Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kullancs illetve bolha ügy? T...

Kullancs illetve bolha ügy? Többi lent!

Figyelt kérdés

Van két 9 hónapos 10-15 kilós kiskutyánk.

Mivel itt van a bolha illetve kullancs szezon,szeretnénk megelőzni a bajt.

Vettünk már foresto nyakörvet, de pórul jártunk mert lerágták egymásról és orvoshoz is mennünk kellett ez miatt...

Most beaphar verticon sampont használunk, de félek, hogy nem a legjobb megoldás.

Bár eddig még, nem volt bennük semmi.

Láttam cseppeket amik nagyjából 1 hónapig jók kullancs ellen.

Érdeklődnék, nektek mik váltak be nyakörvön kívűl?

Köszi a segítséget!



2021. máj. 25. 17:10
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Nálunk a csöpp vált be, de az is havonta más, mert a legdrágábbtól is ugyanúgy megbolhásodik, ha folyamatosan azt csöppentjük!
2021. máj. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%

Spoton nagyon sok féle van. Nekünk a természetes illóolajos vált be, ppl a DM-ben HappyPet Guard néven. De vannak gyógyszeresek, pl a Frontline olcsóbb változata, ami ugyanaz, Fipromax.

Állatorvosnál, állatpatikában is kérhetsz tanácsot, vagy nézz szét neten.

2021. máj. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
95%
Simparica Trio tabletta, 4-5 hetente kell adni, es szivfergesseg ellen is ved. Amiota ezt hasznaljuk nem talaltam benne kullancsot, sajat magamban viszont 1-et igen, sokat jarunk erdos reszen.
2021. máj. 25. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
40%

Nyakorv leszakad, a cseppek lemosodnak ha usztatod a kutyat ... sampon ilyen korban meg nem valo a kiskutyanak (sima kutyasamponbol is junior kell!) ... belsoleg viszont adathatsz be oltast is, de hasznalhatsz 'tablettakat' is. En ezt hasznalom, mert nekunk ez jott be!


Telen amikor nincs akkora kullancs es szunyog szezon, olyankor Bravecto-t hasznalunk, ezt csak 3 havonta kell kapni ... ellenben tavasztol-oszig a NexGard-ot kapja a kutya, mert a legszelesebb spektrumu vedelem (szivfereg ellen is jo).


Persze mindenki masra eskuszik ... nekunk ez mukodik a legjobban.

2021. máj. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
74%
Feher kutyam van ... a kullancsnak van annyi 'esze', hogy meg sem probal ramaszni ... ugy is eszrevennem utkozben :DDD
2021. máj. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
93%
Engem még a kullancsok is utálnak, bezzeg szegény kutyusom, én aztán tehetek rá bármilyen csodaszert, az egyetlen bevált módszer, ha minden egyes séta után alaposan átvakargatom, bolhafésűvel kifésülöm a bundájába ragadt dögöket.
2021. máj. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
48%

Eloszor meg rohantam a dokihoz ... "jajj doki! valami van a kutyaban!" ... megmutatta, hogy kell kiszedni, vettem tole profi kullancskiszedo csipeszt ... azota professzor modon tavolitom el a kutyabol az eloskodoket :)


En sem szedek semmit kullancs ellen, de ha talalok egyet, azt termeszetesen kiszedem.


Egy a lenyeg - minnel hamarabb el kell tavolitani.

2021. máj. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Kedves #4-es!


Köszönöm a tanácsaidat!

Viszont, van pár meglátásom a válaszaidat illetően.

Mivel mi egy elég kullancs fertőzött helyen lakunk nem tudtam más megoldást találni, mert kidobtam 16 ezer forintot a nyakörvre és nem ismertem a cseppeket ezért tettem fel ezt a kérdést ide, mert tudom,hogy itt nagyon sok a kutyustulaj,szerettem volna véleményeket,tapasztalatokat kapni. Az állatorvosunk ajánlotta ezt a sampont 6 hós koruktól de én csak 7 hónapos koruktól használtam.

Nem vagyok buta, puppy és junior sampont használtunk és használunk mert sajnos van amikor nem bírják ki az 1 hónapos fűrdésig és meghempetegnek mindenben.

Nem úsztatjuk a kutyákat egyáltalán ezért kérdeztem a cseppeket.

Ha figyelmesen elolvastad volna amit írtam, láthattad, hogy a nyakörvet lerágták egymásról EZÉRT KÉRDEZTEM A CSEPPEKET!

A válaszod többi részét pedig köszönöm.


Kedves #2-es!

Pontosan ezért írtam ide, mert a neten annyiféle van,hogy nem tudom melyik jó.

Hisz mindegyik termék önmagát tartja a legjobbnak.

Ezért kértem ki itt, az emberek véleményét.

Az orvosunk ezt a sampont ajánlotta, de nem hiszem, hogy ez a legjobb megoldás.

Piciként kaptak cseppeket, (mert ők mentett kiskutyák) viszont az kifejezetten csak pici korban kaphatják, nem is emlékszem mi volt a neve. Azt hiszem valamilyen orvosi készítmény.


Kedves #7-es!

És hogyha valamilyen betegséggel fertőzött a kullancs?

És egyszer nem figyelsz oda,beremeg a kezed, megnyomod a kullancs ,,hasát" és a mérget bele engedi a kutyusodba?

Nem félsz,hogy ez miatt elpusztulhat?

A bolhákat pedig hogyan oldod meg? Azokat nem lehet csak úgy kiszedni belőlük.

Sőt, a kutyust megviseli ha bolha invázió.

Volt egy ismerősöm akinek a kutyája olyan bolhás volt, hogy kirágta majdnem a lábán a bőrt.

Szerintem ez nem játék és igenis oda kell figyelni, ha kell szerekkel, hogy a kutyusnak jó legyen és egészséges maradjon!

De Te tudod, hogy nektek mi a jó. :)


Köszönöm szépen mindenkinek a válaszát, amiket itt felsoroltatok mindegyiknek utána nézek és ha választok egyet kikérem az orvos tanácsát is!


További boldog perceket a kutyusokkal és szépn napot mindenkinek!

2021. máj. 26. 10:22
 9/9 anonim ***** válasza:

Mi tablettat hasznalunk, ezeket havonta kell adni.

Nexguard Spectra

vagy

Simparica Trio


Mivel szivfereg ellen is vedenek, csak negativ szivfereg teszttel lehet elkezdeni adni a kutyanak.


Plusz azt hozzatennem, hogy ha tablettat adsz, attol nem fogjak elkerulni a kullancsok a kutyat, ugyanugy belemennek (multkor kb 10et szedtunk ki a kutyabol…), csak elpusztulnak amint kicsit beleszivnak a verebe, igy nem tudnak betegseget terjeszteni.

2021. máj. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!