Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet az a fehér váladék a...

Mi lehet az a fehér váladék a kutya jobb szeménél?

Figyelt kérdés
Már 12 éves a kutya (yorkshire terrier), mindkét szemén hályog van, viszont amelyiken eddig kisebb volt a zöldhályog, ott most elkezdődött valami fehér, bő váladék képződni amit naponta többször ki kell belőle törölnöm mert rá tapad a szemgolyójára, és egyszerűen ez nem lehet simán könny mert abból még alvás után is kevesebb szokott maradni illetve az átlátszó s nem nyúlós. Rendszeresen próbálom ápolni a kutya szeme körül a szőrt, az összetapadt csipákat amiket már nem lehet kiszedni, kivágom hogy ne zavarja. Szerintetek mi lehet ez a fehér, nyúlós váladék amit mostanában ennyire elkezdett termelni a jobb szeme alatt?
2021. máj. 12. 16:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hunyorog is?
2021. máj. 12. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem hunyorog, szinte nem is foglalkozik vele, látszólag csak engem borít ki az egész, a kutya úgy viselkedik mintha nem is lenne ott semmi...bár nyílván amikor kitörlöm a szemét olyankor becsukja de egy pár óra múlva ismét újra termelődik, de olyan is van hogy fél óra alatt...
2021. máj. 12. 16:53
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Valami a szemébe ment, és irritálja. Állatorvos ad rá kenőcsöt.
2021. máj. 12. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
állatorvostól kérj rá kenőcsöt vagy valamit amitől elmúlhat. illetve az okát is jó lenne kideríteni meg hogy ez milyen betegség, ha az. (akár súlyos is lehet, de én nem mondok semmit, majd a doki)
2021. máj. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

#1 vagyok, az én kutyám hunyorgott is, akkor tudtam volna tippet adni mitől lehet, hogy ne idegeskedj (-orvoshoz vittem aki kezelte én is onnan tudom-)


Vidd be egy rendelőbe, szerintem hamar rendbe jön a te kutyusod is :)

2021. máj. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A leírás alapján genny, az pedig gyulladást jelent. Vidd el orvoshoz!
2021. máj. 13. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ma már szerencsére nem jött belőle, kivágtam a szeme elől a legtöbb szőrt ami bele lóghatott, de ha újra megindul akkor már szerintem tényleg elviszem...köszönöm az eddigi válaszokat. :)
2021. máj. 13. 22:26

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!