Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tartjátok a kuytát?

Hogyan tartjátok a kuytát?

Figyelt kérdés

Nekem nincs kutyám, de majd nagyon szeretnék, ha elkezdem az életemet. Előtte azonban nagyon körbe szeretném járni a témát, hogy mindenre megtaláljam a megfelelő megoldást, és jó életet teremtsek a kutyának is.

Alapjáraton én szerintem a legjobb, ha van egy kert, ahol a kutya futkározhat kedvére, de viszont be is mehet a házba. Én viszont nagy tartok a szőrmennyiségtől, nem igazán akarnék naponta takarítani. Nem tudom milyen megoldás lehet erre a problémára, viszont azt meg nem akarnám hogy soha nem jöhet be, mert szerintem fontos, hogy ő is köztünk legyen, ha mondjuk nem vagyunk kint a kertben sokat. Lehetséges korlátozni valahogyan hogyha bejön a házba, akkor hova mehet? Vagy ti hogyan tartjátok a kutyáitokat? Legfőképpen nagyobb kutyásokra lennék kíváncsi.


2021. máj. 19. 13:04
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk egy bull keverék van, bejöhet. Illetve leginkább benti kutya, aki néha kimegy a kertbe :D

Én nem nagyon szeretem, ha mindenhol áll a szőr, ráadásul egy cicánk is van, úgyhogy naponta van porszívózás, pláne mert gyerekeim is vannak, ne legyenek már bokáig a szőrben. Van egy robotporszívónk, az végigmegy a földszinten minden nap délelőtt, szépen összeszed mindent. Ezen kívül, ha kell, én délután még egyszer a kézivel végigszaladok, heti 1x meg egy rendes naggyal. Az emeletet hetente 2x takarítja a robotporszívó, mert az be tud menni az ágy alá. Amúgy oda is felmehetnek az állatok, de ott kb csak alszanak, nem megy annyira szanaszét mindenhova a szőrük, mint lent, ahol játszanak, mennek ide-oda. Soknak tűnik így leírva, de az az igazság, hogy kell, mert így is mindig fullon van a porszívók tartálya egy-egy kör után.

Amúgy a robotporszívót nagyon ajánlom, az pont ilyenekre jó, hogy a padló nagyjáról összeszedje a szőrt.

2021. máj. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Igen, a porszívózás mondjuk elengedhetetlen, köszönöm a tippet a robotporszívóra. Mondjuk nálam biztosan tabu lenne a kanapé és az ágy, vagy hát úgy önmagában a hálószoba.


2, 11: A kutyasulit én mindenképpen szeretném majd, mert biztosan tudnak ott hasznosat mondani, de akkor azt jó hallani, hogy szocializáció szempontjából jó választás. Illetve örülök, hogy a kutyusod jó helyre került hozzád.:)


Igen, a következetesség biztosan fontos, azért nagyon nehéz lehet a nevelés, de megéri.:)

2021. máj. 19. 21:52
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!