Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől lehet az, hogy a kutyána...

Mitől lehet az, hogy a kutyának séta közben hasmenése van?

Figyelt kérdés
Heti 1-2x megyünk sétálni. Indulás után nem sokkal kakil általában egy szilárdat, majd még 2x megáll és egyre folyósabbat produkál. Otthon nincs gond a székletével. A mozgástól ennyire megmozdulhatnak a belei? Múltkor szorulása lett szegénynek, mert túl sok csontot adtam neki akaratomon kívül, akkor az állatorvos adott neki 3 szurit amitől végre megindult neki. Akkor kapott az orvos javaslatára olajos halat és ilyesmiket, amitől a dugulás megszűnt, és akkor ment is a hasa, de ez már hetekkel ezelőtt volt, így nem gondolnám, hogy azóta nem kellett volna rendeződnie. A sétára amúgy nemrég szoktunk rá, így arról nincsenek tapasztalataim. Most hipoallergén Julius-K9 kutyatápot vettem neki, amit nagyon szeret is enni, de a széklete séta közben ugyanolyan hasmenéses. Azt hallottam, hogy a komondoroknak amúgy is rossz az emésztése, ismerősünkének is sokszor van hasmenése, ami gyakran véres is, itt ez nem áll fent szerencsére.
2021. máj. 21. 03:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A mi kutyusunk is ilyen volt. Otthon a kertben normálisakat kakilt, sétánál az első is normális volt, de aztán egyre puhábbakat, végül teljesen hígat produkált. Semmi szervi baj nem állt fenn nála, és hiába próbálkoztunk változtatni az etetésen (pl túlfőtt rizst keverni a táphoz, csontot adni, száraztápot váltani), semmitől nem változott. Végül azt mondta az állatorvos, hogy talán idegi alapon lehet nála, talán "túlságosan izgalomba jön" vagy stresszel a séták alatt. (Bár én nem láttam rajta ilyesmit, de ki tudja, belül mit él át egy kutya, amikor az a rengeteg új inger éri, idegen szagok, hangok stb.) Sajnos nem tudok konkrét tanácsot adni, csak leírtam a mi esetünket, hogy ilyen is előfordulhat, hogy "pszichés" oka van.
2021. máj. 21. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ez nagyon jó hír, köszönöm a választ. Aggódtam érte, hogy valami nagyobb baja van, bár így, hogy otthon minden oké, nem tudtam elképzelni, hogy mi. A miénken látszik, hogy nagyon izgalomba jön, ugrál sokszor magasra mint az őrült, annyira örül ha megyünk. :) Amúgy 9 éves már, ezért is féltem. Komondor-rottweiler keverék, de korához és méreteihez képest nagyon jó kondícióban van hála a jó égnek.
2021. máj. 21. 03:19
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Izgalom. Vagy a nagyobb testmozgásra reagál így.
2021. máj. 21. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mondjuk ha nem heti 1-2x mozogna akkor nem hiszem hogy lenne ilyen probléma. Ahhoz van hozzászokva, hogy semmit nem csinál. Ez nagyon egészségtelen egyébként.
2021. máj. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Én nem hiszem, hogy a séták számában mérik az egészséget. Nagy udvara van, igyekszem jól etetni. Sajnos többszöri séta egy héten nem fér bele.
2021. máj. 21. 19:38
 6/6 anonim ***** válasza:

Hiába nagy az udvar, ott nem mozogja ki magát rendesen, és nem éri elég inger. Ha esetleg vannak állatok az más, legalább ingerek is vannak, de magától nem nagyon mozog egy kutya az udvarban, pedig ha nem öreg akkor sokat kéne

Ha öreg, akkor is nagyon jót tesz neki

Jól eteted, e felől nincs kétségem, csak a kevés mozgás aggaszt. Próbálj meg legalább játszani, kergetőzni vele az udvaron, az agyát mindenképpen fárasztani, aztán az úgy már jó lesz.

De tényleg ahhoz van szokva hogy nem nagyon mozog, és ilyenkor beindul a bélmozgás szerintem

Az enyém is futkározás után kakil csak

2021. máj. 21. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!