Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Használhatom ugyan azta...

Használhatom ugyan azta vezényszót?

Figyelt kérdés

Most kezdjük el tanulni a láb, majd a kar átugrást. Használhatom ugyan azt a vezényszót? Nem fogja összekavarni?

Nyílván, az is segít megkülönböztetni, hogy egyiknél a lábam, másiknál a kezem nyújtom ki


2021. ápr. 9. 10:51
 1/10 A kérdező kommentje:
Ugyan azt a*
2021. ápr. 9. 10:51
 2/10 anonim válasza:
98%
Szerintem nem zavarja össze. Én pl a "hopp"-ot használom akkor is ha csak felálljon kétlábra és akkor is amikor pl a kocsiba kell beugrani vagy át valamin és ilyenkor mutatom, hogy mire ugrojon rá, a másik esetben nem mutatok semmit. És érti. Szóval nem lesz gond
2021. ápr. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Írd le harmadszor is, hátha sikerül végre.
2021. ápr. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
98%
Mivel a feladat ugyanaz (ugorjon), használhatod.
2021. ápr. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
30%
Ugyanaz egyben, gyengébbek kedvéért.
2021. ápr. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
92%
Persze én is ugyanazt a vezényszót használom nem zavarja össze.
2021. ápr. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem ilyenkor amugy is csak egy vezenyszo van: 'akadaly!'
2021. ápr. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Persze, az ilyesmi feladatokra (vagy bármi olyan helyzetben, ahol ugornia kell) én is ugyanazt a vezényszót használom: "hopp".
2021. ápr. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Persze. Egyrészt könnyebben meg is érti, mert ugye ebben az esetben az azonos hangsor azonos mozdulatsort jelöl, tehát egyszerűbben összerakja, hogy hiába a lábadat emeled ugyanúgy ugrania kell. Másrészt egyébként testjelekből könnyebben értenek a kutyák, mint hangjelekből, szóval véletlenül sem fogja a lábadat ugrani, ha a karodat nyújtod.

Viszont nálunk az már más vezényszó, ha valamire RÁ kell ugrania és rajta is kell maradnia, mert ugye az már más mozdulatsor.


Amúgy én az ugrásokat eszközzel tanítottam, először megtanult átugrani egy hulahopp karikán, aztán a karikát raktam a lábam fölé (így egyértelmű volt, hogy megint az ugrás a feladat), aztán kiszedtem a karikát és csak a lábamat mutattam, aztán ugyanígy a karommal és a hátammal is, és így különböző helyzetekben is nagyon hamar rájött arra, hogy mi a feladat, viszont amikor a hátamra felugrást tanítottam nem zavarta össze.

2021. ápr. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Használhatod
2023. jan. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!