Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Husky tartása kint, vagy bent?

Husky tartása kint, vagy bent?

Figyelt kérdés
A közeljövőben szeretnénk egy Husky kutyust vásárolni tenyésztőtől és előtte szeretnék tájékozdódni a tartásáról. Azt tudom, hogy a fajta a hűvösebb időjárást kedveli, nem pedig a 30+ fokos nyarat. Az lenne a kérdésem, hogy kint, vagy bent érdemes őt tartani? Hol érzi jól magát télen, illetve nyáron? Kinti-benti kutyus lenne ez természetes, de pl. egy meleg augusztusi nap után aludhatna kint a kertben, hogy hűsöljön kicsit, vagy jobb ha bent alszik a házban? Télen mi az a hőmérséklet amiben még jól érzi magát kint és nem fázik?

2021. jún. 1. 19:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon nem fog fázni télen.

Szerintem, ahogy te is írtad, a kinti-benti tartás az ideális, majd ő eldönti, hogy hol jobb neki.

2021. jún. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
86%
Mivel a kutya ideális esetben nem szökik ki a kerítésen, mint egy cica így működhet a kinti- benti tartás.
2021. jún. 1. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
41%

Amíg otthon laktam a szüleimmel, a szemben lévő szomszédnak volt husky, általában legalább kettő. Nyáron bent voltak a házban, olyan retkesek voltak, hogy épeszű a kilincset is pulcsi ujjával fogta meg. Mindenhol szőr és kutyaszag. Télen az udvaron nem fáztak. Egyébként tök buta jószág, én még sosem láttam olyan huskyt, ami behívható lett volna. A mostani szomszéd is azt vett pár éve, az is hülye, amikor kiszabadul az egész család megy utána, mert nem jönne vissza, pedig itt két lány foglalkozik vele minden nap. Unalmában a színt rágja a házon...

Tudom, hogy nem ezt a választ vártad, bocsi, és tudomásul veszem a lepontozást.

2021. jún. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

A magyar téltől nem lesz baja, ennél hidegebb környezethez alkalmazkodott. Télen lehet, hogy jobban érzi magát kint a hidegben, nyáron viszont szerintem inkább hűsölne, jobban szereti a hideget. De szerintem az a legjobb, ha kinti-benti, és eldöntheti, hogy hol akar lenni.


Egyébként a husky nem buta, hanem makacs. Érti, hogy mondjuk azt várják, hogy odamenjen valakihez, csak nem érdekli. Egy husky-t következetesen kell nevelni, és makacssága miatt nem is való mindenkinek.

2021. jún. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

3. Nem a huskykat védendő, de ahogy hallottam/olvastam a husky nagyon értelmes kutya, csak makacs, önfejű. Nem azért nem tudták behívni, mert buta, hanem mert nem akart bemenni. Nem azért volt koszos, mert buta, vagy mert a huskyk alapból koszosak, hanem mert a gazdája nem tisztította. Nem azért rágcsált, mert buta, hanem mert nem foglalkoztak vele és unatkozott.

A husky nem fog fázni télen az tuti, de hogy nyáron szegény meg fog sülni és semmi kedve nem lesz kimenni ha bent hűvös van, az is biztos.

2021. jún. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
24%
Miért kellene kertes házban bent tartani egy kutyát ? Mindig 2 kutyát tartunk mert kiegészítik egymást ,ha nem vagyunk otthon nagyon szépen elvannak ,A garázsban szépen ki lehet alakítani egy helyet lengőajtóval .Egyik szomszédunknak 2 kutyusa van semmi baj velük , szemben egy egésznap ordít míg meg nem jönnek .
2021. jún. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
83%

Nalunk ez ugy van (nem husky, de hegyi kutya) ... akkor jon ki-be amikor akar ... nyaron legkondizunk, a kutya egyertelmuen inkabb bent van ... telen tobbet szeret kint lenni, de azert akkor is inkabb bent van.


Kutya a gazdaja tarsasagat szereti :) ... tehat ott van ahol a gazdi van.

