Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Labrador jó választás kezdőnek?

Labrador jó választás kezdőnek?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 6. 19:26
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem igen. Nagyon békések.
2021. ápr. 6. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem igen,könnyen tanítható,idomítható. Igazi családi kutyus. :)
2021. ápr. 6. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%
A legjobb választás. Ne is keresgélj tovább.
2021. ápr. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem is:)

Anno én is labradorral kezdtem

Egyetlen feltétel az, hogy szánj rá elég időt. Le kell fárasztani, és ki kell ismerjétek egymást.

A mostani labim most 7 éves, mellette van egy dobim, aki nemsoká 2 éves.

Mind ketten már tudják mikor milyen az arckifejezésem, mikor milyen a testtartásom, én pedig, hogy mikor hogy ugatnak, és mikor milyen a testtartásuk:)

Nagyon ajánlom, de nem gyerekjáték őket kihívás elé állítani.

Az elején még könnyű, mert minden új, viszont azután bármit csinálhatsz vele bármeddig, alig érzi, hogy csináltatok valalmit. Vagy csak nállam van így?:DD

Angyali teremtmények. Néha amikor sétálunk, úgy sétál mellettem a dobival mintha testőreim lennének:D

Kihúzzák magukat, fel csapják a fejüket egy kicsit, kitolják a mellkasukat, és határozott lépések

Sosem tanítottam nekik ezt, nagyon meglepett amikor felállt mellettem a két ,,lovagom,,:D

27/l/labi és dobi rajongó:)

2021. ápr. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
85%

Attól függ, hogy honnan, milyen vonalból. Rengeteg olyan labi van, amit hazavittek a gyereknek vagy első kutyának, majd csodálkoztak, hogy veszettül húz a pórázon, hiperaktív, elszökik, rombol, nem lehet behívni és leállítani. (És plusz poén, hogy a legtöbb agresszív kutya a labradorokból, goldenelből, borderekből és egyéb divatfajtákból van.) Általában kiderül, hogy az ilyen labik nem tk-es, vagy pláne a szülőkkel dolgoztak is.


Vannak kifejezetten nyugodt vonalak, amik alapján elterjedt, hogy a labrador a tökéletes családi és segítőkutya, békés, higgadt és csak szeretetre vágyik. De ilyen vonalakat, tenyészeteket keresni kell, ha valaki ezt szeretné! És nem szabad elfelejteni, hogy a labrador alapvetően vadászkutya, kő kemény munkakutya. A legtöbb egyedben ott van a hatalmas ösztön és az óriási munka- és mozgásigény.

2021. ápr. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
83%
Igen :)
2021. ápr. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
75%

Az a baj a labradorral, amit az 5-ös is leírt.

Sokan azt hiszik, hogy olyan nyugodt lesz a kutya, mire felnő, mint a tv-ben.


Sajnos nem! Van pár ismerősöm, aki szinte már a kennelből se tudja kiengedni a kutyát...


Nagyon nagy mozgásigénye van, és rengeteg nevelést igényel, hogy tudjon viselkedni.

Nem automata kutya.

2021. ápr. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
36%
Egyáltalán nem az. Aki mást mond, annak fingja nincs a fajtáról.
2021. ápr. 7. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
71%
Igen, jó választás, de sokat kell vele foglalkozni, hogy rendes kutya legyen :)
2021. ápr. 7. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
48%

#8 neked nincs fingod a fajtáról :D igen, mozgásigényes, de ettől függetlenül könnyen kezelhető, család centrikus kutyák. Nem véletlenül képzik vakvezető vagy terápiás kutyának őket.


(Legjobb barátom első kutyája labrador, köszöni szépen jól van)

2021. ápr. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!