Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nyüszít,'makog',idegesítő...

Nyüszít,'makog',idegesítő hangokat ad ki? Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés

Mielőtt elhoztam mondták,hogy ad ki ilyen hangokat,de gondoltam majd leszoktatom róla vagy csak nem zavaró annyira..

Hát nem sikerült.segítsetek légyszi.. T_T


Hívtam (!) trénert házhoz,és megpróbálta ő is.Ugatással nem volt különösebb gond ugyan,de arról le tudta szoktatni,erről a nyavajgásról egyáltalán nem.

Az ő tanácsára azt is megpróbáltam,hogy ignorálom,de minden alkalommal órákig (!!) szenved.Komolyan,szó szerint órákig..

Nem az lenne a baj,hogy megpróbálja kifejezni magát,hanem hogy addig csinálja ezt ameddig meg nem kapja amit akar,és amit akar azt nem mindig kapja meg.nyílván (például a kaját az asztalról).Én értem,hogy mit kellene vele csinálni,és próbáltam is,de akkor se segít.


Tréneren kívül egyedül is próbáltam ugyebár..:

-Próbáltam azt,hogy lemozgattam odalent,majd felvittem és egy órával később sétára készültünk.Mindig lemozgattam előtte nehogy az legyen,hogy azért csinálja mert túl sok az energiája,már rég nem volt lent vagy valami.Ha látja,hogy felveszem a pórázt és/vagy a cipőmet kezdi a riasztást,nyavajog.

Már próbáltam,hogy ha csinálja rászólok (csend szóra próbáltam tanítani,de nekem tök mindegy mi lenne a vezénysző,csak ne egész nap ezt a hülye cincogást hallanám..) és leveszem.Nem használt.Ugyan így megpróbáltam pár nappal később azt,hogy akkor nem megyek ki vele az ajtón vagy vissza jövök,ha ezt csinálja.2(!!) órát vacakoltunk,akkor is csinálta.Nem vittem le,csak rendes séta időben,mivel akkor megint azt csináltam volna amit ő akar.Mire elhallgat és megdícsérem + jutalom falatot adok (pedig direkt gyorsan csinálom,hogy értse mit akarok!) ahogy a kilincshez érek kezdi előről (sőt,más esetben is,épp hogy megdícsérem pár pillanat és folytatja).Ha ki is jutunk az ajtón ott is azonnal szirénázik,és már kezdi zavarni a szomszédokat is.Megértem,mert én 9-kor jutok le vele sétálni,ilyenkor már az ember azért jó,ha nem zajong egy körlépcsőház közepén.. (4x sétál egy nap,ebből 2 a ligetben van.ott el is engedem,ugrál-játszik-szaglászik,szerintem ennek elégnek kellene lennie..)

-Próbáltam azt is,hogy póráz nélkül indulunk el.Sőt,a megszokott cipőm nélkül is aránylag jól ment a dolog,de most meg már tudja,hogy elég csak valamit felvennem és akkor megyünk is,hiába dugom el a pórázt..


És sajnos,ha bezáródik előtte egy ajtó (altatom a kisbabát,oda nem jöhet be,mert a lányom allergiás rá.) ott is ezt csinálja,addig a férjem próbálja lefoglalni.


Berögzült nála ez a rossz szokás,így is marad? Vagy mit kellene másképp próbálnom? Hívjak másik szakembert vagy van valami ötletetek mivel tudnám legalább mérsékelni? Hát nem egy tűzoltó riasztó,hogy egész nap csak vinnyogjon ><

Mindent legalább 3-4 napig próbálgattam nem is arról van szó,hogy csak egyszer-egyszer rámjön,hogy zavar és azonnal eredményt várok.Akár hetekig-hónapokig próbálom,ha tudtok egy biztos módszert..

Vagy egy tapasztalt,jó tréner nevét is szívesen elfogadom,nekem az is megfelel.



#nyüszítés #nyavajog
2021. máj. 21. 19:53
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
62%
Mondjuk ha odahicvod magadhoz es probalod nyugtatni az 'ignoralas' helyett?
2021. máj. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Mit nyugtassak rajta? Nem fél,nincs megijedve,nincs felpörögve.Értelmezd amit írtam.Akar valamit,és ez az egyetlen mód amivel ki akarja fejezni.És ez a kifejezés órákig tart,ha nem kapja meg amit akar.. :D

"Gyerekként" tartotta az idős hölgy akitől elhoztam.

