Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha ma ráteszem a kutyámra a...

Ha ma ráteszem a kutyámra a bolhairtót, szombaton vagy vasárnap meg lehet fürdetni?

Figyelt kérdés
Szóval én advantix cseppet használok, nagyon jól bevállt. Viszont már lejárt az egy hónap, ma muszáj rátennem. Hétvégén megfürdethetem? Csak sima vizzel. Mennyire fogja befolyásolni a csepp hatékonyságát?
2021. júl. 6. 11:00
 1/7 anonim ***** válasza:
72%
Tegyél rá utána is.
2021. júl. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%

Pár napot mondanak, hogy ne érje víz. (De hogy mennyi az a pár nap..?)

Lehet, hogy megvárnám a füdetést.

Vagy előrehoznám. És utána tenném rá.

2021. júl. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Hovarju ***** válasza:
100%

Az Advantix után 2-3 napig nem szabad fürdetni. Vasárnap már szerintem nyugodtan fürdetheted, addig simán felszívódik a hatóanyaga.


(azért nézd meg a használati utasítását is, ott leírják mennyit kell várni a fürdetéssel)

2021. júl. 6. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Hovarju ***** válasza:
100%
A frissen fürdetett kutyára sem szabad rátenni a cseppet. Fürdés után is várni kell 2-3 napot.
2021. júl. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"Az Advantix® cseppes kezelés után mennyi idővel fürödhet a kutyám?


Mivel a termék veszélyes a vízi élőlényekre, semmilyen körülmények között ne engedje, hogy a kezelt kutya bármilyen felszíni vízbe menjen a kezelést követő 48 órán belül. A termék hatékony marad akkor is, ha a kutya szőrzete benedvesedik. A szőrzet hosszan tartó, intenzív átnedvesedését azonban el kell kerülni. Gyakori vízzel való érintkezés esetén a készítmény hatékonysága csökkenhet."


Lefordítva 48 óra a várakozási idő.

2021. júl. 6. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
10%

Csepp van rajta és megfürdeted szart sem fog érni,sima víz is semlegesíti. Nyilvan ha pl elkezd esni az eső és picit megázik az nincs hatással a cseppre. De hogy fullra bevizezed az igen.


Mikor fogják már ezt fel az emberek?


Kutyakozmetikus vagyok. Mindig a cseppes kutyák vannak teli jó részt kullanccsal és csodálkoznak miért? Ja hát úszottt a Dunában, ja megfürdettük.

2021. júl. 7. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Hovarju ***** válasza:

Kedves 6-os.

Ha már felszívódott a kutya véráramában, már nem tudod lemosni róla. (ezért is kell várni kezelés után 2-3 napot)

Az ény kutyám hosszú évekig ezt kapta, rendszeresen úszott a Dunába és nem volt benne kullancs. Ellenben a barátunk Spánielje bolhanyakörv mellett volt tele kullanccsal.

2021. júl. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!