi baja a kutyámnak, lassan 4 éves lesz. Egészséges és kiegyensúlyozott.

Sokat neveltem, jártunk kutyaiskolába, és sokat van más kutyák társaságában.


Egy ismerősöm kb. 1 éve vett yorkit (15 ezer forintért!...) Ránézésre nincs is semmi baj vele, de az idegrendszere ijesztő. Ha kutyát lát, remeg, és kirohanna a világból. Bár a gazdi nem vitte túlzásba a nevelését, de szerintem ezen nem segített volna semmi.

Valahonnan vidékről hozták, de nem is akarom ismerni a körülményeket.


Sok mindenen múlik, hogy egy kutya milyen lesz.

De a túltenyésztés szerintem egy létező probléma, boldog boldogtalan egymásta pakolja a kutyáját. Egy ideggyenge, remegő kan kutya is tud fedezni, vagy egy légcsőszűkületes szuka is tud szülni. De a legtöbb embert nem érdekli, hogy a kölykök mindezt örökölni fogják.

2010. aug. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!