Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem sokára költözünk és olyan...

Nem sokára költözünk és olyan kutyát szeretnék,ami házőrző,gyerek barát,bírja a hideget.Kaukázusira gondoltam,szerintetek az megfelel ezeknek az elvárásoknak?

Figyelt kérdés

2021. máj. 14. 08:47
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
85%
Házőrzőnek riasztórendszer, kamera, a kutyát könnyen kiiktatják.
2021. máj. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a választ!Van kutya tapasztalatunk,van is egy benti kutyánk,7 éves!Mindig is volt kutyánk,kuvasz is!Ezt a fajtát nem ismerem annyira!Riasztó is lesz,természetesen,de kinti kutya is kell,mert ha jelez az biztonság érzetet ad!Egyáltalán nem rosz a környék,csak én vagyok félős! :D Nem játszótársnak kell a kutya,hanem házat őrizni.Amiket ajánlottatok,azok nem kifejezetten házőrzők.
2021. máj. 14. 12:18
 13/17 anonim ***** válasza:
91%

#12:

Dán dogom volt. Amúgy tényleg olyan, mint egy öleb, igazi családi kutya, a gyereket imádta. Se kiskutyát, se macskát nem bántott soha.

Ellenben mikor megtámadott egy idegen kutya, egyből a védelmemre kelt. Mikor a szomszéd néni jött a kapuhoz, hogy ordítozzon a gyerekekkel, ott is egyből megjelent. Beült eléjük, elkezdett halkan morogni. Egyből tudta a néni, hogy merre kell hazamenni.

Amikor futva megindul a kapu felé 85 kg tiszta izom, akkor én hiába kiabáltam mögötte 10 méterrel, hogy nem bánt, csak kíváncsi. Senki se hitte el.

Az újfundlandi medence mellé nem jó, és fürdeni se vidd a tóra. Amint pacsálni kezdenek a gyerekek, egyből menti is őket. A medencében meg ő többet lesz, mint ti együttvéve.

Az idegent meg szinte minden kutya ugatja. De a jó jelzőkutya nem ugat feleslegesen.

2021. máj. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
53%
Német dogod volt legfeljebb.
2021. máj. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
91%

Aha, nem játszótársnak kell, hanem házőrzésre... akkor meg pláne riasztó kell nektek. A kutya maximum téves biztonságérzetet ad, mert bármikor bármivel ki lehet iktatni és közel sem kell menni hozzá.


Nekem 2 őv-s kutyám van, ennek ellenére nem tőlük várom a biztonságérzetet, hanem a kameráktól, a riasztótól és a távfelügyelettől. A kutyák el is vannak zárva a hátsó kertbe éjszakára, hogy véletlenül se legyen bajuk ha úgy adódik.


Nem mellesleg egy képzetlen kutya vagy nekimegy a betörőnek vagy nem vagy elfogadja a mérgezett kaját vagy nem.


Szerintem gondold ezt át újra!

2021. máj. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
74%
Vagy Berni pásztor vagy németjuhász. Családbarát és nem is mernek tőle betörni.
2021. máj. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
66%

Kaut felejtsd el, rettenet makacs, erős kéz kell hozzá.


A betolakodót pedig NE kutyával akard távol tartani a háztól, mert nagyon gyorsan lehet egy lemérgezett kutyátok, hanem szerelj be riasztót/kamerát.

2021. máj. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!