Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jávorszarvas vadászatra...

Jávorszarvas vadászatra milyen kutyafajta a legalkalmasabb? Illetve az igaz e, hogy a kuvaszok alkalmasak nagyvadhajtásra (leginkább vaddisznó)?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 23. 11:39
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

Normális kérdésre normális válaszokat várnék, normális válaszolóktól...

Az agyhalottak kíméljenek!

2021. ápr. 23. 11:51
 2/15 anonim ***** válasza:
92%
A kuvasz, nem vadászkutya.
2021. ápr. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Senki nem mondta, hogy vadászkutya...
2021. ápr. 23. 11:55
 4/15 A kérdező kommentje:
Azonban vannak feljegyzések, miszerint annó a nemesek előszeretettel használták Őket vadhajtásra is.
2021. ápr. 23. 11:56
 5/15 anonim ***** válasza:
91%

Az uszkár is vadászkutya volt mégsem tudsz itt olyat beszerezni amivel komolyan foglalkozhatnál vadászás terén.

Ha vadászkutyát akarsz vadászatra olyan tenyésztőt kell keresned ami nem küllemre megy (nem show vérvonal,hanem munka) és tényleg MOST IS vadászatra használt vadászkutyákat kell vinned.


A kuvasz márpedig NEM vadászkutya.

2021. ápr. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
93%
1996. évi LV. törvény 71. § 3. * a nagyvad terelővadászatán a 45 centiméternél magasabb marmagasságú kutyával folytatott vadászat. Ez alól kivételt képeznek a származási igazolással igazoltan erdélyi kopónak minősülő hajtóebek;
2021. ápr. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Finnek azt hiszem a norvég elkhundot használták erre néha (bocs, nem tudom, van-e magyar neve), de alapvetően nem szerencsés a jávosszarvasra kutyával menni. Neki egyik kutyafajta sem ellenfél, ellenben sok szarvassal ő nem a szarvával "öklöz", hanem tapos. És ráadásul nem egy ijedős fajta. Láttál már jávort? A marmagassága sokszor bőven túl van a 180 centin. Én nem mernék kutyát engedni rá, mert a kutyának elég rosszak lennének az esélyei, a jávor meg agresszív.
2021. ápr. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

#7. Igen, pont emiatt voltam rá kiváncsi...

Nem igazán tűnik egy kutya sem ellenfélnek neki.


Mondjuk egy karéliai medvekutya sem tűnik túl nagy ellenfélnek egy medve ellen, aztán mégis medvevadászathoz használják.

2021. ápr. 23. 12:08
 9/15 anonim ***** válasza:
91%

Egyáltalán hol lehet jávorszarvasra vadászni? Magyarországon lehet?

Ha nem akkor az adott országban kellene kutakodni a többi vadász körül.

Ők fogják tudni neked a legjobban megmondani,hogy mit kell venned.tapasztalt vadász és sokat olvasott kutyafajta ismerők közt nagyok a különbségek.

Hiába ajánlanánk kutyafajtát az tudja megmondani,hogy tényleg jó-e aki elég jártas a témában.

2021. ápr. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
8: A kutyák elnevezése és eredeti "foglalkoztatottsága" még haszonállatként kezelte őket, tehát ha a medve szétszedte, akkor szétszedte, majd lesz másik. Ilyen értelemben a jávorhoz legalább 3 kutya kéne, akkor tudnák úgy elterelni a figyelmét, hogy a már megsebzett vadat fárasszák és feltartsák. Viszont a sérülés esélye így is nagy, szóval én eléggé embertelennek tartom a kutya életét rizikóztatni ezért. Meg szerintem felesleges is. Megfelelő tapasztalattal és felszereléssel nincs szükség kutyára.
2021. ápr. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!