2021. máj. 21. 20:18
 3/19 anonim ***** válasza:
85%

Én két dolgot vezetnék be, egyrészt a kiváltó kulcsingereket semlegesíteném - tehát milliószor eljátszani azt, hogy felveszed a pórázt, majd elrakod és nem mentek sétálni. Naponta 50-100 alkalommal, egészen addig, amíg meg nem érti, hogy fölösleges rá felpörögnie. (Következőnek már rá is rakod a pórázt, majd leveszed és nem mentek sétálni, nem történik semmi. Majd még ki is léptek az ajtón, de visszafordultok és nem mentek sétálni. Egyéb kulcsingereknél ugyan ezt.)

A másik pedig, amit bevezetnék, hogy amikor nagyon beleéli magát ebbe, akkor úgy határozottan és keményen elküldöd, elzavarod a helyére, vagy csak másik szobába. Ha ezt jól tudod végrehajtani, ha valóban nem engeded, hogy magát kioldja és visszamenjen az előző szituációba, 99%, hogy nem fog nyüszögni. És ha ott nyugton van, majd te kioldod és elindultok.


És a végső esetre még ott van opciónak az ugatásgátló nyakörv. Nem vagyok a híve, inkább anélkül kellene megoldani mindent, de volt kutyám, akinél használtam egy ideig.

2021. máj. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:
100%
Igen, sajnos rosszul lett "nevelve". Mennyi idős?A férjem kutyája 2 éves volt mikor megismertem. Nem akarlak elkeseríteni, de most 12,5 éves, és nem sikerült leszoktatni. Azon kívül hogy "nyávog", nyüszít mikor meglátja a pórázt egyfolytában ugat is. Már megőrülnek tőle a szomszédok, és én is... Mi is elvittük trénerhez, könyveket olvastunk stb. Nincs mit tenni.. Én már odáig jutottam, hogy soha többet nem akarok kutyát. Bocs, nem tudtam a kérdésedre válaszolni, csak az én tapasztalatomat leírni.
2021. máj. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

A válasz megoldás engem is érdekel. Németjuhászról van szó?

Videókban láttam ilyet, meg a mienk bizonyos szituációkban csinálja. Pl. autóban. Akkor sem mindenhol, csak ha lassan megyünk, vagy pl. Közeledünk a futtatóhoz. Csak nem értem mi ez nála.

2021. máj. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Neem,kis méretű kutya.Shih tzu.Kerestem a tenyésztőjét is,mert szerencsére a kennel amiből szerválták még aktív,de ő sem tudott sokat mondani.Annyit,hogy "neki is van ilyen kutyája,hozzá kell szokni".

De valahogy nem tudom elhinni,hogy nincs egy kész megoldás erre a problémára,csak meg lehet vele értetni,hogy "KUSS,HANG NÉLKÜL IS LEVISZLEK".><


A 3-as válaszolónak köszönöm a kész tervet,megpróbálom már holnaptól minél többször fel-le venni a nyakörvet róla.Ha nem még mindig ott a másik két ötlet,mindent megpróbálok amit lehet.Feladni nem akarom,keresek rajta egy némító gombot..


Mást egyébként nagyon szépen megtanult szinte pillanatok alatt.Maga a séta se volt olyan nagy ügy,mint mondtam utcát addig látott ameddig a nagyika kb 2 naponta kikötötte a vegyesbolt elé meg vissza feltotyogtak a 4.-re.

Szocializációs gondjai is nagyban vannak,de azok kezelhetőek és egyre jobbak,nem úgy mint ez.


De az is lehet,hogy egyszerre mégis sokat várok tőle,hiába van már viszonylag régóta nálam.

2021. máj. 21. 23:40
 7/19 anonim ***** válasza:
84%
Én azt ajánlom még, hogy amikor új módszert próbálsz, akkor adj időt a dolognak. Ne várj teljes javulást 1 hét után, szánj rá hónapokat is. Úgy tűnik hogy a kutyád ritka türelmes, így lehet több idő fog kelleni a változáshoz.
2021. máj. 22. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
17%
Ez most kemény lesz, meg fogtok kövezni, de csak egy megoldás van. El lett kényeztetve. Meg kell fegyelmezni. El kell verni. Nem úgy, hogy baja legyen, de úgy, hogy kellemetlen legyen neki. A mi kutyánkat elkényeztettem, annál szemtelenebb volt. Ha nem kapott meg valamit hisztizett. Párom rendre utasította, amit egy kicsit kegyetlennek tartottam, de használt. El kell "fenekelni". Meg kell mutatnia a falkavezérnek, hogy mi az amit nem szabad. A falkavezér hogyan inti rendre a falkatagot?
2021. máj. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
21%
8as vagyok, üss az orrára mondjuk,amikor hisztizik.
2021. máj. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
72%

Utolsó, ha csöndben maradtál volna és nem hánytál volna ide ennyi baromságot...

A falkavezér nem fenekeli el a falkatagokat. Meg amúgy is a kutya nem falkában él, ahogy az ember sem.

2021. máj. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!