Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kutya milyen messzire...

Egy kutya milyen messzire hallja az erdőben a fütyülést?

Figyelt kérdés

Elmentem sétálni a kutyámmal az erdőbe, és mindig jött, nem volt gond. Csak, bementem 1 pillanatra 1 barlangba, de, tényleg csak annyi volt. Mire kijöttem, nem volt sehol. Nagyon megíjedtem. Folyton fütyültem, de semmi, de ha hívom, egyből jön. Vagy 1 órán át hívtam, semmi. gondoltam nagyon messzire ment, ha nem hallja. Hát vissza jöttem, erre itt fekszik a kapu elött. Nagyon boldog voltam/voltunk. Pedig elöszőr volt itt, és tudta az utat vissza. Többet, sosem tévesztem 1 pillanatra sem szem elől.

De, azon gondolkoztam, hogy egy csöndes erdőbe ahol vannak zajok(madarak stb.) mennyire hallja a kutya, ha hívják? Szóval milyen messzire mehet el, hogy nem jön?


2010. aug. 23. 15:05
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Hát a kutyáknak elég jó a fülük, még azt is hallja ha te nyelsz egyet, de a kérdésedre a választ nem tudom.
2010. aug. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Szerencse, hogy nem kóborolt el a kis lüke! :) Egyébként, ami azt illeti, szerintem nincs olyan nagyobb épület, vagy valami, ami megakadályozná a hang terjedését, tehát egy jó 2-2,5 km-es körzetben biztosan hallatszódik.
2010. aug. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Messzire. Az ultrahang tartományban még messzebb, ezért érdemes fütyürészés helyett kutyasípot használni!
2010. aug. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
24%
Az erdőben veszélyes a kutyának kóborolni, vadászok nyikk nélkül és irgalmatlanul kilövik.
2011. jan. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim válasza:
Örülök hogy hazatalált.
2011. jan. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
79%

Szerencsétek volt, örülök. :)

"Többet, sosem tévesztem 1 pillanatra sem szem elől."

Ennek pont fordítva kellene lennie. A kutyának kell téged szemmel tartania, soha nem mehet olyan messzire, hogy elveszítsen szem elől.

Fiatal kutyus? Vagy nem régóta van nálad?

2011. jan. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Én direkt figyelem, hogy mikor kalandozik el a kutyám annyira, hogy már ne tudjon rólam. Eleinte, amíg fiatalabb volt jópárszor sikerült elbújnom előle, és hagytam, hogy pánikoljon amikor nem talál. Jó kötődés erősítő tréning. Mostanában viszont alig fordul elő, hogy el tudjak bújni, a szeme sarkából mindig figyel engem. Amikor mégis sikerül, akkor is fél percen belül ott van és érdekes módon mostmár nem pánikol, hanem nyílegyenesen a búvóhelyem irányába rohan.
2011. jan. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
19%
Tényleg senkit nem zavar, hogy az erdőben kilőhetik a kutyát?
2011. jan. 24. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 zsuzsabazsa ***** válasza:

Mikor bementél a barlangba ő nem látott azt hitte, hogy hazamentél és a te nyomodon hazatalált.

Ha ilyen ismeretlen helyen mászkálsz, ne engedd a kutyádat látótéren kívülre.

2011. jan. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Akkor lőhetik ki, ha vadat üldöz és a gazdája hatókörén kívül került, de a gazdájától minimum 200 méterre. Vannak olyan kutyák, akik annyira kézben tarthatók, hogy első szóra visszajönnek vagy el sem mennek 200 méternél távolabb. Amúgy zavar, persze, de nem az a megoldás, hogy akkor nem megyünk túrázni.
2011. jan. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!