Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lenn leírom a körülményeket....

Lenn leírom a körülményeket. Kutyatarártás, "állatkínzás" ügyéről van szó. Mi a véleményetek? Válaszoláskor a kutya érdekét tartsátok szem előtt.

Figyelt kérdés

Épp most történt. Valaki megállt a kert végében, egy idősebb nő, integetett, hogy menjek ki. Külföldön élek, mondtam nem beszélek németül, átváltott folyékony angolra, úgyhogy beszéltünk. Azt mondta, ez így nem működik, azonnal engedjem be a kutyát, mert hívja a hatóságokat. Azt mondta, túl meleg van a kutyának, és hogy a jövőben rajtam tartja a szemét. Lényegében beengedtem a kutyát, nem álltam le veszekedni.

De nem vagyok róla meggyőződve, kinek adnának igazat a hatóságok. Nem mintha nem lenne árnyék, ahová behúzódhat a kutya, és nem mintha nem lenne kinn neki teli tál víz, árnyékban, hogy ne forrjon fel. Az igaz, hogy az ólra rásüt a nap, túl meleg van befeküdni, mert szauna, de az nem is meleg nyári nappalokra van. Igazából 2 napja van ól, 2 hónapja van kutya, elég friss vagyok az ügyben. A kert elég kicsi. Véleményeket várok, de a kutya érdekét tartástok szem előtt.


2021. márc. 31. 13:47
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

Az kimaradt, hogy nem félek attól, hogy kijönnek a hatóságok, de inkább akkor jöjjenek, mikor van itthon olyan, aki tud németül. Ha mondjuk tényleg rossz a kutyának kinn, akkor nem bánom, szóljanak rám a hatóságok. Ha nem rossz neki kinn, akkor meg legalább békén hagy ez a nő.


És az egyik leglényegesebb dolog is lemaradt, ezt olvassátok remélem: A kutya se nem kinti, se nem benti. Kinn van ól, benn van fekhely. Néha kinn van, néha benn. Éjszaka még sosem aludt kinn. De nyáron tuti fog, mikor a lakásban meleg lesz, kinn meg hűvös éj, majd kánikulás hetekben.

Esőben, szélben, éjszaka mindig jelez a kutya, hogy eb kar jönni, benn van. Nappal is sokat van benn, de pont mióta melegedik, egyre többet volt kinn, órákat, fél napokat. Régebben alig volt kinn amx 10 perc, fél órát.

2021. márc. 31. 13:50
 2/15 anonim ***** válasza:
94%
milyen ország????
2021. márc. 31. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
német
2021. márc. 31. 13:56
 4/15 A kérdező kommentje:
látom elírtam a kérdést, szóval *kutyatartás
2021. márc. 31. 13:57
 5/15 anonim ***** válasza:
94%
szerintem valami unatkozó, önjelölt állatjogvédő....
2021. márc. 31. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
19%
Én inkább azokat jelenteném fel, akik nagytestű kutyákat panellakásban tartanak...
2021. márc. 31. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Nézz utána, ahol élsz, mik a kutyatartás szabályai.
2021. márc. 31. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Vannak ilyen önjelölt állatvédők Németországban. Az ismerősömet folyton jelentgetik fel, meg hívják rá a rendőrséget és az állatvédőket, mivel egy lovardában dolgozik állatorvosként és sokszor vannak beteg lovak, akik soványak pl rák miatt. Azzal vádolják hogy rosszul tartja a lovakat, éhezteti őket, pedig még csak nem is az ő állatai, egyszerűen nála rehabilitölódnak vagy vannak verseny előtt/után pl. Szerintem nem kell aggódnod. Ha a kutya dönti el hol akar lenni, akkor a rendőrség nem fog téged basztatni, bár ilyesmi miatt ha a kutya nem zajong amúgy sem tudnának mit csinálni. Azért nem fognak eljárást indítani ellened, mert néha az udvaron van a kutya. Csak akkor foglalkoznának érdemben az üggyel ha valóban állatkínzás történne, ez nem az.
2021. márc. 31. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
93%

Hagyd a nőt figyelmen kívül, a kinti-benti kutyának a legjobb, ő dönt hogy mikor hol akar lenni. Ezen nem tudnak fogást találni.

Viszont remélem hogy sétálni jártok, mert az nem elég inger neki hogy a kertben lehet.

2021. márc. 31. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
98%

Én is Németországban élek. Ha saját kertben van, ahonnan nem tud kimenni, akkor semmi köze hozzá. Vannak ilyen beleugatósak, és ráadásul nagyobb az arcuk, ha nem beszélsz németül. Rengeteg tartják így a kutyát, nem hinném, hogy ilyen megkötés létezhetne. Ha tényleg kinti-benti a kutya, akkor a kutyának ez jó szerintem. Ex főbérlőnk két svájci juhásza is mindig kint döglött a kertben, ők is ki-be jártak, meg persze vitték őket sétálni is.

Főleg idősebb asszonyokat szoktam látni így megmondóemberkedni. Itt abból űztek sportot, hogy mindenkihez odamentek az utcán, hogy ha nem volt rajta maszk, és rászóltak, hogy meg fogják büntetni őket maszk nélkül. Itt pedig egyszer sem volt közelező a maszk közterületen, csak és kizárólag a sétálóutcán. Ezt is meg mondtam a nőnek, meg hogy ott a tábla is, ami ugyanerre felhívja a figyelmet, akkor meg már csak legyintget bosszúsan, mintha én lennék a hülye, és lelépett, hogy valaki mást boldogítson.

Szóval nyugodtan állj a sarkadra, kérdezd meg, hogy mégis milyen szabályba ütközik ez? Ha nem tudja pontosan elmondani, hamar be fogja húzni a farkát. Ha nem, akkor meg magabiztosan meg kell neki mondani, mosolyogva, hogy oké, hívja csak nyugodtan a hatóságokat.

2021. márc. 31. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!