Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kb. 2 hónapos kiskutyát miben...

Kb. 2 hónapos kiskutyát miben lenne célszerű hazavinni az autóban?

Figyelt kérdés

Egyedül megyek érte (kis keverék foxi), és most gondolkodom rajta, hogy vegyek e egy szállító boxot ( [link]

vagy egy nagy (legnagyobb fajta) postai doboz is jó lenne telepakolva kendőkkel/pokrócokkal? Vagy abból kimászna?


Az út kb. 2 és fél órás lesz, mire számítsak? Bármi tippet szívesen elfogadok, hogy hogyan tehetném neki minél stresszmentesebbé az utat.



2021. ápr. 27. 19:43
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
10-es igazad van, inkább veszek egy szállítóboxot.
2021. ápr. 27. 20:12
 12/17 anonim ***** válasza:
21%

Vettem a kutyanak egy autot, hogy ne kelljen a sajatomra annyira vigyazni. Kiszedtem a hatso ules hattamlajat es a kocsi egesz hatso reszet kialakitottam a kutyanak ... en csak a sofor vagyok :) Elejetol fogva igy szallitom es sosem volt semmi gond. Nyugodtan fekszik, nezelodik ... csak ha valaki tul kozel jon, akkor boritja fel az autot :)

Ja, amugy o egy kozepazsiai es egy peugeot 107-el jar :DDD

2021. ápr. 27. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
67%

Nekem ilyenem van, csak az anyósülésre való: [link]


Ebből nem tud kiesni, de bezárva sincs, tud nézelődni és van benne egy kis biztonsági öv amihez a nyakörvét hozzá tudod csatolni.


Az, aki mindenféle rögzítés nélkül szállítgatja a kutyáját, az első nagyobb fékezésig vagy ne adj Isten ütközésig fog így tenni. Felelőtlenség.

2021. ápr. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
73%
Mindenképp hordozó. Hosszú út, és bárhogy máshogy balesetveszélyes lenne.
2021. ápr. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
78%
Mindenképp szállító box, később is jól jöhet, én felnőtt méretet vennék és azt biztonsággal lehet rögzíteni. Vagy kérj kölcsön egy macska boxot, most abba befér a kicsi kutyus. Ha nem tud veled menni senki aki fogja a kutyust, nem szabad box nélkül utaztatni, még kutya biztonsági övvel sem, mert nincs hozzászokva. Nem biztonságos sem neked, sem neki, ráadásul 2 órás út nagyon hosszú.
2021. ápr. 28. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
19%

Egyébként a csomagtartóban szokták utaztatni a kutyákat,de nem a kicsiket.Oda való a szállító ketrec is,'jesszus'..mint akik barlangba laknak.Anyós ülésen kéne tán utaznia a Buksinak?:D

Végül is azt is lehet,van kutya biztonsági öv,de ez egy kiskutya.Túl kicsi.

A hordozó sem biztonságos,ha hirtelen fékezel leesik az ülésről (legjobb esetben).


Én is inkább a csomagtartót javaslom,és oda rendes kutya ketrecet.Autóba valót..abba pokróc,itasd meg néha pihenőkön és simán végig fogja aludni az utat.


Ezerszer biztonságosabb mint kockáztatni,hogy leesik/kiesik/neki csapódik valaminek ha hirtelen fékezned kell.Koccanástól védi a csomagtartó és a ketrec is.

Hol éltek ti,hogy még ennyit is magyarázni kell és ki vagytok akadva,hogy a normális szállítási módot mérte javasolni feljebb pár hozzászóló..:D

2021. ápr. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Utolsó, a hordozón van fül amin át lehet fűzni a biztonsági övet, így az teljesen alkalmas a biztonságos utazásra. Érdemes azonban a hátsó ülésre rakni, mert ha elöl van légzsák, az veszélyes lehet, ahogy pl a kisgyerekre is. A csomagtartóba rakást csak kombi, egyterű autóban tudom elképzelni, sedanban semmi képpen!

Egyszer az állatorvostól taxival kellett hazamennünk és a sofőr nem akarta beengedni a hordozóban a kiskutyát az utastérbe. Azt hittem rosszul hallok, mikor mondta hogy tegyem a csomagtartóba! Hát nem tűzte a kalapja mellé amit mondtam neki, inkább hívtam másik taxit...

2021. ápr. 28. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!