Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek addig, amíg elvissz...

Mit tegyek addig, amíg elvisszük orvoshoz?

Figyelt kérdés

Kiskutyám egy kisebb balesetet szenvedett nem rég, sajnos nem voltam ott de az elbeszélés alapján pont egy leesett kis fióka mellett sétált(tak) el, és mivel az anya madár veszélyben érezte a kicsinyét, rátámadt az én kutyámra és durván odacsípett a lábára. A hátsó bal lábára, nem a mancsára, hanem azért egy kicsit feljebb, ahol elég vastag szőr fedi ezért nem tudott nyílt sebet képezni.

A lényeg, hogy sántít, látszik hogy fáj neki, annyira nagy baj nincsen, nem vérzik, rátud állni, az biztos hogy nincs eltörve, de elhúzza ha hozzá érek.


Hagyom egy kicsit pihenni, sajnos vasárnap van ezért a saját orvosuk nem rendel, csak az ügyeletes kórházba tudnám elvinni.

Felhívtam őket viszont azt mondták, nem ajánlják hogy bevigyem, rengeteget kell várni, életveszélyes esetekkel foglalkoznak.


A történtek alapján azt gondolom, vagy zúzódás lehet, vagy meghúzta menekülés közben. Több madár is kergette, viszont csak egy madárral került összetűzésbe.

Ha rosszabb lesz, mindenképpen elviszem az ügyeletes kórházba, ha ez az alap fájdalom marad, hétfőn reggel vinném a saját orvosunkhoz.


A kérdésem az lenne, hogy addig is mivel enyhíthetném a fájdalmát? Borogassam be neki?

Vagy, van egy ügyeletes gyógyszertár, ahol kutyáknak is bő választék van. Ott lehet valamilyen fájdalom csillapító?


Sajnos a fiókát már nem lehetett megmenteni, mire a kutyám elmenekült, és az édesapám megnézte a fiókat, már halott volt.



2021. máj. 30. 11:41
 1/5 anonim ***** válasza:
85%
Szerinted kicsit túl van reagálva a dolog. 1-2 nap és kutya baja sem lesz.
2021. máj. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem is túl van reagálva. Borogasd be neki,de szerintem 1-2 nap és semmi baja sem lesz.
2021. máj. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
28%
Betadinnel kend be neki! A macskám szerzett csúnya sérülést a farkán, mikor verekedett egy másikkal. A nagymamám bekente Betadinnal és 3 nap alatt meggyógyult a sebe.
2021. máj. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én ma borogatnám, ahogy írod is, leterheltek + vasárnap van, ilyenkor tényleg az életmentés zajlik, ebbe meg, ha nem sérül tovább, nem fog belehalni, belepusztulni.


Viszont reggel még a munkaidő előtt (kérdező, nem tudom, home office-ban vagy? onnan talán egyszerűbb találni egy órát és inkább délután ledolgozni, rádolgozni, ha nem lehet elbliccelni), vagy ha ráérsz, akkor akár munkaidő közben is gyorsan bevinném. Ha kisebb a baj, akkor úgyis gyorsan kiengedik, ha meg nagyobb, akkor ellátják.


Sok sikert!Járjatok szerencsével!Drukkolok, szorítok!

2021. máj. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Betadinra lehet hogy allergiás, volt egyszer egy allergiás reakciója ivartalanítás után, meghatározhatatlan hogy mitől, mert akkor ugye sok mindent kapott. Az orvos leginkább a betadinra gyanakodik, de az is lehet az altatás bármelyik komponensére allergiás, mindenesetre nem vasárnap próbálkoznék meg ezzel. :)


Illetve, hétfőn reggel/délelőtt eltudok jönni a munkahelyemről, vagy alapból már később mennék be, elég rugalmas a munkaidő.


Viszont, már szinte nincs is baja. Mikor hazaértek, lehet csak a trauma miatt húzta a lábát, megijedt, és szokása egy kis plusz babusgatás reményében kicsit túl színészkedni a dolgokat, mert már az előbb egy legyet kergetett, aztán evett, és egy kicsit mászkált, közben nem húzta a lábát és amikor hozzá szóltam, akkor újra elkezdte emelgetni a lábát.

Tehát, nem tudom.

Mindenesetre mindenképpen elviszem majd a dokihoz, azzal csak pénzt veszthetünk, de megnyugvást viszont nyerhetünk. :)


Köszönöm a válaszokat!

2021. máj. 30. 12:46

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!