Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Antiallergén kutya kaja?

Antiallergén kutya kaja?

Figyelt kérdés

Sziasztok, a kutyusom minden fajta húsra allergiás, ezért csak egy fajta tápot eszik. Menhelyes. Nagyon el lett kapatva, szó szerint nem tud rágni mert a menhelyen csak húst kapott. Hogyan tudnám rászoktatni a tápra? Próbáltam áztatni, de úgy sem eszi...

Tudom, tudom. Azok a kommentek kíméljenek, hogy nem fogja magát éhen halasztani.

Csak a legjobbat szeretném neki.. 🥺 Vagy esetleg más fajta ételeket tudtok mondani ami nektek bevállt és husi mentes?



2021. ápr. 16. 20:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Öh, nem vagyok benne biztos hogy értem, de remélem tudod hogy a tápban is állati származék van, ami a kutyánál allergiát válhtat ki. Szerintem próbáljatok minél ksiebb szemű tápot adni ha van rá lehetőség, esetleg jó minőségű konzervből egy kicsit belekeverni, utolsó sorban pedig fel is lehet vizezni.


De ha allergiás minden húsra akkor a menhelyen miért kapott húst? Nem kötötték ki hogy te is csak BARF vagy PREY szerint etetheted?

2021. ápr. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Ez egy pár hete alakult ki nála... Az orvos azt mondta, hogy lehet azért mert eddig csak húson élt.

Teljes mértékben antiallergén tápot kap, attól nem kaparja magát. De a tápban ha nincs sok hús, az nem okoz problémát még szerencsére.

De próbálunk teljes mértékben antiallergén tápot venni.

2021. ápr. 16. 20:39
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a macskám kaparta magát. Három hónapba és 100 ezer ft-ba került, míg kiderült, hogy miért. Nem táplálék. Nálad sem biztos, hogy a hús, sőt valószínű nem az. Gondold végig, hogy mi változott az elmúlt hetekben:új tárgyak a környezetében? pl. nem külső-belső parazita? nincs a fülében valami? Máj vagy vesebetegség?
2021. ápr. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Még annyi: húsmentes táplálék a kutyának okozhat betegséget.
2021. ápr. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Ezt azért zárnám ki mert kimondottan csak evés után kaparja magát, 1-2 órát
2021. ápr. 16. 22:37
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyszeruen az nem letezik,hogy minden fajta husra allergias! Allergiavizsgalat tortent, vagy csak az orvos a hasara csapott, aztan mondott valamit?

Azt tudod ugye, hogy a hipoallergen tapokban is van hus?

Ha tippelni kene, akkor max a csirket mondanam, mint allergent, mivel az a legolcsobb hus, gondolom menhelyen sem lazacon es vadhuson elt.

2021. ápr. 16. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
40%

A csirke okozza az allergiat.


Gyogyszermentes allat a kecske ,barany,boleny,juh,strucc!!! Ok mind meghalnak,ha gyogyszerezik oket!! Igy nem tudjak oket gyogyszerezni. Ilyen husokkal probalkozz barfshopokban!! Ugyanannyi vagy olcsobb,mint a premiumtap.


Nalunk is husevoek a kutyak. Tap meg hasonlo szemetekhez hozza se szagolnak.

2021. ápr. 16. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Az orvos annyit mondott hogy tesztelgessük az ételcsoportokat. Egyenlőre a csirke, marha, disznó, szarvas biztos. A többit még nem próbáltuk. De köszönöm a tippet a 7. Válaszolónak, megpróbáljuk. 🙂
2021. ápr. 17. 09:03
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha még csak pár hete tart, akkor hogyan tudtad már ennyi dologra tesztelni?? Legalább 4-6 hét mire az ellergizáló dolog kiürül a szervezetből, tehát 4-6 hétig kell kerülni egy adott húsfajtát minden mennyiségben, hogy azt lehessen mondani az volt a ludas (ha a kutya abbahagyja az adott hús elhagyásán keresztül a vakarózást). Gondolom a doki nem tért ki rá, te meg nem néztél utána. Nekünk így ment a tesztelés ahogy leírtam.
2021. ápr. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Figyelj, én nem tudom. Az orvos is azt mondta, hogy ilyet még nem látott hogy csak pár órát rágja magát utána. Egyenlőre csak annyit tudunk, hogy egyes hús csoportoknál jelentkezik ez. Későbbiekben ha nem találjuk meg a neki megfelelő ételt nyilván tovább fogunk menni kivizsgálásokra. Egyenlőre most próbáljuk amit a doki mondott tegnap. A csak a tápra szoktatás nekem nem szzimpi... Sok ismerősöm tartja tápon a kutyáját, de én nem tartom egészségesnek bármennyire is prémium minőség. A hús és a benne lévő tápanyag kell a kutya szervezetének.
2021. ápr. 17. 10:23
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!