Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hab hányás, tapasztaltátok?

Hab hányás, tapasztaltátok?

Figyelt kérdés
Tegnap sétánál először észrevettem, hogy a kutyám kicsit rohan és habot hányik fel. Ma sokat dolgoztam, viszont itthon mondták, hogy megint rohant és hányt 5-6 alkalommal habot. Szerintetek ez mi? Tudom,hogy előfordul kutyáknál, de ennyiszer nem hinném, hogy normális
2021. márc. 17. 17:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez nekem bélcsavarodáshoz hasonlít. Vidd állatorvoshoz, nem játék. Én 2019-ben így vesztettem el a Németjuhászomat.
2021. márc. 17. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Gyomorcsavarodás, nem bél. Bocsi
2021. márc. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Vidd el állatorvoshoz mielőbb. Veseproblémára is utalhat, de bármi is az, ellátás nélkül nem lesz jó vége.
2021. márc. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
80%
Nekem is csinált ilyet a kutyám. Ilyen habos füvet hányt fel. Biztos elrontotta a gyomrát és azért evett füvet. Ha gondolod hívd fel az állatorvost
2021. márc. 17. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
nekem akkor hányt habot, mikor megnyalt egy varangyot. Lehet, hogy felkajált valamit séta közben?Orvoshoz vinném.
2021. márc. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Azért nem tulajdonítottam nagy figyelmet mert csak a séta elején csinálta. A végén már nem, de ma mondják h ma is többször amikor futott
2021. márc. 17. 18:39
 7/14 A kérdező kommentje:

felfúvódott gyomor, megnagyobbodott, tapintásra kemény, feszülő alhas

a kutya türelmetlenül járkál fel-alá

a kutya hányni próbál, de eredménytelenül, legfeljebb habos nyál távozik (köhögésnek tűnik)

nyugtalanság, a kutya nem tud leülni, lefeküdni

pánikba esik, szorong, stressz jeleit mutatja

a hasát nézi, mancsával meg-megérinti (a diszkomfort csökkentése érdekében)

szaporán veszi a levegő, apró léptékben

kezdetben szapora szívverés, gyors pulzus, majd a folyamat előrehaladtával lelassul

sápadt nyálkahártyák (pl. fogíny), mely sokkos állapotban kékes elszíneződést kaphat

görnyedt testtartás („púposít”)


Ezt adta ki az elsőre tüneteknek

2021. márc. 17. 18:41
 8/14 anonim ***** válasza:
19%
ohh ne ijedj meg! kutyusom masztiff, nála is volt már, sok a gyomorsav nála. cseréld le a kajáját vmi jobbra.
2021. márc. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
78%
nekem is okádott habosat, akkor is szoktak mikor torokgyuszija van
2021. márc. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
74%

Az enyém a Scalibor nyakörv miatt is hányt habosat, de ott egyértelműen beazonosítható volt, hogy ettől volt, amint el lett távolítva róla, nem hányt többet.

Több oka is lehet, ha állatorvos látja a kutyát, az nem baj.

2021. márc. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!