Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kiskutyáknak az alomban...

A kiskutyáknak az alomban szoktak rakni szines szalagot a nyakukba. Mi szerint vannak a színek?

Figyelt kérdés
Szeretném magam minnél jobban beleásni ezekbe a dolgokba, és láttam több helyen, hogy pici koruktól színes szalag van a nyakukban, és nem tudtam, mire véljem
2021. márc. 24. 15:42
 1/7 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem hogy meg lehessen különböztetni őket
2021. márc. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%
Sztem is valami olyasmi, ami miatt az újszülött osztályon karszalagot tesznek a babákra. Megkülönböztetésre való.
2021. márc. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%
Egyik tenyésztő ismerősömnél rózsaszín és kék szalagok (nemek szerint) vannak a kiskutyákon rajta a nevükkel.
2021. márc. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Hogy tudják melyikük melyik.
2021. márc. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Metionin ***** válasza:
100%
A tenyésztők teszik rájuk, hogy be tudják azonosítani a kölyköket, később hogy melyik oltási könyv, törzskönyv melyiké, melyik kölyök foglalt meg ilyesmi. Általában a nevük is rajta van de van hogy csak a színek alapján vannak felírva hogy pl. a világoskék az x, a zöld y, a piros z. Külön a színeknek jelentése nincs, olyat tesz rájuk a tenyésztő amilyet akar. Van aki jelzi vele a kölyök nemét, van aki nem.
2021. márc. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Sok egyforma szinu kiskutya eseten megkulonboztetes miatt van rajtuk.
2021. márc. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Amikor még picik, pláne ha egyforma színűek ezzel lehet őket megkülönböztetni. A súlyukat, karakterüket könnyebb így nyomon követni, és miután foglalóztak a gazdik, a képeknél látják ki lesz a jövendőbelijük. A színek választása egyedi, néhol csak azokra kerül, akik tök egyformák, máshol a különböző színű kicsik is kapnak.

Később, 6-7 hetes kor felé nyakörvre szoktak váltani, ez segít megszokni nekik a nyakörv viselését.

2021. márc. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!