Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek ha beleszakadt a...

Mit tegyek ha beleszakadt a kullancs feje a kutyamba?

Figyelt kérdés

sziasztok. a 2 eves csivavam fule toveben volt egy kullancs, csipesszel probaltam kiszedni de beleszakadt. viszont semmi ver sem volt benne, marmint a kullancs testebe. szoktunk kullancs ellen csepegtetni a nyakahoz, gondolom megdoglott tole a kullancs (?). mar par honapja razza a fejet a kutyam, de csak neha. nem gondoltam semmire, mivel mindig vidam, eszik, iszik rendesen, jatekos, nem valtozott semmit. csak neha megrazta a fejet de ment is tovabb. almomban sem gondoltam volna, hogy kullancs lehet benne.

szoval talan mar honapok ota benne lehetett,es en nem vettem eszre pedig azota furdettem is stb. mindjart infarktust kapok annyira aggodom miatta. neten utananeztem mit kell tennem de azt irjak kilokodik a feje egy ido utan. ez valoban igy van? vagy inkabb holnap hivjak orvost? lehet barmi baja?


2021. ápr. 24. 21:42
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Igen, valóban kilökődik majd, szóval nem kell vele csinálnod semmit. Nem lesz semmi baja ettől, ez teljesen normális.
2021. ápr. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Hónapok óta nem lehetett benne, mert a kullancs pár nap alatt megszívja magát vérrel és növekszik, kb köröm nagyságúra, ami után fogja magàt és ott hagyja a gazdatestet. Majd pár nap múlva valószínűleg kihullik belőle. Érdemes amúgy ezek után gyógyszert váltani, legalábbis ami babézia ellen véd, nehogy baj legyen majd.
2021. ápr. 24. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Azért szakadt bele a feje, mert még a befúródási szakban volt.

Hagyd békén a helyét. Betadinnal bekenheted párszor.

2021. ápr. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!