Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a legjobb módszer a kapusza...

Mi a legjobb módszer a kapuszabály megtanítására?

Figyelt kérdés
Fogadtam örökbe egy 4 év körüli kutyát, mindig kiszökött. Hónapok óta próbálkozok, pórázzal visszahúzással, jutalomfalattal. Kutyaiskolában is voltunk, ideig óráig nem is ment ki, de megint elkezdte. Nagyon kötődik hozzám, ahogy megyek el sír, és a kerítést is tépi, hogy ki tudjon jönni. Ha befele megyek nem megy ki, de kifele menetelnél igen. Én úgy látom, hogy annyira kötődik, hogy nem akar nélkülem lenni, viszont dolgozni el kell menjek, így muszáj egyedül lennie.

2021. ápr. 11. 12:41
 1/9 anonim ***** válasza:
72%
Szeparációs szorongása van.
2021. ápr. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
6%

Kapuszabaly, szeparacios problema, szaporito, Cezar Milan, meg a tobbi hulyeseg! :) Nem kell ezzel foglalkozni, ezek ilyen divatos hulyesegek ... elarulom, a kutya osidok ota az ember tarsa. Nem kell ehhez tudomany es megmagyarazas. A kutya csak egy kutya, persze lehet emneri sorba emelni oket, de nincs igenyuk ra :)


Gondoskodj a kutyadrol, foglalkozz vele rendesen, szeresd ameddig el ... nagyjabol ennyi egy gazdi feladata. A kutya magatol megtalalja a helyet az ember tarsadalomban.

2021. ápr. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
35%

Örökbe fogadtad, ez várható. Ki tudja előtte milyen élete volt, te megmentetted, szereted, foglalkozol vele stb. Te vagy a mindene.

Esetleg egy ismerősöddel össze barátkoztathatod, és amíg te munkában vagy, kb 1 hónapig ő lesz vele, amikor pedig haza érsz, csere.

Nállunk is ez volt, majdnem 2 hónapba telt, míg megszokta, hogy vissza jövök.

2021. ápr. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
71%

Most abba ne menjunk bele, hogy valoban szeparacios szorongasa van e vagy, csak szeret szökni, mert utcakutya volt.

Te kimesz a kapun, resnyire nyitva hagyod, es mondod hogy marad, rloszor csak par masodpercig es visszamesz hozza, majd novelheted fokozatosan az időt es a tavolsagot is. Ha jonne utanad, visszaparancsolod, akar a testeddel visszatolod a kapun belulre.

Nekem is menhelyes van, az elso adando alkalommal kirohant a kapun, szerencsere nem lett semmi komoly, de lehetett volna szoval ez nem jatek. Kokemenyen meg kell neki tanitani, lehet hogy hetekbe telik, mire magabiztosan nyitva mered hagyni a kaput, de ezt fontos gyakorolni. Nalunk gyakran ki-be allnak az autok, ezert is volt fontos. Mar csak akkor jon ki, ha feltettem ra a porazt.

2021. ápr. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
#4! Rossz múltja volt, mert a menhelyen azt mondták nekem, hogy az utcára volt kötözve nyüszített, és onnan vitték be a menhelyre. Már 1 éve nálam van, és folyamatosan gyakoroltam vele, úgyis ahogy leírtad, és pár hónapnyi sikertelen gyakorlás után mentem vele kutyaiskolába. Az ott tanultakat is gyakoroltam vele, ideig-óráig jó is volt, de újrakezdte a szökést. Amint leírtam, ha hazajövök és nyitom az ajtót hogy beálljak az autóval, akkor bent marad, csak olyankor szökik, ha elmegyek. És a kocsiból hallom, hogy sír és a kerítést is tépi, látszik hogy kötődik és nem akar nélkülem lenni. Ha szökik, hiába szólok neki/kiabálok neki akkor sem jön vissza, olyankor pórázzal futok utána, és úgy viszem vissza, tudom ez nem a legjobb, de nem tudok mást csinálni. Szoktam vinni futtatóra, hogy játszon másokkal, de olyankor sem hallgat rám, ott is rá kell "erőszakoljam" a pórázt. És az a baj, hogy ha kiabálok vele nevelő szándékkal, akkor még inkább szaladna, látszik hogy fél ha kiabálnak vele, megütni nem fogom, meg szerintem azzal többet ártanék, ha már a kiabálástól jobban elszalad, szóval ez az egy módja van. Az elmúlt napokban elzárom, ha állok ki, hogy nem tudjon elszaladni, már teljesen tanácstalan vagyok.
2021. ápr. 11. 17:23
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

Vidd iskolába, mert ez ennél sokkal összetettebb probléma, leginkább már ott kezdődik a baj, hogy nem tudod egy futtatóban sem behívni.


Gyakoroljatok többet, ne csak pár kijelölt időpontban, hanem indulások előtt is, menj ki hamarabb. Társítsd valami kellemes dologgal az elindulásodat, pl kapjon valami rágókát miután kimentél a kapun. Ha látod a kutyán, hogy tudja, mi a szabály, ne hagyd, hogy kislisszoljon, szorítsd a testeddel a kapuhoz, fogd meg és vár el tőle a megfelelő viselkedést.

A behívás ne a játék végét jelentse, hanem csak a megszakítását. Itt is hasznos valami finomság, behívod, odamegy, rárakod a pórázt, megjutalmazod, elengeded.

2021. ápr. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
75%

Ha jól értem, kinti kutya. Nem mondták örökbefogadásnál, hogy szökős, és ne tartsd kint?

Ha utánad akar menni, az szeparációs szorongás. Mennyire hirtelen szoktattad az egyedülléthez? Van olyan kutya, akit egyből egyedül lehet hagyni, de a fokozatosság jobb.

2021. ápr. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

#Frenzee!

Azonnal hozzá kellett szoknia, mert örökbefogadtam, és ezt követően 2.nap már mentem dolgozni, így az eljétől hozzá kellett szokjon. Már 1 éve ez van, és mint írtam a kutyaiskola sem hatott rá igazán.

2021. ápr. 17. 21:03
 9/9 anonim ***** válasza:
Olvasd el Jan Fennel : Kutyapszichologia című könyvét, nagyon kellemes kis olvasmány, és rengeteg dolgot másképp fogsz látni utána. Nálunk is volt egy ideig enyhe szeparacios szorongás, nálunk az vált be, hogy mikor megyek el rá se nézek, nem köszönök el tőle se semmi. Két nap alatt javult a helyzet, de nyilván nálunk nem volt ilyen durva, nem is menhelyrol hoztuk el a kutyánkat. Szerintem azt próbáld meg mikor szabadnapos vagy, hogy csak kisetalsz a kapun, nem foglalkozol vele (nyilván ha ki akar menni visszalokod/megakadalyozod), és elsetalsz pár méterre vagy a sarokig, ahol még hallod ha sír, ugat, rombol. Pár percig állj ott, majd menj vissza, ezúttal se foglalkozz vele pár percig, csak ha nem ugrál rád, nyugodtan viselkedik. Na és ezt az időt és távolságot lehet növelni szépen. Menj ki a közeli boltba gyalog, legyen mondjuk 15 percet így magára hagyva a kutya. Meg fogja szokni hogy nincs bucsuzkodas, úgyis visszajossz egy idő után,es nyugodtan tud addig is pihenni. Nyilván ez is idő, de hát írod hogy egy éve ez van már... :( Szóval valahol el kell kezdeni, mert ez tényleg nem játék. A könyvet meg mindenképp olvasd el, fent van neten PDF-ben!
2021. máj. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!