Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem aktív emberek miért...

Nem aktív emberek miért választanak maguknak aktív kutyát?

Figyelt kérdés

Persze, egy menhelyi sok generációs keverék kölyökről nem egyszerű megmondani, mi lesz belőle, inkább azokra vonatkozik a kérdésem, amikor lehet tudni, hogy van aktív fajta a kutyában, akár több is, vagy konkrétan fajtatiszta kutya esetén aktív fajtáról van szó.

Nekem szempont volt, hogy tudjon velem túrázni, kocogni a kutya, de nekem is van egy határom, szóval azt is figyelembe vettem, hogy ne teljesítsen túl, nagyjából azonos aktivitásúak legyünk.


2021. ápr. 26. 12:09
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
Mert nem gondolkodnak előre, aztan ebbol lesz az, hogy Buksi kiszokott meg szetrombolja a hazat mit tegyek?
2021. ápr. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%
lehet aktivitást szeretne az életébe vinni és így a kutya ösztönzi
2021. ápr. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%
Mert neki az tetszik (küllemre), nem ismeri a fajta igényeit, illetve nem érdekli.
2021. ápr. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ebben az aktívság/unaktívság nem nagyon játszik szerepet. Inkább, hogy kinézetre melyik tetszik, milyen idős, van-e betegsége, aztán meg jön a pofára esés, hogy folyton az emberen ugrál. Nem gondolkoznak előre az emberek.
2021. ápr. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
78%

Mi egy nagy mozgásigényű kutyát fogadtunk örökbe.

Napi minimum 10-15 km, sok túra, éjszakai séták (már amikor lehet, mert az 500 m-es kutyás szabály nekünk kb lószart sem jelentett).

Erre két szomszédunk is feltételezte rólunk, hogy mivel nem látnak minket sétálni, és hogy home office-ban vagyunk (ezt nem is értem), ezért mi biztosan nem sétáltatjuk a kutyát eleget.

Rádásul az egyik, aki beszólt egy olyan férfi, akiknek két kutyájuk van és saját bevallása szerint lusta sétáltatni. A gyerekei rendszeresen járnak el futni, de egyszer nem láttam őket a kutyákkal. Most akkor én is feltételezzem ezt?

Tehát rólunk is ezt feltételezik, miközben 100x többet vagyunk kint a kutyával.

2021. ápr. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Akinek nem inge, ne vegye magára. Itt is látok több olyan kérdést, hogy nem tudják lefárasztani a kutyát, menhelyek, fajtamentések facebook oldalán is több olyan esetet látok, hogy azért kerül hozzájuk a kutya, mert a gazdáiknak sok volt, nekem is egy ismerősöm, aki amúgy túrákat szervez, beleválasztott egy még nála is jóval aktívabb kutyát, akivel nem bírt, és továbbadta, és ahol lakom, itt is látok ilyeneket. Nemrég egy foxi kölyökkel futottunk össze futiban, a gazdi idős, a felnőtt lánya (akivel már nem élnek együtt) hozta le a kutyát, mert anyukájának már most sok a kicsi aktivitása.
2021. ápr. 26. 12:37
 7/10 anonim ***** válasza:
28%
Köszönöm a lepontozást. Normálisan tartjuk a kutyát...leírtam egy véleményt, hogy vigyázni kell az előíteletekkel.
2021. ápr. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Leírtam, hogy nem az előítéletekre gondolok, hanem amikor konkrétan tényleg túlvállalja valaki magát a kutyával, így az előítéletes elképzelés nem releváns.
2021. ápr. 26. 13:02
 9/10 anonim ***** válasza:
85%

Ezt en is megfigyeltem. Fel se fogjak ,hogy pl egy husky az nem setalni akar ,hanem napi tobb orat futni. Csodalkoznak,h rombol meg szofogadatlan. A foxi is majdnem olyan lefaraszthatatlan a napi egy ora folyamatos sprint igenyevel. (Volt foxim,nem a levegobe beszelek,mint itt sokan.) Szoval jarni alug tudo tart foxit. Meg lusta emberek.

Ugyanez az amstaff gazdik. Nekik is kell a kocogas . De eddig kb csak a futtatoba hordja le az illeto. Sokan azt hiszik,hogy egy lusta medve,de komoly kocogas igenye van.

2021. ápr. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Én se értem, vagyis tudom, hogy a külleme alapján választanak fajtát, de azt nem értem, hogy miért.

Ismerek egy családot, kertes házban laknak, hoztak egy ismerőstől egy arany retriever kölyköt, a kutya lassan 10 éves, de életében 1* volt kint a kerten túl, amikor megszökött.

A gazdik reggel korán kib@$$z@k neki a tescos tápot, elmennek, majd este 6-kor hazajönnek, kib@$$z@k neki a melóhelyről lenyúlt lejárt szavatosságú szalámikkal és májkrémmel egybegyúrt főtt tésztát aztán bent tespednek.

Természetesen a kutya is és a gazdák is kövérek.

És természetesen se ivartalanítás, se féreghajtó, se bolhairtó.

Konkrétan egy komplett bolha hadsereg él a kutya összetapadt bundája alatt.

Undorítóak az emberek, amiket művelnek az állítólag szeretett kutyájukkal.

Ja, azt hozzátenném ez a család szólt be nekem, hogy milyen rossz lehet szegény kutyámnak, hogy csak akkor sz@rhat, amikor leviszem a lakásból. Meg folyamatosan azt hajtogatják, hogy lakásba nem való kutya. Ja, majd kib@$zom a csivava-tacskó rövid szőrű kis mentett keverékemet, mi? 1000000* jobb élete van idebent, napi 5* van kint sétálni, minőségi ételt kap, nem csak egy veszettség elleni oltása van 2-3 évente, hanem minden kezelést megkap, foglalkozva van vele stb.

Nagyon fel tudnak cseszni az ilyenek, pedig teljesen hiteltelen minden szavuk.

2021. ápr. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!