2021. jún. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
33%

Miert kene csak azert kint tartani egy kutyat, mert van kert? Nem ertem az osszefuggest.

Mindenki ugy csinalja esszeru keretek (tehat rovidszorut es/vagy kistestut nem tartunk csak kint, ez ugye alap)

kozott, ahogy neki jo.

2021. jún. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Mi neveltünk egy időben egyszerre 2 huskyt is, ez alapján tudok tapasztalatot írni.


Valóban meg kell erősíteni a kerítést, van amelyik szökősebb mint a többi. Ez fontos kitétele a kinti tartásnak.

Nálunk volt amelyik kennelben volt a nap nagy részében (amelyiknek nem volt jó természete a foglalkozás ellenére se) ő főleg kinti volt és jól megvolt, de télire a kutyaházába kapott szénával, szalmával töltött párnát és rongyot, illetve szél elleni védelmet. Ott amire kellett figyelni inkább a víz, étel befagyása télen.

Sajnos ő kb. 10 évesen szívférgességben halt meg jónéhány éve, akkortájt kezdett el komoly gond lenni itthon, és vidéken élve, anyum nem ismerte a veszélyeit. A többi kutyája azóta kezelve van rendszeresen.


A másik kutyus, aki nagyon jó természetű volt, kinti-benti kutya volt nálunk a kertes házban.

Nyáron szeretett bemenni, a hideg csempén aludni, illetve télen is sokszor, főleg idősebb korában, már jobban szeretett benn lenni, de kinn is volt háza. 13+-osan azért már este 1-2x felkeltette anyumat ha benn aludt, hogy kimehessen WCre.

Ő egy iszonyú okos, jó kutya volt, nagyon tiszta is, persze esős időben a mancsát le kellett törölni és felmosni utána.

Ő 15 évig élt, végelgyengülésben halt meg végül.


A havat nagyon szerették mindketten, ha hullott, akkor volt hogy összevissza rohantak teljes erőből, vagy hemperegtek sokat. Mégis ez a lételemük. :)


Kinn ha van árnyék (nálunk hűvös terasz, nagy fák árnyékkal meg ugye a hideg csempe az előszobában), az jó lesz nekik, sajnos hajlamosak tankcsapdákat túrni és abba is félig belefeküdni. A mieink egyébként élvezték a "medencét" nyáron, mindkettőnek volt saját, 1-1 teknő vagy ilyesmi, hideg vízzel pár centire, csak, hogy a mancsaikat le tudják hűteni a kintlét során.

Egyébként meg vedlenek mint a fene (pro tipp: a szőrükből anyum sokszor csinált párnát nekik kintre, jó szigetelő az is :)). Szóval évente minimum kétszer számolni kell vele, hogy sokszor át kell fésülni, sokszor csomóban jön belőlük az alsó szőrzet.


Nagy vadászok, macska, gyík, kígyó stb. vesztette életét miattuk, sajnos amikor a rosszabbik kiszökött, szomszéd szárnyasait is elveszejtette, sajnos ezzel számolni kell, ha olyan környéken laksz, és kárpótlást adni.


Egyébként viszont nagyon okos, önálló állatok, akinek bejön ez a természet, azoknak megéri. Én is szerettem mellettük felnőni, agilisek, rengeteg játékra (pl. "hoki" seprűvel és pöttyös labdával :)) megtaníthatóak, és le is kell kötni az intellektusukat.


Nagyjából ennyi jut eszembe, tudom ez túlmutat a kérdéseden, de gondoltam volt tulajként megosztom a tapasztalatom.

2021. jún. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Egy Husky télen Magyarországon biztosan nem fog megfázni, ha kint lakik. Nyáron meg innivalót biztosítani kell rendesen. De ha nagyon meleg van, lehet, hogy a házban jobban viseli. Ha nekem lenne ilyen, télen kint tartanám kutyaházban, nyáron meg eldönthetné, hogy bent vagy kint legyen.
2021. jún. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!