Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Faluból városba költözünk,...

Faluból városba költözünk, apukám a faluban akarja hagyni a kutyánkat, amit én nagyon nem szeretnék, mit tegyek? Nem akarom itt hagyni.. Mi lenne jobb a kutyának? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Faluból (családi házból) költözünk városba (sorházba) , aminek lényegesen kisebb a kertje, és van egy 6 éves németjuhászunk. Maradhatna a faluban is, mert apukám továbbra is ott fog dolgozni. (szolgálati lakásban lakunk amihez van nagy kert, apukám háziorvos) Én nagyon szeretném ha ő is jönne velünk, de apukám fél hogy tönkreteszi a kertet és ezért azt akarja hogy maradjon és majd "meglátjogatjuk" (ami szerintem egyáltalán nem ugyanaz, mintha velünk jönn). Már sírok a gondolattól is, hogy itt hagyjuk, nem akarok elszakadni tőle, de rosszat sem akarok neki. Mi legyen? Tényleg tönkre tenné a kertet? Rosszul érezné magát? Érdemes vinni?

Előre is köszönök minden választ!



2021. ápr. 18. 18:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
97%

Egyedül rosszabbul érezné magát mint egy kisebb kertben. Amúgy meg lehet nevelni, és akkor nem teszi tönkre a kertet.

Nem merném ott hagyni, ki fog rá figyelni és foglalkozni vele? Azt értem, hogy etetni eljárna minden nap, de ennél több foglalkozás kell egy kutyának.

2021. ápr. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
86%
Mindenkepp vigyetek magatokkal, egy kutya csaladtag, plane egy nemetjuhasz. 6 evesen mar nem kolyok - csak hevereszni fog a kertben, semmi kart nem tesz.
2021. ápr. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
78%
Ha apad hajthatatlan, akkor kezdjetek neki gazdat keresni, mert ennek igy semmi ertelme.
2021. ápr. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
83%

Keresstek neki gazdát, vagy átvevő állatvédelmi szervezetet. Egy kutyának nem elég, hogy néha valaki ránéz. Gondolom akkor megkötve is megvan, nehogy megszökjön, mi? Mert hogy fog, ha nem lesz vele senki. Simán bele is pusztulhat, kutyáknál előfordul.

Ne legyetek szemétládák.

2021. ápr. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
82%

Kérdeznék én is valamit. A szóban forgó kutya eddig csak egy kerti dísz volt, vagy mint valami tárgyat, úgy tartottátok? Esetleg kialakult némi érzelmi kötődés élete 6 éve alatt iránta?


Ilyen kérdést feltenni, megáll az eszem! Még szép, hogy vigyétek! A kutya nem a falusi élethez, vagy a nagyobb kerthez ragaszkodik, hanem a gazdájához, és a családhoz!

2021. ápr. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
27%
Azért én a többi sorházlakót is megkérdeznèm erről.
2021. ápr. 18. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
82%

Könnyű egyből nekiesni a kérdezőnek, de ő csak egy gyerek. Nem mondhatja meg a szüleinek, hogy mit csináljanak, hova költözzenek, mit dolgozzanak. Valamint sajnos igaza van a 6-osnak, ha egy sorházba költöznek a kutyával, amihez egy közös használatú kert is tartozik, akkor a többi lakó beleegyezése is kell hozzá, hogy ott tartsák a kutyát.

Sajnos nem tudsz mit tenni kérdező, ha apukád nem tudod meggyőzni, akkor sajnos nem tudod magaddal vinni a kutyát. Esetleg kérd meg apukád, hogy tegyetek egy próbát. Ha a lakók is beleegyeznek, tartsátok ott a kutyát a kertben, és ha nem csinál kárt, nem zavarja az ugatással a többi lakót, hátha megengedi édesapád, hogy ott maradjon.

Ellenkező esetben pedig nem tudnál megkérni egy rokont vagy barátot a faluban, hogy fogadja be a kutyát?

2021. ápr. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
28%
Eszetekbe se jutott megnevelni,mi? Ha nem tanítjátok meg neki,hogy mit NEM tehet a kertben nem fogja magától tudni,hogy mondjuk rágni vagy ásni rongálásnak számít és nem szabad..:D
2021. ápr. 18. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönök minden választ, sokat segítettetek, megpróbálom meggyőzni apukámat. Ő nem annyira kötődik a kutyához mint én és nem érti meg hogy mi rossz abban ha itt hagyjuk..
2021. ápr. 19. 07:15
 10/14 anonim ***** válasza:
78%
Vagy vigyétek magatokkal, de akkor lakásban lesz, mert közös használatú kertben nem lehet, vagy keressetek neki másik gazdit, akinek nem csak kerti dísznek kell, hanem foglalkozik vele.
2021. ápr. 19. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!