Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyit mozogtok a Német...

Mennyit mozogtok a Német juhászotokkal?

Figyelt kérdés

Általában hogy van be osztva a mozgás nálatok? (reggel, délben, este)

Hogy viseli az egyedüllétet? Más embereket?


2021. ápr. 16. 20:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Reggel: 15-20 perces séta

Délben: Mivel kibe-járkálhat délben nincs séta helyette kb. 15 perc aktív apportozás

Délután: Délután csináljuk a legtöbb mindent 20-25-30 perces séta, agility (otthoni pályán) kb 15 perc. Apportozás (kb. ilyenkor 5-10 perc). Ezen felül labdázás mindig más ideig de legalább 10 perc. Nos tudom h a kérdés a mozgásról szól de mi minden nap átgyakoroljuk a trükkjeinket és játszunk szaglásosat (elrejtem a jutit ő megkeresi).

Este: 10 perces séta labdázás de nem mindig.


Nos ezt csinálom a borderemmel és a németjuhászommal. Nem tom mennyire vagyunk sportosak de mi nagyon szeretjük csinálni. A borderem kicsit többet agilitizünk ő jobban igényli.

2021. ápr. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

#1 köszönöm! Kérdésem hozzád: ha netán nem tudod 1nap megadni nekik ezt mind (legalábbis rövidebben), hogyan viselik?

Illetve a "mozgások" után aránylag teljesen elfáradnak, vagy inkább elvannak vele?

Köszi a választ!

2021. ápr. 16. 21:06
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Korareggel van egy 20 perces séta, aztán 9-10 felê a pajtijaival találkozunk a réten, akkor 1-1.5 órát bandáznak. 13-14h-kor gyors pisi, aztán 6-7 felé fêl óra séta, végül 9-f10kor egy utolsó 30-40 perces szaglászós séta. Hétvégén pedig megyünk vele erdőbe.

Az embereket nem szereti, senki nem érhet hozzá, aki nem családtag.

Egyedül lenni utál, de a kezdeti méltatlankodás után nyugiban megvár itthon.

(Nem hagyom magára,ha nem muszáj.)


Ha nem tudunk menni pajtizni vagy labdázni, akkor tele van a hátsója, nyüzsög, mint egy zsák bolha. Sêtákból hazaérve viszont tök nyugis, alszik kb egész nap.

2021. ápr. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Enyém kinti, így nincs olyan sok séta.

Reggel: 10-15 perc labdázás, ha van hozzá kedve.

Délben: Tanítás, labdázás, olyan fél-egyóra, kedvfüggő.

Délután: Vagy egy séta, 1-2 óra, vagy labdázás és mentális fárasztás.

Hétvégén nagyobb erdei túrákra szoktunk menni.

Egyébként valami ritka lusta, pedig fiatal. Van, hogy meglátja pórázt és már szalad is elbújni, szóval nem veszi nagy tragédiának, ha pár nap séta kimarad :D

2021. ápr. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Reggelente futunk fél órát, esténként pedig általában 2-3 órát sétálunk. Vagy lemegyünk a futtatóba vagy autóval elmegyünk a közeli vízpartra, ahol nyáron úszni szokott. Hétvégente meg simán eljön velünk egésznapos túrákra.


Napközben (home office-os melóm van) kimegyek hozzá labdázni ha van időm, de nyáron elszórakoztatja magát a medencéjében.


Az egyedüllétet jól viseli, olyankor a kertben döglik takaréküzemmódban vagy kukkol a kapuban. :D


Más emberekkel közönbös, így lett tanítva. Nem jópofizik, nem megy oda senkihez, ha hozzászólnak sem reagál semmit. A rokonokkal és a barátokkal elvan, őket szereti de inkább kétgazdás kutya.

2021. ápr. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

1 es vagyok

Válaszom:

Látszik rajtuk de nem nyomják túl/ nem tombolnak.Elviselik. Általában akkor van ez ha beteg vagyyok. Volt olyan mikor odahozták a labdájukat :D

De olyan is szokott lenni hogy megkérek mást hogy vigye el sétálni a családból. Szóval nem nyomja túl de azért próbálom megoldani.


A németjuhász általában megelégszik vele, elfárad. (ez akkor van ugye irtam h 20-25-30 perces és ha 30 percig csinálom elfárad de ha mindenből a kevesebbiket akkor csak megelékszik vele. Ha mindent megkap amit irtam akkor jó neki, mondom az időn függ. (10 perc vagy 20 perc?). De általában elfárad. Mint irtam a borderem ennél kicsit töbvet igényel.

2021. ápr. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

1 es vagyok

A többi kérdésre:

Emberekkel jól kijön mivel kicsi kora óta erre szoktattam.


Az egyedüllét... Hát elvan a borderrel de azért nem szereti. Ezért szoktam ahova lehet magammal hozni őket.

2021. ápr. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!