Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mekkorára nő meg egy mini...

Mekkorára nő meg egy mini yorki? (kg. ) magasság?

Figyelt kérdés
2010. aug. 21. 23:56
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
22%
A mini yorki kb. 10 cm a magassága és felnőtt korában a nőstény kb. 1800gramm,a fiú kb. 2000gramm.
2010. aug. 22. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
94%

Semekkorára,ugyanis nem létezik.

Szaporítók aggatják ezt a nevet a selejt,standard alatti,egyébként nem tenyészthető termékeikre.

2010. aug. 22. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
89%

és most van végem...

ÁÁÁÁÁÁ

ti most ki akartok készíteni? komolyan? ezt sztem direkt csinálják.


ha a te kutyád egy mini yorkie, azt se fogadnám örökbe, az biztos. pedig nekem egy álmom egy yorkie. a várt 10-13 év helyett nyugodtan számíts 4-5re. olyan nincs hogy mini yorkshire terrier. a szaporítók találták ki. ezek a "mini" yorkiekból 99%-a beteg. és sokaknak meg ez kell, hogy a kardigánzsebübke beférjen egy yorkie. mintha nem lenne már eléggé pici. értsétek már meg, hogy olyan hogy mini yorkie, NINCS!! egy mini yorkie fölér egy fogyatékos yorkieval. és sok embernek meg ez kell mert jajdeédi milyen picike. aztán hazaviszi és pár hónap-év mulva rájön hogy valamiért beteg.

2010. aug. 22. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
90%
Sok agybetegnek nem társnak kell a kutya,hanem kistáskában hurcolni.A kutya ragadozó,falkában élő állat,nem játékbaba!
2010. aug. 22. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
89%
Kb. akkora, mint egy kisegér. Csak vigyázz, mert a macskák mini yorkival is táplálkoznak, ha épp kevés az egér. Ezért ha macskát látsz, fel kell kapni a mini yorkit és zsebre kell tenni, hogy a macska ne érje el. Ha mégis megtörténne a baj, akkor még mindig ott a póráz, ami kilóg a macska szájából. Egyik kezeddel megfogod a macska farkát, másikkal a mini yorki pórázát, és a kettőt ellentétes irányba húzva kihúzod a kutyát a macska gyomrából. Ha nem akarsz így járni, akkor vegyél standard yorkit.
2010. aug. 22. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
81%
Miért nem elég egy ( szerintem amúgy is nagyon kicsi ) normális yorkshire terrier? Miért kell ideggyenge, beteg kutya? Az ilyen szaporított kutyáknak a többsége beteg, jóval kevesebb ideig élnek, mint a standardbe beletartozó yorskshire terrierek. Remélem sikerül meggyőzni téged, hogy ne vegyél ilyen, úgymond "mini" yorshire-t.
2010. aug. 22. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
12%
extra mini,mini és normál norki van és nem szaporitók találták ki mert mesztertenyésztő is tenyészt mini,extra mini és normál jorkit!én már látam minit és normált is és mind a 2 törzskönyves,mindenre szűrt,versenyeztetet,díj nyertes,és nem valami 'hulladék, ahogy ti mondanátok!az extra mini yorki:5-10 cm marmagasságú és kb 800-1000gramm,a mini yorki kb 8-15 cm marmagasságú lehet és úgy 1000-1300 gramm,a normál meg 15-20 cm marmagasságú.
2010. aug. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Én kaptam egy yorkyit ajándékba most 6hónapos kb.10cm magas és kb.1kg.csak kiváncsi voltam hogy mekkora lesz a kiskutyám..jah és nem zseb kutyának akarom!ugyanugy van tartva mint egy normál méretü kutya csak jobban babuzsgatjuk.hiszen nagyon szeretjük.....de aki ezt nem érti akkor inkább ne is irjon:)
2010. aug. 22. 10:42
 9/18 anonim ***** válasza:
81%

Ez nekem is furcsa. Pont kb másfél hete beszéltem egy Aranykoszorús Mestertenyésztővel. Azt mondta, ha van az alomban egy (a többinél) kisebb kölyök, azt tenyésztő körökben is mininek nevezik. És nem azért mert az FCI által elmismert külön fajta a mini, hanem mert egyszerűen rá is kell mondani valamit, ami szimpatikusabb hangzású, mint a 'mérethibás'. Na mindegy. Részemről van mini Yorkshire terrier, az a része nem érdekel, hogy hivatalosan elismert e a mini megfogalmazás vagy nem. Ettől függetlenül mestertenyésztőknél is van standard méret alatti Yorki, az, hogy ezt valaki mininek nevezi, nem értem miért fáj bárkinek is.


Ugyanúgy, ahogy Magyar Vizslából is van standard méret alatti. Ahogy nekem is van. :) Törzskönyves, egészséges, gyönyörű, szerződéses, chip-es, de kb 3 kg-al kevesebb a súlya, mint a standard-ban feltüntetett méret. Szóval van egy mini Vizslám, akinek a testvérei fajtagyőztesek. :P


Megértem én, hogy a szaporítók által túltenyésztett, beteges, ideg"bajos" 'mini' Yorkitól már mindenkinek felmegy a pumpa az agyában, de azt is figyelembe kell venni, hogy a legjobb mestertenéysztők, legjobb párosításaiból is születnek néha mérethibás kutyák, nem csak Yorshire fajtából, hanem mindegyik fatából: pl.: Magyar Vizsla, Rottweiler, Törpe Uszkár, Bichon bolognese, Németjuhász...stb. Csak ezeknél a fajtáknál a vevő nem örül a mérethibának. A Yorkinál viszont igen, mert eleve Yorkshire terrier azoknak az embereknek tetszik, akik szereték a kistestű kutyafajtákat. Na mindegy, ezen lehetne naphosszat vitatkozni, szerintem fölösleges.


Tehát kérdező! Van 'mini' Yorkshire terrier, de nem hivatalosan, csak a mérethibás egyedeket nevezik így. Ettől függetlenül nagy a kereslet a mérethibás Yorkikra, hiszen a kistestű kutyák vevőkörében, a legkisebb kutyák a legszimpatikusabbak. Az, hogy ezt a szaporítók kihasználva túltenyésztik a mérethibás Yorkikat már nem a "normális" vevők és nem a "normális" tenyésztők hibája.

2010. aug. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
92%
Attól hogy kicsire sikerült, még nem külön fajta. Persze, előfordul ilyen egy normális alomban is, de ez hibás, standardon aluli, NEM TENYÉSZTHETŐ. Ettől még lehet akár törzskönyvezett is, a lényeg, hogy nem szabad tenyésztésbe vonni. Igazi tenyésztők nem is tesznek ilyet, csak a szaporítók. Azt azért megnézném, hogy egy tenyészszemlén tenyészthető minősítést kapjon egy ilyen kicsi kutya! Szomorú lenne!
2010. aug. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!