Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lassan 5 hónapos kutya szoktat...

Lassan 5 hónapos kutya szoktatása?

Figyelt kérdés

A kiskutyám lassan 5 hónapos, úgy gondolom, hogy már el lehet kezdeni szoktatni, hogy teljesen egyedül aludjon.

Mivel a szobám tetőtérben van, ezért nem akartam, hogy oda szokjon mivel, hosszú szőrű nagy termetű kutyáról van szó. Elsősorban a nyári iszonyatos meleg és a sok meredek lépcsőzés miatt. Eddig a nappaliban aludtam vele, aztán lassan kiraktam a szobakennelbe, ahol minden gond nélkül végig aludta az estét, napközben is ott alszik. Mivel szunyókálás közben délutánonként ha felmentem pár órára nem volt semmi gond, ezért úgy gondolom, hogy megpróbálok egy estét egyedül hagyni.

Nyüszögött ahogy arra számítottam, de nem volt olyan durva, nem vonyított hangoskodott, ugatott stb..

Reggel amire lejöttem viszont széthugyozott mindent, gondolom a stressztől és a nagy örömteli reggeli üdvözlések is elmaradtak.

Igazából az lenne a kérdésem, hogy mit javasoltok? Ez túl hirtelen és drasztikus lépés volt? Esetleg ha igen, folytassam most már így, vagy más megoldást javasoltok?



#kutya alvás #kutya egyedül hagysása #kutya egyedül halvás
2021. máj. 1. 07:23
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nm tudom, miből gondoltad hogy a kutyával hónapokig együtt kell aludni, a legtöbb ember a saját gyerekével nem alszik együtt ennyit születés után. Az első egy-két éjszakát leszámítva nyugodtan aludhatott volna a kijelölt helyén és te is.

Na mindegy is most már. Tarts ki az elhatározásod mellett, meg fogja szokni, jobbat nem tehetsz.

2021. máj. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az elején lehet nem volt jó döntés vele aludni, de mostmár nem tudsz változtatni rajta. Figyelj arra, hogy a kennelbe az utolsó mosdó után ne legyen bent víz. Idővel megszokja, hogy utána nem iszik már, illetve ne aggódj a reakciója miatt. Szokatlan neki, és hozzá van szokva. Néhány éjszaka és észre sem fogja venni, hogy nem vagy mellette!
2021. máj. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!