Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Allergia? Mivel enyhíthetem?

Nikoláj Gyeprefos kérdése:

Allergia? Mivel enyhíthetem?

Figyelt kérdés

Ma mire hazaértünk fel volt dagadva a tacsink feje fokent szeme korul. Ragcsalta a mancsat. Vittuk egybol dokihoz, kerdezte mit evett mondtuk neki hogy fott csirkemellet kapott tegnap, illetve ujfajta konzervet. Azt mondta valószínű a konzerv a ludas, ma már ne adjunk neki semmit csak egy kanál mézet, illetve kapott két injekciót. Mindenesetre én a konzervet és a csirkét is mellőzöm mivel azt is tegnap kapott először. Le is ment neki a duzzanat maradtak ilyen szunyogcsipés szeru kiutesek rajta, majd kesobb elkezdett ujra vakarozni illetve a fejet dorgolni a szonyegbe, most ujra feldagadt neki.

Mivel tudom enyhiteni a viszketest? Illetve mikor varhato hogy ez eltunjon? Nagyon aggodom erte.

Valamint holnap nekunk mennunk kell dolgozni, mi lesz ha tortenik vele valami?



2021. máj. 13. 19:50
 1/5 anonim ***** válasza:
56%
Mézet? Az is allergén, bár nem tudom kutyáknak is az-e. Erre találták ki a calo-petet. Amúgy nem csíphette meg valami a kutyust? Csak mert írod hogy rágta a mancsát. Ha dagad a feje, én nem tökölnék, ügyeletre vinném, nehogy fulladásig romoljon a helyzet. És jelezném a dokinak sürgősen hogy megint durva tüneteket produkál a kutyus.
2021. máj. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
[link] Ezért kérdeztem hogy nem csípte-e meg valami a kutyust a kiütések, a megduzzadt orr pofa is stimmel, míg elvileg ez ételallergiára nem jellemző.
2021. máj. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Megcsipni nem tudta semmi mert nem volt kint aznap, es be sem johetett semmi mert szunyoghálónk van az ablakokon. Illetve nem is talált a doki rajta csipest.

Kerdezte mit evett mondtuk a konzervet es csirkemellet o a konzervre gyanakszik.

Majd kapott ket injekciot a kutya, mondta ne adjunk neki mar semmi etelt a kanal mezen kivul reggelig. Valamint figyeljuk es ma jelezzunk vissza miujsag vele.

Azota egyebkent nem dagadt be ujra l, de a szunyogcsipes szeru kiutesek megmaradtak a vakarozassal.

2021. máj. 14. 07:00
 4/5 anonim ***** válasza:
Örülök hogy nem lett belőle nagyobb baj :) Nálunk sajnos mosott ruhával jött be a méhecske, majdnem odalett a kutyám ... Hiába benti.
2021. máj. 14. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

#4

Sajnalom a kutyusodat! 😢 én is ettől félek a legjobban hogy elveszítem..remélem nem lesz már belőle gond.:(

Vizesruháztam ahol nagyon vakarozott hatha huti neki, nem is vakarta ha rajta volt. Mást nem nagyon tudtam csinálni sajnos..

2021. máj. 14. 12:21

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!