Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Parvo beszivárog a talajba?

Parvo beszivárog a talajba?

Figyelt kérdés

Kiskutyát tervezünk és felmerült, hogy a régi kutyánk esetleg parvoba hunyhatott el. Nem tudjuk pontosan, mert a tünetek sok másra is utaltak és mire mélyebb kivizsgálásra kerülhetett volna sor, elment... Az udvarra temettük el. De utólag felmerült, hogy talán parvo lehetett...


5 évvel ezelőtt történt az eset.


Azóta a talaj befertőződhetett vajon? Még mindig ott lehet a vírus, ha parvo volt? Lehet így fertőtleníteni hipóval a talajt, hogy a test ott van még eltemetve? És amúgy mekkora sugarú területen kell fertőtleníteni ilyenkor?



2021. máj. 19. 18:25
 1/7 A kérdező kommentje:
Nincs valami tesztcsík, ami felszíni talaj mintában ki tudja mutatni a parvot, ha van benne?
2021. máj. 19. 18:25
 2/7 anonim ***** válasza:
45%
Egyáltalán, mennyi ideig él egy vírus?
2021. máj. 19. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Azt olvastam a parvorol, hogy évek után is fertőz talajból. De az a cikk arról szólt, hogy ha a talajra kerül a vírus, nem arról, hogy eltemetett állat van a talajban.
2021. máj. 19. 18:54
 4/7 anonim ***** válasza:
92%
5 év elég idő hogy elpisztuljon a parvó a földben. Szerintem nem kell aggódnotok.
2021. máj. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg beszéld meg a tenyésztővel hogy azután hoznad el hogy megvan az összes oltasa. Vagy fogadj örökbe menhelyrol, ők ott megkapjak az összeset mielőtt odaadjak.
2021. máj. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kerítsd el azt a részt amíg a kutyád minden oltást meg nem kapott.
2021. máj. 19. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
57%
Tenyésztő esetében (nem szaporító) eleve 2 puppy oltása már tuti van, ami védi a parvó ellen, szóval 5 év után már nem lehet gáz szerintem.
2021. máj. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!