Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiszedte a kutyám a varratát...

Kerekes Panni kérdése:

Kiszedte a kutyám a varratát mit tegyek?

Figyelt kérdés
(A kutyám kan) Előző hét kedden műtötték tehát pont egy hete. Hétvégén (vasárnap) tanulnom kellett és annyira nem tudta rá figyelni... Gallért hord de nem ezt a fehér tölcsért hanem valami olyasmi mint egy nyakmerevítő. Ha kicsit lazábra veszem neki akkor a tépőzárnál pont eléri a sebet. Mivel még délelőtt volt és eddig nem nyúlt hozzá így az este miatt egy kicsit laza volt a gallér. Mint már említettem nem nagyon tudtam rá figyelni mert elvesztem a tanulnivalóba. És mindkét oldalon egyet-egyet (az egyiken a középsőt, a másikon az egyik alsót) kihúzta. Nem láttam értelmét felhívni az orvost mert nem nyílt szét, nem volt gennyes, se sebes, ugyan olyan vidám volt és élettel teli mint azelőtt. (Talán egy nagyon nagyon kicsit pirosas-rózsaszínes volt) Bekentük neki betadinnal és figyeltük őt sasszemekkel. Ma reggel viszont arra kelltem hogy az egyik oldalon nincs meg a varrat... Ugyan úgy bebetadinoztuk és semmi baja se a sebnek se a kutyának... Holnapra vagyunk kiírva varrat szedésre de addig is tudtok valamit ajánlani hogy mit tegyek? Esetleg bekenhetem neki egy kicsit neogranormonnal vagy bepantennel, hátha nem lesz rózsaszínes? Vagy hagyjam a francba?

2021. máj. 18. 09:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én felhívnám az állatorvost, de ha holnapra vagytok kiírva varratszedésre, és nem csúnya vagy nyílt a seb, akkor szerintem nincs nagy baj. Én az enyémnek Bepanthennel kentem a sebét a varratszedésig. Szintén fiú kutyám van.
2021. máj. 18. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Hívd fel az orvost és kérdezd meg töle.
2021. máj. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
93%
Semmi baja nem lesz. Fertőtlenítőt rá, és annyi.
2021. máj. 18. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A betadin szerintem bőven jó, de azért biztonság kedvéért hívd fel az állatorvost és kérdezd meg hogy mit kell ilyenkor tenni.
2021. máj. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm mindenkinek a válaszát felhívtam az állatorvost és mondta hogy semmi baja nem lesz de azért figyeljünk rá. Köszi mindenkinek mégegszer<3
2021. máj. 18. 12:08
 6/6 anonim ***** válasza:
40%

5.-re, a kérdezőnek.


Már kaptál itt állatorvosi választ. :)

2021. máj. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!