Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rövidszőrű német vizsla...

Rövidszőrű német vizsla mennyire bírja a magyar teleket?

Figyelt kérdés
Illetve havonta körülbelül mennyibe kerül a fenntartása? Személyes tapasztalatok érdekelnétek leginkább. Válaszokat előre köszönöm!

2021. máj. 1. 19:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A miénket alapból úgy vettük, hogy egy légtérben tartózkodhat velünk. A szerződésbe is bele volt írva. Ő kapott télire kutyaruhát. Már elég idős, szóval van neki bélelt is, mert a kor előrehaladtával fázós lett.

Hogy neki mennyiért veszek havonta dolgokat, azt nehéz megmondani, mert 2 kutyánk és 4 macskánk van, nagy zsákos tápot veszek, főzök nekik... Mondjuk kb 15000Ft körül. Én havonta teszek el az oltásokra pénzt, ebbe a havi oltáspénz is benne van, meg a szúnyog, kullancs nyakörv, stb.

2021. máj. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Kérdésben ott a válasz. Rövidszőrű, szüksége van a fűtött helyre télire. Ugyan nem német vizsla, de hasonló termetű kutyám van, neki úgy 10-15 ezer egy hónapra a tartása.
2021. máj. 1. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
79%

Mivel rovidszoru, csak benti tartasra valo, telen van aki oltozteti, van aki nem, ugyis latod rajta, ha fazik.

Koltsegei, mint minden 25-30 kilos kutyanak, ha jo minosegu kajat kap, akkor is megvan 15-20 ezerbol plusz opcionalis a jutalomfalat, kutyaiskola, de gondolni kell a kulso-belso eloskodok elleni vedelemre, ez havi 3000 ft korul van, meg az eves oltas. Kolyokkorban amig minden szukseges dolgot megveszel neki, meg a rengeteg oltas, chip, az kicsit koltsegesebb.

2021. máj. 1. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
93%

Német vizsla gazdi vagyok, tapasztalatból beszélek. 2 németem (egy sima, egy drótos) plusz mellettük egy drótos magyarom van.

A két drótos mentett, a simaszőrű munkavonalú. Nem tudom, hogy melyik változatban gondolkozol, de a sima keményebb dió, a drótosak simulékonyabbak (legalábbis én más német gazditól is ezt hallottam, plusz a sajátokon is ezt tapasztalom).

A sima:

Alapból a hideget jobban szeretik, mint a meleget. -5 fokban még simán bemegy a tóba, ha lát valami érdekeset, vagy csak épp úgy tartja kedve. Nem tudom, hogy hogy, de még nem fázott meg. Viszont ettől függetlenül én azt ajánlom, hogy kinti-benti tartásban tartsd. Nálunk amíg nem vagyok itthon kint, ha itthon vagyok, bent vannak. Ez alól csak a téli napközbeni extrém időjárás jelent kivételt, de akkor pedig szigorúan szobakennelben. Nagyrészt ez amiatt van, mert más zsákmányállatokat is tartok, ha köszöknének (amire kevés esély van), ne egyék meg őket. A simaszőrűeknek édes kevés a napi séta, apport. Kell nekik valami munka, húzósportokban például remekelnek, de ha ügyes a gazdi, akkor bh vizsga simán teljesíthető velük. Kb 1,5 éves korukra érnek be, addig bepróbálkoznak mindennel is. Érdemes kicsi korától kézből etetni, mert hajlamos szarni a gazdi fejére, ha nem érdeke. Nem fogja csak úgy lesni minden kívánságod. Határozottnak, következesnek kell velük lenni, különben bepróbálkoznak. Falka sorrendiségi szabályok betartása alap. A behívás megtanítása nehéz, könnyen elmennek vad/orruk után. Alapvetően jól kijönnek más kutyákkal, de az enyém például kanokkal domináns, ha a másik kan is ilyen viselkedést mutat, akkor nem lesz vele jóba. Nem konfliktuskerülő, beleáll a helyzetekbe. Ha valamit akar, akkor azt teljes szívvel csinálja, ha valamit nem akar, akkor mindent megtesz, hogy elkerülje. Könnyen túlhajtja magát, figyelni kell, főleg melegebb időben.

Drótos:

Talán közrejátszik az is, hogy mentett, de vele könnyebb dolgom van. Kamaszként került hozzám, de így is kb.minden jelzésemre gyorsan reagált. Kevésbé "őrült", könnyebben kézben tartható. Kisebb fordulatszámon pörög. Szívvel dolgozik, jobban tiszteletben tartja a szabályokat. A mozgásigénye is kisebb valamennyivel. Viszont csak kinti tartásra őt sem javasolnám. Igényli a gazdi közelségét, szerintem télen hidegben fázna is éjszaka. Annyira azért nem hosszú a szőre. Ő sokkal jobban szeret itthon a "seggemben lenni", követ mindenhová. A sima jól elvan magában is.


Ruhát ritkán szoktam rájuk adni (bár mindegyiknek van), van béleltjük és sima kötöttük is. A bélelt vízálló, ezt mondjuk hidegben, esőben adom rájuk leginkább. A kötöttet ritkán hordják, maximum ha valamilyen betegségtől le vannak gyengülve és hideg van.



Egy BH vizsga alap szerintem egyébként minden kutyánál, németnél meg főleg, könnyű őket elrontani. De ha ügyes vagy, akkor csodás munkakutyák, nagyjából mindenre is megtaníthatóak.


Kutyasulival, kajával, élősködők elleni szerekkel, ízületvédőkkel együtt nagyjából 25-30 ezerre jön ki egy kutya. Barfozunk. Ez soknak tűnhet, főleg három kutyánál. Viszont nekem ez egy hobbi, és cserébe nem nagyon iszok, nem lottózok, nem dohányzom, benzinre kb.minimálisat költök. Meg nyilván meg lehet oldani kevesebből is, az más kérdés, hogy "megéri-e".



Ha van még kérdésed, szívesen kifejtek bármit. De én mindig inkább lebeszélni szoktam embereket, oké, hogy vizsla, de köszönőviszonyban sincs a magyarral.

2021. máj. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
92%

A lényeg, hogy száraz, védett helyet kell neki biztosítani, de olvastam egy cikket, amiben a vizslát nem javasolták kinti, téli tartásra,mivel ahhoz túl rövid a szőre. Inkább pl labradornak van jó vastag bundája ehhez.

Ismerős vizslájára szoktam vigyázni néha, ha ő elutazik. Őt panelban tartják. Tény, hogy jó kevés a szőre, de annál inkább hullik. No és hatalmas a mozgásigénye. Vele egy sima séta felér egy edzéssel. Nagyon könnyen tanul. Az állatorvos elég drága ma már, de szerintem ez minden kutyafajtára igaz. Ismerős vizslája nádra allergiás. Bedagad, bevörösödik a szeme szezonban.

2021. máj. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, szuperek vagytok!
2021. máj. 2. 11:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!