Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehetne tenni? Yorkieek,...

Mit lehetne tenni? Yorkieek, csivavák csesztetik a többi kutyát.

Figyelt kérdés
Pécsett élek, kertvárosban, társasházas övezetben. Közel 15 éve kutyázom, jelenleg is egy 11 hónapos kiskutya gazdája vagyok (Tenyésztőtől, jó helyről vásárolt kutyus). Mivel lakótelep, természetesen kistestű kutyám van, shih-tzu. Ennek ellenére Ő KUTYA: kölyökkora óta kutyaként kezeljük, s neveljük, rengeteget foglalkozunk vele, emiatt hihetetlen okos, minden parancsot ismer, szófogadó kutya szobakutya létére. Bár kistestű, de pórázon sétáltatom a házak közt, kutyakakit összeszedem stb, szóval próbálok normális kutyásként viselkedni. És itt jön a DE: A környékünkön elszaporodtak a csivava, yorkiee kutyák, annyi van belőlük mint a fene, s ezek a kutyák szabadon futkosnak, gazdáik maximum üvöltöznek utánuk, hogy "gyere vissza" s a kutyák folyamatosan utánunk futnak, nekünk esnek.. Az én kutyám nem így van nevelve, Ő normális minden kutyával, nagykutyákkal együtt játszik esténként, jól szocializált. De ezek a kiskutyák akiket említettem pont az ellenkezője, s folyamat ugatnak is, reggel fél 6kor arra kelünk, hogy az ablak alatt ugatnak a yorkieek, nem lehet tőlük aludni.Ma este mentünk kutyámmal esti nagy sétára s az egyik ilyen yorkiee a túloldalról átfutott az úttesten utánunk, mert persze szabadon volt a parkban. Csoda volt, hogy nem ütötték el. S a gazdája csak ordibált utána, hogy menjen vissza, persze nem ment. Aztán én voltam a hibás amiért az ő kutyáját majdnem elütötték:( Holott én a sajátommal mentem sétálni, pórázon a többi kutyához a térre, az övér észre sem vettem.. S eszembe jutott, mi lesz ha tényleg emiatt ütik majd el ezeket a kutyákat? Engem lincselnek meg? S miért kell nekem eltűrnöm, hogy másfél kilós yorkik, fél kilós csivavák szabadon futkosva a kb 6 kilós shih-tzum után futkosnak s csesztetik. Nem játszani jönnek, ugatnak, vicsorognak, morognak.. Jelzem az én kutyám tényleg jónevelt annak ellenére, hogy kistermetű, kis és nagykutyákkal is hihetetlen barátságos, szereti a többi kutya, nem egy ugatós agresszív kis morgó dög. Kinek lenne értelme szólni, lehet e valakinek? Gazdáikat nem érdekli, szerintük aranyos kis bátor a kutyusuk.. S ezzel ez lerendezve részükről. De pórázra nem veszik őket, mondván kiskutyák. De közterületen nem lehet kutyát nálunk sem szabadon eregetni. Szóval mit lehetne tenni? Lehet egyáltalán szólni valakinek? Közterület felügyelet? Vagy? Eltűrni is nehéz:( Előre is köszönöm.
2010. aug. 24. 21:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
96%

Egyszerű. Ne tűrd el.

Már ha téged hibáztatnak ha átmegy az úttesten, akkor ott már 'beléd kötöttek'. Mondd meg hogy a tiéd legalább tud sétálni, nem úgy mint az övéjük.

Vagy vidd el másik helyre.

Én biztos nem tűrném szó nélkül. És NEM A KUTYA A HIBÁS, hanem a gazdája. Mert neki kell megnevelni, a kutya nem tud semmit arról, hogyan kell jól viselkedni.

Én tuti beszólnék nekik.

2010. aug. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
3%
Mit lehete enni?Ez jó kérdés!
2010. aug. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
5%
*lehetne
2010. aug. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
83%

Sajnos én is ezzel szívok, rettegek tőle, hogy egyszer a pórázas kutyám megunja és megvédi magát, és akkor majd én leszek a hibás, meg ő az agresszív.


Én régebben osztottam ezeket, de meguntam, semmire nem mész vele. Ha meglátom őket, akkor jó nagy ívben kikerülöm őket, ha meg valamelyik mégis neki ront a kutyámnak, akkor szólok az enyémnek, hogy ül, a kis szarost meg elzavarom onnan.


A legviccesebb, hogy még ilyenkor is én vagyok a köcsög, mert rá mertem szólni a kutyájára. Addig örüljenek, míg nem a kutyám szól rá, hanem én.

2010. aug. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
ha megoldható vidd olyan irányba, ahol nem futsz össze velük, később áttértem arra, hogy olyan időpontokban vittem mikor más kutyás nem volt kint nagyon és nyugodtan lehetett menni
2010. aug. 24. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
24%
Talán nem kellene mindenkit egy kalap alá venni.Yorkis vagyok,az enyém folyamatosan pórázon van,persze a 10szer nagyobb kutyák össze-vissza futkosnak,és már nem egyszer nekirontottak az én kutyámnak,majdhogynem nekem is,alig tudtam onnan elmenekülni.Erről ennyit..
2010. aug. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
20%

erről nem a yorki és nem a csivava tehet. erről a gazdáik tehetnek.

nálunk ugyanez van pepitában, itt a palotapincsik az urak...

nekem yorkim van, kutyaként nevelve, pórázon sétál.

nem venném fel, ha nem ugranának egyből a torkának...

nem tudsz velük mit csinálni, buták a gazdák, primitívek.

2010. aug. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

utsó vagyok, nemrég én is tettem fel egy hasonló kérdést


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__997467-miert-..

2010. aug. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
ismerős a szitu, csak nekem ráadásul nagy kutyám van (bullmasztif) 3szor eljátszottuk mi is ezt, hogy a kilós cirkálók nekirontottak. negyedjére feltűnően elengedtem én is... sose bántana más kutyát, nem is történt semmi, jött mellettem a kis bamba, de a rémület annál nagyobb volt :) azóta ha jövök, érdekes módon mindegyik meg tudja fogni a neveletlen kutyáját. vigyél magaddal vízipisztolyt, amíg nincs nagyon hideg, és ha alkalmatlankodnak, mehet pár figyelmeztető lövés a kutyára. ha a gazdi okos, kérdezd meg, hogy inkább bottal védd e meg a kutyád. nem hiszem, hogy ha csak megkérnéd őket anank lenne foganatja. ennek legalább lesz :)
2010. aug. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Azt tudod tenni szerintem, hogy kifigyeled, mikor vannak ott a legtöbben olyanok, akik szabadon sétáltatják a kutyát és szépen kihívod a közterületfenntartókat. Akkora bírságot kapnak fejeként a gazdik, hogy többet biztos nem fogják felelőtlenül elengedni a kutyákat. És ezt ismételd meg minden nap, ha erre van szükség, hogy végre észbe kapjanak. Persze úgy csináld, hogy ne derüljön ki, hogy te voltál, mert ki tudja milyen következményei lehetnek. Érted, nem árt óvatosnak lenni.
2010. aug. 24. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!