Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen tapasztalataitok...

Milyen tapasztalataitok vannak kutyaknak valo tolo/kerekesszekkel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Idosodo nagytestu kutyusom mar egyre nehezebben all a hatso labaira. Izuletvedot es zoldkagylot szed, de ha arra kerulne a sor, hogy mar nem tud egyaltalan labra allni ti mit valasztanatok? Kerekesszek vagy vegso bucsu tole? :(

#Kutya toloszek #Kutya kerekesszek
2021. ápr. 4. 18:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Elég sok kutya van a környékemen amelyik kerekesszéket használ, egész jól közlekednek vele, tök jó fejek. 1-2 gazdival beszélgettem, azt mondták viszonylag könnyen megszokták és nem zavarja őket.
2021. ápr. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
Akkor bucsuzz el. Rengeteg nagytestu egeszseges torzskonyves kutya var gazdara sinteren meg menhelyen. Ne az egeszseges kutyalegyen mar bezarva!!
2021. ápr. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Megnézte-e orvos, hogy mi az oka a hátsó lábak gyengeségének?

Mert lehet dp, ami ízületi gyulladást okoz, lehet a kor miatt ízületi kopás, és lehet a gerinc elváltozása miatt is.

Ezek fájdalmasak a kutyának. Akkor is, amikor nem használja a lábait.

Az ízületvédők után a következő lépcső a non szteroid gyulladáscsökkentő. majd utána a szteroid gyógyszer tud egy ideig enyhíteni fájdalmat.

Amikor eljut oda, hogy nem bírja használni a lábait, hiába teszed kocsiba, a fájdalom akkor is jelen lesz neki.

Ha idáig eljuttok, egy korrekt orvos úgyis elmondaná neked .

Akár beszélj olyan emberrel, akinek komoly gondja van a térdével. Kérdezd meg tőle, amikor pl éjjel alszik,nem használja a lábát, fáj-e neki ?

2021. ápr. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
65%
2, mekkora állat vagy, de komolyan. Ha nincsenek fájdalmai es amúgy jól van, akkor altattassa el, mert kerekes szék kell neki? Anyádat is kinyírnád ha nem tudna lábra állni és tolószékbe kényszerülne? Vagy magadat is fejbelövetnéd?
2021. ápr. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Idos kutya es izuleti kopas. Gyulladascsokkentot kapott egy darabig,de azt nem lehetett neki sokaig adni,de segitett neki. Az idojarastol is fugg ahogy eszrevettem az, hogy milyen allapotban van. Azota csak izuletvedoket kap.

Egyenlore meg tud menni. Jarunk kicsi setakra, hogy mozhassa szet a labait. De felek attol hogy egy nap nem tud majd labra allni, hogyan dontsek.

Orvos termeszetesen latta. Arra lennek kovanvsi, hoyy volt e valakinek tapasztalata tolokocsis kutyaval, hogy a kutya mennyire turi meg, es mennyit szenved miatta.

2021. ápr. 4. 20:49
 6/12 A kérdező kommentje:
Bocsi a gepelesi hibakert.
2021. ápr. 4. 20:50
 7/12 anonim ***** válasza:
Szerintem tudni kell elengedni, de ha a szívednek jobb, akkor kérd ki a doki véleményét és dönts úgy.
2021. ápr. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezek a kiskocsik akkor jók, ha a kutyának nincsenek fájdalmai, mert például úgy bénult le, hogy már semmit nem érez azon a területen.

Az én kutyám fájdalmai sajnos nem szűntek meg. Lebénult egyik napról a másikra, műtétet első körben nem javasolták, mert gerincvelő rákra gyanakodtak. Kértem másodvéleményt onkológián, ahol nem igazolták a rákot, hanem ortopédiai eredetűnek tűnt, ezért megműttettem. A műtét után egy héttel már járt, de sajnos amint csökkenteni kezdtem a szteroidokat, újra fájdalmai lettek és visszajött a bénulás. Onnan kezdve még 4 hónapon át szteroidoztam, egyre nagyobb adagokban, azzal képes volt járni és a fájdalmait is csökkentette. Bíztam benne, hogy elmúlhat a fájdalom, de nem múlt el.:( Túl sokat hagytam szenvedni, mert reménykedtem. A kiskocsi nem volt jó ötlet az ő esetében, mert azzal is fájdalmat okoztam neki, ahogy beleraktam, mert ahhoz meg kell emelni. Ilyen esetekre nem jó.:( Akkor jó, ha semmit nem érez, nincsenek fájdalmai. Ízület esetén nem tudom, talán a pihentetés miatt nem lenne rossz ötlet. Én biztos megpróbálnám, de ha fájdalmai lennének, nem erőltetném. Csillapítsátok a fájdalmait, amíg lehet és ha már nem hat a fájdalomcsillapító vagy már olyan magas dózisban kapja, hogy más problémákat okoz, akkor engedjétek el. Én simán azért nem altatnék, mert nehézkes a mozgása, olyankor még rendszerint lehet csillapítani a fájdalmat. A Synoquin nagyon jó és mellékhatása sincs. Folyamatosan adnám neki. Medrol nagyobb baj esetén kell, de nem szabad sokáig szedni és nem szabad hirtelen abbahagyni. Ha lebénul, valószínű óriási fájdalmai lesznek, fájdalomcsillapítást meg kell próbálni, de ilyen esetben a kerekeskocsi nem lesz jó, mert fájni fog neki az is, ha beleteszitek.

2021. ápr. 4. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem, nekem az a bajom a felvetéssel, hogy idős, ízületi kopásos kutyáról van szó. Ha a hátsó lábát tehermentesíted is, a mellső lábait fogja fokozottan terhelni, ami egy idő után szintén problémát fog jelenteni.


Nálunk ízületre 2 dolog vált be:

+ Arthrocol Mobility ízületvédő, ez ördögcsáklya kivonatot is tartalmaz, ami fájdalomcsillapító hatású, egy kérdést megérne az állatorvosod felé

+ memóriahabos kutyaágy: a memóriahab testmelegre lágyul, felveszi a benne fekvő alakját, az alatta levő szivacs meg puha fekvőfelületet biztosít. Így fekvés közben tehermentesíti a kutya ízületeit. 2 hét alatt látványosan fejlődött a kutyám mozgása. Márka ajánlót nem kapsz, azt tartsd szem előtt, hogy a memóriahabot nem érheti víz, a kiválasztott ágy rendelkezzen lehúzható, mosógépben mosható huzattal.


A döntéstől meg ne félj, pláne ne előre: ha nem görény az állatorvosotok, először minden egyéb lehetőséget kihasználnál, hogy szinten és fájdalommentesen tartsa a kutyát (ahogy a többiek is írták, vannak még lehetőségek: non-szteroidos, majd szteroidos gyulladáscsökkentők, fájdalomcsillapítók). Ha orvosilag indokoltnak látja az altatás, szól.

Másrészt, leírásod alapján maximálisan odafigyelsz a kiskutyára, neked fog a leghamarabb feltűnni, hogy a legerősebb fájdalomcsillapító is kezd hatástalan lenni.

2021. ápr. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszokat, a kutyus aptusflexet kap ami komplex izuletvedo + van benne c vitamin ami fajdalomcsillapito. Most rendes gyulladascsokkentot nem kap, mert meg bir menni. Ezen kivul zoldkagylo naponta es lazacolaj 8 hetes idoszakokban. Ezek nelkul mar nem tudna menni se, nagyon sokat segitenek, es remelem elete vegeig segiteni fognak.

Memorys a fekvohelye:)

2021. ápr. 5. 11:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!