Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van az, hogy a melegben...

Miért van az, hogy a melegben a kutya belemegy a patakba gond nélkül, de ha slaggal, vagy vízzel spray-zném akkor menekül mintha mérges gáz lenne?

Figyelt kérdés

Tehát szereti a víz természetesebb formáját, még a nagy esőben is elkezd szaladgálni örömében


De most a melegben, ha rá akarok sprézni, hogy ne legyen olyan melege, akkor menekül tőle, mintha ártana neki


2021. jún. 24. 17:56
 1/9 anonim ***** válasza:
73%
Mert idegesítő, ha rád fröcskölik, spriccelik a vizet.
2021. jún. 24. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
56%
Azért menekül, mert hülye a gazdája.
2021. jún. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nem úgy csinálom, hogy letámadom, hanem jelzem neki előtte, mint kb egy embernél is


De van, hogy már a spréző palact láttára már menekül


Akkor is idegesítő, amikor 40fok van és izzadsz és már nagyon kellemetlen?

Az emberek 99%-nak biztosan nem lenne idegesítő, nem értem, kutyánál ez miért más?

2021. jún. 24. 18:02
 4/9 anonim ***** válasza:
67%

Egyfelől, a válasz úgy gondolom hogy egyszerű: a patakról pozitív dolgok jutnak eszébe, így azt szereti, a slagról meg negatív dolgok, így azt nem szereti.


Másfelől, "Az emberek 99%-nak biztosan nem lenne idegesítő, nem értem, kutyánál ez miért más?", hát, szerintem menj ki holnap a Bikás parkba és fröcskölj le 10 embert, aztán gyere vissza és számolj be hogy hány fogad maradt.


Harmadrészt, a kutya bundája hűt és fűt, tehát sok fajtának rohadtul nem tesz jót ha bevizezed neki, pont az ellenkező hatást éred el vele, úgyhogy lehet hogy ezért menekül, mert csak mégjobban melege van tőle. A kis buksiját be lehet vizezni neki hideggel, testét nem kell.


Amikor a kutyád viselkedését próbálod megérteni akkor ne úgy állj hozzá, mint egy emberhez. Mert hogy nem ember, hanem kutya, remélem ezzel nem mondtam újat. Tovább megyek, nem érti azt se amit mondasz, hiába beszélsz hozzá. "Nem letámadod, hanem jelzed neki előtte". Ez mit jelent szerinted?

2021. jún. 24. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
78%

Slaggal nem locsoljuk a kutyát, te sem élveznéd ha a felhevült testedet elkezdik tök hideg vízzel locsolni. A patakban a lába ér bele a vízbe, de ha mélyebbre is megy, fokozatosan hűl le a kutya. De hideg vízzel kánikulában nem fürdetünk kutyát.

Tegyél ki egy megfelelő méretű dézsát a napra, töltsd fel vízzel, és várd meg hogy melegedjen, ne legyen vad hideg, csak azután fürdesd a kutyust.

2021. jún. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
69%
99%-ának nem lenne idegesítő szerinted? Akkor nagy tévedésben vagy. Inkább 99%-ának lenne idegesítő :D
2021. jún. 24. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

5. ha slag, ha spray, ha hideg víz, ha meleg, fél tőle, a melegre is ugyanúgy reagál mint a hidegre. Nem azon van a hangsúly, hogy hideg vagy meleg, hanem, hogy fél tőle attól függetlenül, hogy hideg vagy meleg, míg a patakvíz és a zuhogó zápor vizét élvezi.


A dézsa jó ötlet, bár van egy olyan előérzetem, hogy attól is tartani fog először amíg, valahogyan át nem lendíti magát ezen a félelmen

2021. jún. 24. 19:03
 8/9 anonim ***** válasza:

Valamelyik kutyának ez tetszik,valamelyiknek nem.

Amúgy is patakba menni nem ugyan az mintha képen locsolnának.A víz is sokkal hidegebb.30-40 fokban a víz is felmelegszik délig kb 35 fokig.az már kifejezetten kellemes.

A slagból kb 10-20 fokos víz folyik.Az hideg,kellemetlen.

2021. jún. 24. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
76%

Nagyon sok kutyát ismerek, amelyek mellett pl nem lehet locsolni, mert beleugrál a vízsugárba, akár a szórófejet is bekapja. Az én németjuhászaim is mind ilyenek voltak, vannak .

Olyan lehet ez náluk, mint az embereknél. Van, aki vízibolond és van, aki nem a strandolást gondolja a legjobb dolognak.

2021. jún. 25. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!