Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Toklász utáni seb, hogy kéne...

Toklász utáni seb, hogy kéne kinéznie, kötés leszedése után, hogy ajánlott kezelni?

Figyelt kérdés

Szerdán az orvos egy toklász szedett ki a kutyám mancsából, felül, a kis ujjai közül.

Nem volt annyira súlyos elvileg, de ugye kellett egy kisebb vágás hogy ki tudja szedni.

Kapott fájdalomcsillapítót, érzèstelenítot, aznap meg is volt vele baj, másnap a kötés zavarta, de azt ma reggel kellett leszedni.

Le is szedtem, piszkàlná, nyalogatná de nem hagyom.

Viszont életemben nem láttam ilyet, sőt, semmi ilyen fajta seb nem volt még a kutyán.

Azt mondták ha váladékozik, gyulladt vigyem ma vissza.

Semmi nem jött a sebből, azzal nincs baj.

De azért mégis csak seb, picit pirosas, de nem annyira mint mikor gyulladt volt a toklász miatt, meg picit még nagyobb talán mint normál esetben.

Mit tegyek vele? Gondoltam vissza viszem, csak azért, hogy biztos minden oké e, de félek azt hiszik valami baj volt vele, es újra megnézik annyira ,hogy leszedik a sebet hasonlók.

És ha már minden rendben a kis sebet hogy lehet otthon a legszakszerűbben kezelni?

Tudom kicsit aggódós vagyok, de nem szeretném hogy komolyabb baja legyen.

Nagyon köszönöm a válaszokat, tapasztalatokat! :))



2021. júl. 2. 13:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mit tegyek vele? Gondoltam vissza viszem, csak azért, hogy biztos minden oké e, de félek azt hiszik valami baj volt vele, es újra megnézik annyira ,hogy leszedik a sebet hasonlók.


Hát azért ilyet nem csinál egy orvos, ő ránéz és látja, hogy okés. Ha jó a seb biztos, hogy nem fogja leszedni. Meg mondhatod is, hogy nem volt vele gond csak nem vagy biztos benne, hogy megfelelően gyógyul-e. Nem hinném, hogy te lennél az adott rendelőben az első aggódós gazdi. Megmondod nem váladékozott, nem azért hoztad vissza csak nézzen rá.


Vagy készíts egy jó minőségű képet a sebről és hívd fel a dokit, hogy átküldenéd neki, és tudna -e nézni. Az garantáltan megnyugtatna szerintem.

2021. júl. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Javítás: meg tudná-e nézni a képet
2021. júl. 2. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
96%
Nyalogatás tilos ! Vagy gallér, vagy bekötöd és időnként szellőzni hagyod. Betadinnal kezelheted. Én pl kék lukács kenőcsöt használok minden sebre. Embernél is.
2021. júl. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Igen, tudom hogy nem szabad nyalogatnia.

Köszi, lehet akkor ma elviszem majd , hogy minden rendben legyen.

Egyik ismerősöm kutyájával kicsinaktak azt, hogz leszedték a sebét, mondván, hogy így kell és az jobb.

Nem ugyan az az állatorvosunk nem is egy helyre járunk szerencsére, de azután kicsit beparáztam ilyeneken

2021. júl. 2. 14:35
 5/7 A kérdező kommentje:
Bocsanat, most nezem tele van hibaval, sajnalom😂
2021. júl. 2. 14:36
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Lehet volt valami oka, hogy leszedték nem tudom... de egy rendesen gyógyul sebet hozzáértő orvos biztos nem szed le.

A kutyámnak volt egyszer seb a lábán (vágott seb) szépen ellátta a doki elmondta mit hogy csináljak,de úgy konkrétan hozzá se nyúlt a sebhez, lefertőtlenítette, de nem kezdte el kapargatni :D Tényleg nem tudom mi lehetett barátod kutyája esetében és miért csinálták.

2021. júl. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
77%

Ha nem valadekozik vagy nem gennyes szerintem ne aggodj.

Ha nyalogatja nem problema,a kutya nyala gyogyitja a sajat sebeit.

Figyeld a sebet es ha csunyabb egy ket nap mulva akkor vidd vissza a dokihoz.

Betadine jo ra,ember patikaba is kapsz(de ha bekened akkor ne nyalogassa)

2021. júl. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!