Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pont, hogy a magas fehérje...

Pont, hogy a magas fehérje tartalmú tápok a jók?

Figyelt kérdés

Kicsit számolgattam és az jött ki, hogy.

Vegyünk egy 50kg-os kutyát.

Nyers étrend esetén a napi minimum adagja 2%, azaz 1kg. Egy kg nyers húsban max 35% fehérje van.

És most vegyünk egy 39% fehérje tartalmú tápot. Napi adag szerint 500g. Azaz alig 20% fehérje lesz a végeredmény.

Tehát akkor nincs alapja annak, hogy azért ne vegyünk magas fehérje tartalmú tápot, mert a sima húsban sincs annyi, emiatt ez nekik extrém és káros stb? Mert bár ez igaz, de ugye friss nyers húsból többet is eszik, ha hozzáadnánk a táphoz a hús víztartalmát, máris nem olyan magas a fehérje szint.



2021. márc. 20. 10:21
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
33%

Pont, hogy a magas fehérje tartalmú tápok a jók?


NEM!


Hobbi allatartasban, amikor a kedves gazdik mar utaljak, hogy megint le kell vinni a kutyat ... ilyen ebeknek nem kell sok feherje.


Persze ha szanhuzo kutyad van, akkor fontos ... de szerintem mifelenk nincs ilyen terheles ezert egyaltalan nem kell sok feherje ... kulonben egy elhizott toltottzokni kutyad lesz :)

2021. márc. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Érdekes, mégis többen szavaztak végül a kevés fehérjére.

Amúgy 11-es most számoltuk ki, hogy még a legmagasabban fehérjetartalmú tápban is átszámítva kevesebb a fehérje, mint bármely húsban.

#10-eshez meg ne is fűznék semmit, csak annyit, hogy már ott megbukott az elméleted , hogy "gabona". Te tudom mit jelent az, hogy gabonamentes táp?

2021. márc. 20. 19:08
 13/15 A kérdező kommentje:

Ha egyébként napi 3*1,5 óra séta/futás mellett szerintem kell az a fehérje neki.

De egyébként is a minőség meg a mennyiség nem ugyanaz. Elhízva akkor lesz, ha sokat adsz neki. Nem attól, hogy azt adsz neki enni, amire szüksége van. Vagy szerinted egy ragadozót kenyérrel meg zöldséggel kéne tömni azért, hogy el ne hízzon? Furcsa elmélet.

2021. márc. 20. 19:10
 14/15 anonim ***** válasza:

Vannak gabonamentes tápok, de általánosságban írtam a tápokról.


Én csak annyit tudok, hogy a tápos kutyák között rengeteg az allergiás. Olyanról még nem hallottam, hogy barf etetésről tápra áttérve a kutyának elmúltak volna a betegségei, fordítva viszont annál inkább.


De persze mindenkinek szíve-joga azzal etetni és mérgezni a kutyáját, amivel akarja. :) Én megmaradok az ősi módszernél és hússal etetek.

2021. márc. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
47%

Nagyobb testu kolyok kutyaknak nem szabad magas feherje tartalmu tapot adni, mert izuleti problemak lehetnek, növekedési szakaszban.

30%felett ne legyen a junior tap.

2021. márc. 21. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!