Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Utcán talált kutya befogadása?

Utcán talált kutya befogadása?

Figyelt kérdés
Volt egy kutyus az utcán, sovány volt és nagyon levert, hetekig kérdezgettük van e esetleg gazdája, de senki nem tudott róla így hazahoztuk. Állatorvos még nem látta. Ha van benne esetleg chip akkor kötelesek a gazdának visszaadni vagy mik a lehetőségek ilyen helyzetben?

2021. márc. 19. 16:15
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
Azt nem tudom, hogy ha a kutyánnak van e gazdája, akkor köteles vagy visszaadni, de ha a gazdája jó, akkor szerintem illik vissza adni.
2021. márc. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
49%
Ha jól emlékszem, 3 hónapig köteles vagy "keresni" a gazdát. Tehát állatorvos, chipes-e, helyi állatmenhely, keresik-e, esetleg helyi jegyzőnek bejelenteni vagy kitenni pár plakátot. Ha 3 hónapig nem jelentkezik, megtarthatod. Az, hogy 3 hónapig rejtegeted a sufniban, aztán a nevedre iratod, nem opció. - Most komolyan, hetek óta nálatok van, de még nem nézettétek meg, hogy chipes-e?
2021. márc. 19. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem, nincs nálunk hetek óta. Azt írtam, hogy hetekig érdeklődtünk a gazdájáról. A jegyzőt általában az efféle ügyek nem érdeklik, többször lett jelentve kóbor kutya, de azóta is ugyan ott vannak. Állatorvossal valóban nem vettük fel a kapcsolatot. De akkor köszönöm a napokban felkeressük.
2021. márc. 19. 16:35
 4/9 anonim ***** válasza:
86%
Az nem baj, ha a jegyzőt nem érdekli, azzal, hogy szóltatok, ti teljesítettétek a kötelezettségeteket.
2021. márc. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
87%
Vigyétek el állatorvoshoz és olvastassatok chipet. Akkor egyben megkapja szükséges oltásokat. Ha nincs benne chip, vagy nincs regisztrálva, akkor szinte biztos, hogy a tiétek marad. (Ha régóta kóborol, akkor szerintem nem fogják keresni)
2021. márc. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
70%
Az eredeti gazdája egy évig igényt tarthat rá, akkor is, ha te már leálltál a kereséssel. Chipet nézessetek állatorvossal. Ne csak a környéken kérdezősködj, ki lehet tenni Facebookra is. Volt már olyan, hogy lopott kutyát az ország másik végén találtak meg.
2021. márc. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
31%

Irany a facebook.

De valszeg kirakta vki szant szandekkal szegenyt.


Orulok,h jo gazdara lelt benned. Szivet melengeto kis tortenet.

2021. márc. 20. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
61%
Az elozo kutyam is utcan koborlo kutya volt!! Minden szomszed szelet husokkal etette,de senki nem akarta ot. De en igen. Egyszeruen ereztem,h egymashoz tartozunk.
2021. márc. 20. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ezt olvasd el:

[link]

2021. márc. 20. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!