Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Állkapocs törött,műtött...

Állkapocs törött,műtött kutyusnak milyen magas tápértékű konzervet adhatnék?

Figyelt kérdés
Sajnos előről a fogai hiányoznak,mert leszakadt az egész állkapcsa,viszont ügyesen tartja egy implantátum neki,amíg nem gyógyul. A gond,hogy rengeteget fogyott,voltunk is konzultálni az orvossal. Semmi csonterősítőt nem javasol számára,féreg ellen kapott gyógyszert,és vérkép is rendben van. Kaptunk 3900Ftért egy 400 grammos konzervet,aminek magas a tápértéke,de napi fél doboz kellene neki belőle. Nos,ezt nem engedhetem meg magamnak,viszont szeretnék neki bármilyen magas tápértékű konzerves kaját adni. Doki szerint inkább cicakaja,amit becélozhatnék,de ha lehet kölyök cica kaját,hogy minnél könnyebben elrágja. Egy Hawaneese-Máltai kutyusról van szó. Jelenleg 3.9 kg. Eddig a tescoban a fehér dobozos 200 Ft-osat adtam neki,de nem kéri,mindig kiköpi. Nyilván a fájdalom miatt is nehéz neki. Mindigis cicakaját evett,sose szerette a nagy falatos kutyus kaját. Amig nem találok neki,addig csirkehúst adtam főve,mellét pici falatban,farhát,máj,plusz répa,krumpli főve. Mondhatni sűrűn húslevesezünk. Ha tapasztalat alapján tudtok valamit mondani,ami még elérhető árkategória,és magas tápértékkel rendelkezik,és konzerves,pici falatos,megköszönném. Fressnapfban nem tudtak javasolni sose..orvos meg ennyit tudott mondani egyenlőre..

2021. márc. 18. 22:52
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
31%
Mi legyen benne? Hús, b+
2021. márc. 19. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

[link]


Ez szerintem megfelelő.

2021. márc. 19. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

"Okés,és mi az az alapanyag,amit nézzek? Mit tartalmazzon?


Eddig is cica kaját kapott,baleset előtt is."

Azért engem valahol mocskosul zavar, hogy milkalila gőzöd sincs miről ismerszik meg a jó eledel.


Feringa Pure meatet vettem legutóbb a macskáknak. Taurinos, kutyánák nem biztos, hogy jó, de tanulni lehet rajta.

Csirke, tök & macskamenta:

95,8 % csirke (35 % csirkehús, 20 % csirkeszív, 20 % csirkezúza, 15 % csirkemáj, 10 % csirkebőr), 3,5 % tök, 0,5 % macskamenta, 0,1 % spirulina, 0,1 % ásványi anyagok.


Ezt vesd össze pl egy Whiskas konzervvel:

1+ szárnyas szószban:

Hús és állati melléktermékek (többek között 4% szárnyas, 4% friss hús), gabona, növényi melléktermékek, ásványi anyagok, növényi fehérje kivonat.


A különbség az, hogy a whiskasban van gabona és az összetevői nincsenek megnevezve: a hús és állati melléktermékek vágóhídi maradékot takarnak, lehet benne karom, csőr szóval emészthetlen cuccok is. Ebből 4%-ot garantál, hogy csirkétől származik. Mindössze 4% friss húst garantál.

A gabona és a növényi melléktermék szintén cifra dolgok: arányaiban meg tudja dobni a táp fehérje arányát, viszont a növényi eredetű fehérjét a kutyák-macskák lényegesen rosszabbul emésztik, mint az állati eredetűt.


(A Feringa is lehetne szebb, jobb: sok benne a belsőség, de erre futja most.)


A leírás alapján nem biztos, hogy egy 95,8 % csirke tartalmú konzerv lesz nektek a jó, lehet valami magasabb nedvességtartalmú (lazább) jobban beválna. A lényeg az összetevőkben van: minél pontosabban megnevezve, minél kevesebb fillerrel, annál jobb.


Mennyiségre: a hawa-máltai kb. macskaméret, ugye? Én inkább mennék biztosra és megvenném a 200grammos konzervet, minthogy ránk rohadjon a nagyobb. (A 2 jó étvágyú macsekomnál néhány nap alatt elfogy a 400grammos, úgy, hogy ők tápot is kapnak mellé. Ha javul az étvágya lehet a nagyobb konzerv is járható út lesz).


A zooplust én is csak ajánlani tudom, gyorsak, megbízhatóak, és -ami számodra fontos lehet - vegyes csomagokat is árulnak.


Ha visszamennél a Fresibe, akkor Brit (kutya), Real Nature (kutya-macska) konzervek között nézz szét.



Más: kérdezd már meg a dokit Calo-pet paszta vagy valami hasonló (lórúgás erősségű vitamin- és tápanagybomba) ajánlható-e nektek, csak amíg be nem áll normálisra az étkezése?

2021. márc. 19. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

zooplus.hu, petissimo.hu, petnet.hu

Ezek mind megbízható oldalak! Rendeltem cicakaját egyik reggel zooplusról, másnap házhoz hozta a GLS futár a német raktárból!

A kutyidnak igazi hús és víz kellene, ill. roboráló szer amíg látványosan rosszul van, minden más félmegoldás. Orvostól ilyet, hogy egy enni alig képes műtött állatnak ne adj vitamint és plusz tápanyagot.. visszaadhatná a diplomáját nyugodtan!

2021. márc. 19. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Kedves válaszolók..

Október óta orvoshoz viszem a kutyát minden hónapban,ne akarjátok már engem bszogatni amiért követtem az utasításokat.

Találtam neki megfelelő kaját,amit egyből szívesen eszik,imádja és már két nap alatt nincs beesve a hasa. Ráadás az állaga is pont jó,és egész husi darabok vannak benne. 11-es kommentelők húzd le magad a wcn. Barom vagy...

Nem arról van szó egyébként hogy gőzöm sincs,a doki is megmondta hogy cica nedves konzervet nyugodtan adjak neki mert most az volt a legfontosabb hogy fogára való legyen előszöris és meretileg megfeleljen. Más kérdés hogy én tovább gondoltam hogy esetleg minőségi legyen. Találtam. 800Ft körül volt,de szeretném hogy felépüljön ezért azt kapja. Husi darabok, zöldség darabok is vannak benne és nem víz az egész. Igen ezért kérdeztem hogy mi legyen benne,mert nem tudtam mi a jó,hány % víz, hús stb. Mostmár kiderítettem. Eddig 400ezer körül járok,hogy jól legyen, lelkiismeretesen viszem orvoshoz, szóval ne én legyek már a szar gazdi aki nem ért hozzá.

Régen a cicakaja és táp mellett teljesen egészséges, vidám volt,a szekletevel se volt semmi baj.

Most a baleset miatt persze hogy lefogyott,S mivel alig akart enni jó hogy találtam amit szívesen eszik mert puha és finom...hiába kaptunk mi gyogyszereset ha az se tetszett neki... Pedig abból fel konzerv elég volt. Ez nem volt könnyű feladat, hogy jó tapertek,finom,és könnyen ehető legyen.3 felét evett mire az egyik fini is volt, tápláló,és könnyen érte. De sikerült. Aki normálisan válaszolt, köszönöm szépen! :)

2021. márc. 21. 13:21
 16/16 A kérdező kommentje:

13/15

A Real Nature és a Brit volt ami elnyerte a tetszését egyébként. Inkább a Brit,mert könnyen eszi! Köszi!

2021. márc. 21. 13:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!